В ЄС нарешті схвалили пігулки проти COVID-19. Їх треба приймати протягом 5 днів

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) надало дозвіл на використання препарату Lagevrio для лікування дорослих людей, які захворіли на COVID-19. Про це EMA повідомило 19 листопада.
Ліки можуть приймати хворі на коронавірус, яким не потрібний додатковий кисень і які схильні до підвищеного ризику розвитку важкої форми COVID-19. В EMA рекомендують прийняти Lagevrio якнайшвидше після того, як поставлять діагнозу COVID-19 і протягом 5 днів після появи симптомів.
Lagevrio випускають у вигляді капсул, а приймати його потрібно двічі на день протягом 5 днів. EMA схвалила використання таблеток в умовах екстреного використання через зростання показників інфекції та смертності від COVID-19 у ЄС.
"Рекомендації засновані на огляді даних, включаючи дані про якість ліків та результати завершених та поточних досліджень. У рамках цієї ради були оцінені проміжні результати основного дослідження за участю не госпіталізованих та невакцинованих пацієнтів з хоча б одним основним захворюванням, що наражає їх на ризик важкої форми COVID- 19", - сказано в повідомленні EMA.
Дослідження показали, що Lagevrio у дозі 800 мг двічі на день знижує ризик госпіталізації та смерті, якщо лікування починається протягом 5 днів після появи симптомів. Щоб перевірити ефективність ліків, вчені видавали одній групі людей Lagevrio, а іншій — капсули "пустушки".
Жоден із пацієнтів у групі Lagevrio не помер у порівнянні з вісьмома пацієнтами у групі, яка приймала "пустушки".
На сьогоднішній день в Україні єдиним способом перемогти пандемію коронавірусу залишається вакцинація, вважають у МОЗ. Тому в країні проводять компанію масової вакцинації проти COVID-19 і роблять її обов'язковою для окремих професій.
Напередодні МОЗ повідомило, що планує розширити перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу буде обов'язковою. До нього хочуть внести медиків, а також співробітників реабілітаційних установ, установ та закладів, які надають соціальні послуги.
До звітної дати деяких невакцинованих українців уже усунули від роботи. МОЗ своїм наказом затвердило список організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.
Український Дощ писав раніше, що 16 листопада в Україні було встановлено антирекорд за кількістю смертей від COVID-19.