[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Українських вчених-мікробіологів відправили у відпустку

 Українських вчених-мікробіологів відправили у відпустку

Співробітників Інституту молекулярної біології та генетики НАН України відправили в неоплачувану відпустку в самий розпал епідемії коронавірусу. Хоча  вчені вже встигли створити вітчизняний тест для виявлення COVID-19.

Про це повідомила старша наукова співробітниця установи, кандидатка біологічних наук Оксана Півень на своїй сторінці у Facebook. Вона зазначила, що в інституті проблеми навіть із базовим фінансуванням (що триває вже не перший рік - ред.), тому штат відправили "відпочивати" щонайменше до кінця березня, незважаючи на карантин та епідемію в країні та в усьому світі.

"І ситуація з відпустками за власний кошт або переведенням установи на три-чотири робочі дні, тому що не вистачає грошей на оплату праці, не є чимось новим – це "хороша" щорічна традиція. Однак минулими роками вірусу не було, метеорит на Україну не падав, тому астрологи були і є популярнішими, ніж астрофізики…" – пише Півень.

Вона наголосила, що як би цинічно це не звучало, але завдяки коронавірусу нардепи, чиновники та прості українці згадали, що в країні є наука, якою держава практично не опікується. Крім того, Оксана зазначила, що мітинги або акції протесту ніколи не звертали увагу влади на проблеми дослідників та наукової сфери.

У своєму попередньому дописі Оксана Півень розкритикувала привезені нібито 250 тисяч тестів на COVID-19 із Китаю.

"Анонсовані паном президентом тести приїхали, правда не для ПЛР-діагностики (полімеразно-ланцюгової реакції), а на антитіла. І не 10 млн, а 250 тисяч штук. Трохи не те, і трохи не так, помилився, з ким не буває, хотів приємне зробити народу. Зате 10 ШВЛ приїхали з Китаю! Ой, ні, не ШВЛ, а 11 ампліфікаторов (це спеціальні машини, щоб ПЛР проводити та виявляти присутність геному вірусу в пацієнтів)", – підкреслила Півень.

В коментарі до своєї публікації Оксана зазначила, що вчені її Інституту вже встигли розробити свою тест-систему по коронавірусу.

Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко, колега Оксани Півень, доповнив та уточнив, що вчені в Україні, залежно від посади, отримують від 5 до 9 тисяч гривень щомісяця. І замість того, щоб займатися власною вакциною або тестами, вони сидять по домівках на карантині.

"Через хронічну нестачу фінансування більшість інститутів давно працює неповний робочий тиждень (ця “традиція” дісталася новій владі від попередників, але нову владу це повністю влаштувало). Критично важливим для протистояння епідемії інституціям не додали коштів, щоб вони працювали. Ні, не додаткові дні на тиждень, а просто працювали", – пише Сененко.

Раніше Український дощ повідомляв, що за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України та обласних лабораторних центрів станом на 22:30 25 березня загалом підтверджено 145 випадків COVID-19. Протягом дня підтверджено 32 нових випадки.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Люди рвуться на природу – поліція не пускає
Україна
Люди рвуться на природу – поліція не пускає
Попри застереження про велетенські штрафи (17-34 тисяч гривень), не всі українці дотримуються обмежень...
Киянам дадуть допомогу до Великодня
Україна
Киянам дадуть допомогу до Великодня
Столична влада виплатить разову допомогу в розмірі 280 та 300 гривень майже 300 тисячам киян...
Заразиться 30 млн українців, – науковець-інфекціоніст
Україна
Заразиться 30 млн українців, – науковець-інфекціоніст
COVID-19 підхоплять 80% населення, госпіталізації потребуватимуть 1,5-2 млн – їм знадобиться інтенсивна терапія...
В Україні побудують найбільшу баржу за історію незалежності
Україна
В Україні побудують найбільшу баржу за історію незалежності
Підприємства «Дунайсудносервіс» і «Дунайсудоремонт» в Ізмаїлі приступили до будівництва найбільшої баржі за історію незалежної України...
У Полтаві вчергове осквернили пам’ять про Петлюру та захисників України
Україна
У Полтаві вчергове осквернили пам’ять про Петлюру та захисників України
У грудні 2019 року протягом доби в Полтаві сталося одразу три акти вандалізму, пов’язані з учасниками та волонтерами війни на Донбасі...