Український тваринний стартап може вийти на ринок США

Українська інтернет-платформа для власників домашніх тварин Animal ID залучила $ 500 000 при оцінці бізнесу в $ 5 млн.
Команда стартапу не розкриває своїх інвесторів, але зазначає, що це «кілька бізнес-ангелів».
Animal ID - міжнародна платформа для власників домашніх тварин. Проект стартував у 2011 році як громадська ініціатива, а в 2015 переріс в повноцінний стартап. Його засновники - троє молодих людей з Дрогобича: Віктор Копач, Вадим Мельник та Василь Дуб.
Наразі платформа Animal ID об'єднує близько 120 000 користувачів у 15 країнах світу.
За допомогою Animal ID можна створити особистий профіль домашнього вихованця і завантажити його документи, придбати жетон з цифровим QR-паспортом для пошуку тварини у разі зникнення, побачити особливості здоров'я вихованця, а також вести облік його процедур у ветеринара.
Як працює допомога при зникнення домашньої тварини? Просканувавши код з QR-паспорту на нашийнику, будь-хто зможе перейти на профіль тварини на платформі і зв'язатися з її господарем. У свою чергу господар отримає повідомлення на пошту про те, що QR-паспорт їх вихованця був відсканований.
Крім цього, Animal ID інтегрована в єдину міжнародну базу Europetnet. Вона об'єднує всі бази даних чипованих тварин. Якщо людина знайде втраченого вихованця з чіпом, який також зареєстрований на Animal ID, то просканувавши пристрій, отримає його код на платформі і зможе допомогти з пошуком.
За час своєї роботи Animal ID, безпосередньо клієнтам, а також через муніципалітети міст, встигли продати близько 40 000 QR-паспортів. Платформа співпрацює з 20 українськими міськими адміністраціями.
Продаж жетонів лише один з кількох джерел монетизації Animal ID. Інший - спільні проекти з виробниками товарів для тварин.
Залучені $500 000 Animal ID направить на нові проекти. В планах стартапу - вихід на ринок США.
«В Україні явище відповідального володіння домашнім вихованцем тільки набирає обертів, а в Штатах це вже поширена практика», - каже один з засновників Василь Дуб.
Стартап також працює над мобільним додатком. У нього буде дві версії: безкоштовна з базовим набором функцій і платна з додатковими можливостями.
Зараз у Animal ID працює 20 чоловік в 4 офісах по Україні. У 2020 стартап планує досягти позначки в 500 000 зареєстрованих користувачів, збільшити штат і залучити новий пакет інвестицій.