Українські вчені готові випускати до 20 тис тестів ПЛР на тиждень

Фахівці Інституту молекулярної біології і генетики України повідомили, що готові виробляти 10-20 тисяч ПЛР-тестів на тиждень для виявлення COVID-19, і чекають фінансування.
Про це повідомляє прес-служба Інституту.
Повідомляється, що в кінці січня 2020 по замовленню РНБО вчені ІМБГ першими в Україні розробили тест-системи для діагностики вірусу SARS-CoV-2. Після виявлення першого захворювання набори на 600 тестів-реакцій надійшли до Житомирської обласної лабораторний центр МОЗ та Центр громадського здоров'я МОЗ в Києві.
"При наявності коштів Інститут вже зараз міг би реалізовувати угоди з виробниками реактивів, які ми використовуємо для виготовлення тест-систем. Не всі реактиви може виготовити вітчизняний виробник, окремі ми змушені замовляти в Естонії, Німеччині та інших країнах. Незважаючи на цей логістичний ланцюжок, собівартість наших ПЛР-тестів (250 грн.) Майже вдвічі менше зарубіжних аналогів. А з огляду на вартість авіадоставки зарубіжних тестів в Україну їх реальна ціна для держбюджету стає дуже високою", - додали в прес-службі.
За словами Інституту, на наявному обладнанні фахівці можуть виготовити близько 10-20 тис ПЛР-тестів на тиждень, а із залученням додаткових фахівців Інститут здатний виробляти до 50 тис тестів щотижня.
"В Україні є вчені, і зокрема вчені Інституту молекулярної біології і генетики, які можуть за добу модифікувати тест під інший штам коронавіруса. Це важливий інтелектуальний ресурс, який є не у кожної країни. Його треба зберегти", - сказано в повідомленні.
Раніше Український дощ писав, що співробітників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України відправили в неоплачувану відпустку в самий розпал епідемії коронавірусу. Хоча вчені вже встигли створити вітчизняний тест для виявлення COVID-19.