В Австралії виявлений новий вид древніх крокодилів, - учені

Доісторичний крокодил завдовжки понад 5 м, також відомий як "король боліт", мешкав у водних шляхах південного сходу Квінсленда, Австралія, всього кілька мільйонів років тому. Про це повідомляє Live Science.
Дослідники з Університету Квінсленда ідентифікували новий вид доісторичних крокодилів Paludirex vincenti по скам'янілостям, вперше виявленим в 1980-х роках.
На латині "Paludirex" означає "король боліт", а "vincenti" вшановує пам'ять покійного містера Джеффа Вінсента, жителя міста Далбі на південному сході Квінсленда, який знайшов скам'янілий череп крокодила недалеко від містечка Шиншила.
За оцінками вчених, Paludirex vincenti був не менше 5 м. На сьогоднішній день найбільшим крокодилом є гребенястий крокодил (Crocodylus porosus), який виростає приблизно до таких же розмірів.
"Але у Paludirex був більш широкий і масивний череп, тому він нагадував гребенястого крокодила "на стероїдах"", - розповів один з авторів роботи, аспірант школи біологічних наук Квінслендського університету Йорго Рістевскі.
На думку дослідників Paludirex vincenti був одним з головних хижаків Австралії кілька мільйонів років тому, здатним полювати на гігантських доісторичних сумчастих.
"Король боліт" з'явився приблизно в той же час, що і сучасні крокодили - протягом останніх 55 млн років. В даний час проводяться додаткові дослідження, щоб визначити, як ці масивні крокодили вимерли, в той час як їхні родичі поменше залишилися.
"Важко сказати, чи зник Paludirex vincenti в результаті конкуренції з такими видами, як Crocodylus porosus. Альтернативною теорією є те, що він міг вимерти через висихання клімату і скорочення річкових систем, в яких він колись жив. В даний час ми досліджуємо обидва сценарії", - уклав Стів Солсбері, старший викладач університету Квінсленда і співавтор дослідження.
Нагадаємо, що недавно біля берегів Австралії морська черепаха накинулася на тигрову акулу, коли та спробувала на неї напасти. Дослідникам вдалося зняти подію на відео за допомогою камери, встановленої на панцирі черепахи.
Раніше Український Дощ писав, що дослідники виявили, що в Антарктиді тюлені видають нечутні людині звуки, які на суші схожі на мукання Вуки, а під водою на щебет R2-D2.
З досліджень Сіднейського університету і Університету Рохемптон в Лондоні вбачається, що кенгуру здатні свідомо спілкуватися з людьми, що свідчить про їх більш високий рівень когнітивних здібностей, ніж вважалося раніше.