В Росії школярці заборонили читати на уроці доповідь про Голодомор

Племінниця російського кінокритика Антона Долина підготувала на урок історії доповідь про Голодомор в Україні, проте не змогла його прочитати, оскільки педагог перервала її. Про цей випадок написав батько школярки режисер Олег Долін на своїй сторінці у Facebook.
Він підкреслив, що дочка при підготовці доповіді скористалася відкритими даними в мережі, оскільки в Україні архіви КДБ розсекречені, і багато чого можна знайти в доступі.
"Нарила в інтернеті купу документів про закриття цілих областей, де люди були приречені на голодну смерть, про експорт з цих областей зерна ... і про визнання Голодомору європейськими країнами ... Одним словом, дитина захопилася темою, дуже серйозно підготувалася і, по-справжньому, в неї занурилася. А сьогодні на уроці історії повинна була відбутися сама доповідь", - пише Долін.
Однак вдень засмучена донька зателефонувала батькові і повідомила, що вчителька зупинила її, не давши сказати навіть декількох речень.
"Стала пояснювати, що все це підступи Заходу. Що це вороги Росії все вигадують спеціально. І що, все це брехня", - пояснив автор позицію російського педагога, проте не уточнив, в якій саме школі проходив урок.
На думку більшості істориків, причиною голоду 1932-1933 років в Україні стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі. Голодомор забрав життя мільйонів українців.
20 країн визнали голод в Україні геноцидом нації. Росія опинилася в числі держав, які заперечують цей факт.
У свою чергу митрополит Епіфаній заявив, що геноцид українського народу з боку радянського режиму був злочином проти людяності.
У минулому році президент нагадав, що від Голодомору 1932-1933 років померли від 4 до 8 мільйонів українців, і "ці втрати можна порівняти з нашими втратами у Другій світовій війні".
Раніше Український Дощ писав, що з нагоди вшанування 87-ої річниці Голодомору 1932-33 років в Україні у Нью-Йорку відбулася панахида. Перед храмом парафії Св.Трійці Православної Церкви України, що в Норт-Роялтон (штат Огайо, США), біля пам’ятника невинно загиблим від голоду, духовенство УГКЦ та ПЦУ відслужили панахиду.
А українці Франції ініціювали онлайн-флешмоб «Розкажи свою історію. Голодомор» та запрошують до нього приєднатися.
Крім того, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із сильною заявою у День пам’яті жертв голодомору, закликавши співвітчизників вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.