Джастін Трюдо: «Сталін хотів стерти ідентичність українців, але вони вистояли»

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виступив із сильною заявою у День пам’яті жертв голодомору, закликавши співвітчизників вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Заява канадського прем’єра оприлюднена в суботу 28 листопада.
Про це повідомляє Європейська правда.
"З 1932 по 1933 рік тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна створив в Україні жахливий голод – геноцид, покликаний зламати дух українського народу, стерти його ідентичність і зупинити його прагнення до свободи і незалежності. Мільйони померли від голоду, багато хто з них діти, інші були заарештовані, депортовані або страчені в рамках цієї жорстокої кампанії", – заявив Джастін Трюдо.
Глава уряду Канади підкреслив, що перед обличчям такої жорстокості українці вистояли.
"Вони твердо трималися своєї мови і своєї культури, не дивлячись на всі спроби режиму придушувати і переслідувати їх. У 1991 році, після більш ніж півстоліття радянського гніту і правління, Україна проголосила незалежність", – наголосив канадський прем’єр.
Протягом десятиліть зловісна реальність Голодомору заперечувалася, а страждання українців були приховані від світу, зазначив він.
"Ми зобов’язані пам’ятати історії загиблих і постраждалих сімей. Ми повинні прийняти ці суворі істини і взяти на себе зобов’язання завжди діяти, коли права людини знаходяться під загрозою. У цю урочисту річницю я закликаю всіх канадців вшанувати пам’ять жертв Голодомору і визнати той внесок, який українські канадці внесли в побудову кращої країни для всіх нас. Я також підтверджую непохитну підтримку Канадою вільної і незалежної України", – йдеться у заяві прем’єр-міністра Канади.
Раніше Український Дощ писав, що з нагоди вшанування 87-ої річниці Голодомору 1932-33 рр. в Україні у Нью-Йорку відбулася панахида. Перед храмом парафії Св.Трійці Православної Церкви України, що в Норт-Роялтон (штат Огайо, США), біля пам’ятника невинно загиблим від голоду, духовенство УГКЦ та ПЦУ відслужили панахиду.
А українці Франції ініціювали онлайн-флешмоб «Розкажи свою історію. Голодомор» та запрошують до нього приєднатися.