В ООН вирішили виключити канабіс зі списку небезпечних наркотиків

2 грудня Комісія ООН з наркотичних засобів проголосувала за виключення канабісу зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. У цей список включені небезпечні і викликають сильну залежність наркотики, такі як героїн. Рішення комісія прийняла з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я по рекласифікації каннабіса і його похідних.
Про це повідомиляє The New York Times.
Зазначається, що це голосування не зробить негайного впливу на ослаблення міжнародного контролю, тому що національні уряди мають право самостійно класифікувати канабіс. Але багато країн враховують глобальні рекомендації. Це рішення також можна вважати символічною перемогою прихильників зміни політики щодо наркотиків (легалайза), які заявляють, що міжнародне право в цій сфері застаріло.
"Голосування в ООН стало великим кроком вперед, визнавши позитивний вплив канабісу на пацієнтів. Ми сподіваємося, що це дозволить більшій кількості країн створити основи, які дозволять нужденним пацієнтам отримати доступ до лікування", - сказав Дірк Хайтепрім, віце-президент канадської компанії Canopy Growth.
Використання марихуани в медицині стало популярним в останні роки, і продукти, що містять похідні канабісу, такі як нетоксичнt з'єднання канабідіол (CBD), активно застосовуються в індустрії оздоровлення. Компанія Cowen вважає, що до 2025 року галузь CBD в США буде коштувати 16 млрд доларів. А в цілому ринок легальної марихуани досягне 34 млрд доларів.
"Наркотична" комісія ООН знаходиться у Відні і включає 53 держави-члена. При голосуванні за рекласифікацію канабісу висловилися 27 країн: США і багато європейських країн. Україна єдина утрималася. Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан, Росія - всього 25 країн були проти. Деякі країни, спочатку виступали проти змін, наприклад Франція, але потім змінили свою позицію.
Нагадаємо, у президента Володимира Зеленського наголошують, що за останні роки в багатьох країнах світу канабіс почав використовуватися в знеболюючих ліках для тяжкохворих, в той час, як в Україні для цих цілей використовують більш важкі та шкідливі препарати. Тому питання про легалізацію медичного канабісу виносили на всеукраїнське опитування 25 жовтня.