Тюлені спілкуються таємною мовою, - учені

Дослідники виявили, що в Антарктиді тюлені видають нечутні людині звуки, які на суші схожі на мукання Вуки, а під водою на щебет R2-D2. Про це повідомляє Science Alert.
"Крики тюленів моря Уедделла створюють майже неймовірний потойбічний звуковий ландшафт під льодом. Це дійсно звучить так, як ніби ви знаходитесь в центрі космічної битви з "Зоряних воєн" з лазерними променями і всім іншим", - говорить провідний автор дослідження з Університету Орегона Пол Чіко.
Але, щоб почути ці звуки потрібно бути інопланетянином або дроїдом, вони абсолютно нечутні людському вуху. Чіко і його колеги змогли виявити шуми після двох тижнів прослуховування тюленів Уедделла за допомогою спеціального гідрофону.
До відкриття, дослідники знали про 34 крика тюленів, чутних людському вуху. Тепер же до них додалося ще 9 нових типів ультразвукових сигналів. Останні включають в себе трелі, свист і цвірінькання, іноді вони складаються з декількох гармонізованих тонів.
За словами дослідників, люди чують в звуковому діапазоні від 20 до 20 тис Герц (або 20 кГц). Більшість виявлених звуків, що видаються тюленями, перевищували 21 кГц, а деякі підвищувалися до 30 кГц. Один пронизливий свист досяг 49,8 кГц, а декілька тонів доходили до 200 кГц. Такий діапазон не можуть почути не тільки люди, а й кішки, собаки і навіть деякі кажани.
Поки вчені не впевнені, для чого тюленям необхідно видавати подібні звуки, нічого подібного не було помічено у інших ссавців, таких як морські леви або моржі. За словами Чіко, звуки можуть бути просто бонусними елементами розмови, щоб "виділятися серед всього низькочастотного шуму, як перехід на інший канал спілкування".
Теоретично можливо, що шуми беруть участь в ехолокації - біологічному сонарі, який використовують такі тварини, як дельфіни і летючі миші, щоб орієнтуватися в темних місцях. Але поки немає свідоцтв того, що тюлені користуються ехолокацією. Хоча для тюленів, які можуть пірнати на глибину більше 600 метрів і полювати в темряві арктичної зими, таке вміння стало в пригоді.
Раніше Український Дощ писав, що з досліджень Сіднейського університету і Університету Рохемптон в Лондоні вбачається, що кенгуру здатні свідомо спілкуватися з людьми, що свідчить про їх більш високий рівень когнітивних здібностей, ніж вважалося раніше.