Українці отримали право на безумовний захист в ЄС. Як допоможуть нашим біженцям?

Українці отримали право на безумовний захист в ЄС. Як допоможуть нашим біженцям?

Міністри внутрішніх справ усіх 27 країн Євросоюзу одностайно погодилися надати «тимчасовий захист» біженцям, які рятуються у ЄС від російської агресії в Україні. Це дозволить їм не тільки легально залишатися в Євросоюзі, а й працювати, мати доступ до соціальної та житлової допомоги, освіти та медичного обслуговування.

Як зазначає AFP, для надання таких умов українським біженцям влада ЄС вперше активувала директиву 2001 року про переміщених осіб. У Брюсселі назвали це рішення, ухвалене увечері 3 березня, «історичним».

«Ми вже прийняли близько 1 мільйона біженців з України і за потреби приймемо ще мільйони. Нам потрібне (було) це законодавство, щоб забезпечити їм адекватний захист», — сказала комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон після зустрічі міністрів у Брюсселі.

«Ми не наївні, ухвалення мільйонів біженців створить незліченні проблеми для наших суспільств. Але зараз ми знаходимося в кращому становищі для реагування», ніж під час попередніх міграційних криз, додала пані Йоханссон.

«Наше одностайне рішення відображає повну відданість ЄС солідарності з українським народом перед лицем цієї війни, яку неможливо виправдати», — прокоментував міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен, додавши, що угода буде офіційно затверджена 4 березня для її вступу в силу.

Статус «тимчасового захисту» надаватиметься громадянам України та їхнім сім'ям, тим, хто вже має статус біженця, а також громадянам інших країн, які тривалий час проживали в Україні.

Статус надається на 1 рік - з можливістю продовження - ще двічі по 1 року.

Новий статус надаватиметься тим, хто залишив Україну, починаючи з 24 лютого, коли за наказом Путіна почалася війна.

«Після того, як тиждень тому Росія почала повномасштабну війну, майже 875 тисяч людей змушені були покинути свої будинки в Україні. Більше половини (454 тис) виїхали до Польщі, 116 000 – до Угорщини, 67 000 до Словаччини, 45 000 – до Румунії та 79 000 – до Молдови, яка не входить до ЄС», – повідомило 3 березня МВС України.

Ухвалене Євросоюзом рішення «передбачає надання громадянам України та резидентам України право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно і на строк до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку».

«Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутись, цей статус може бути продовжений ще на два роки», — зазначили у МЗС.

Пізніше ООН оголосила про те, що кількість біженців з України вже досягла 1 мільйона. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців припустило, що врешті-решт Україну можуть залишити до 4 мільйонів людей, попередивши, що навіть цей прогноз може бути переглянутий у бік збільшення, повідомляє «Голос Америки».

Як пише France-Presse, до засідання в Брюсселі кілька країн, включаючи Австрію, Польщу та Угорщину, «висловлювали стурбованість» щодо «тимчасового захисту» неукраїнським біженцям. Але після «вражаючого» виступу (по відеозв'язку) міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського «було досягнуто згоди про те, що іноземні громадяни, які мають докази (тривалого) проживання в Україні, будуть розглядатися як українські громадяни», - розповіла глава МВС Німеччини Ненсі Фезер. 

Що стосується іноземців, які проживали в Україні, але не мали довгострокової посвідки на проживання (тимчасові працівники, студенти тощо), то хоча на них і не поширюватиметься «статус тимчасового захисту» в ЄС, але «ми запропонуємо їм негайний захист і допоможемо з житлом, одягом та їжею», але потім «консультуватимемося з країнами, з яких вони прибули», щоб з'ясувати, як можна безпечно відправити їх на батьківщину, пояснила Ілва Йоханссон.

При цьому влада Євросоюзу закликала прикордонників забезпечити в'їзд до ЄС усіх біженців з України, незалежно від національності.

«Захист людей, які рятуються від путінських бомб, — це не лише акт співчуття під час війни. Це також наш моральний обов'язок як європейців», - заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Влада США оголосила, що надасть — на 18 місяців — «тимчасовий захищений статус» (TPS) для десятків тисяч українців, які перебувають у Сполучених Штатах, і не мають змоги повернутися на батьківщину через війну.

"Ці умови виникли внаслідок повномасштабного російського військового вторгнення в Україну, яке є найбільшою конвенційною військовою акцією в Європі з часів Другої світової війни", - йдеться у заяві Держдепу.

Український Дощ писав раніше про п'ять цілком реальних сценаріїв завершення війни Росії проти України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Світ
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Права на пенсію Шредера поки не позбавили, хоча його соратники у Соціал-демократичній партії і схиляються до такого варіанту...
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Світ
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Про це заявила речниця МЗС рф Марія Захарова ще до того, як посли прибули до міністерства закордонних справ рф...
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
У середу, 18 травня, скандинавські країни подали заявки на членство в НАТО. Генсек Альянсу привітав це «історичне рішення у критичний момент для нашої безпеки»...
Угорщину альянс не захистить: Орбан заявив, що не покладається на НАТО
Світ
Угорщину альянс не захистить: Орбан заявив, що не покладається на НАТО
«НАТО - це надійна підтримка, але вона не захистить Угорщину. Якщо армія країни слабка і її люди не хочуть захищатися, ця країна буде знищена першою», - сказав Орбан...
Офіс прокурора Гаазького суду розгорнув в Україні найбільшу у своїй історії команду слідчих
Світ
Офіс прокурора Гаазького суду розгорнув в Україні найбільшу у своїй історії команду слідчих
Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан заявив, що в Україну було направлено 42 експерти для розслідування військових злочинів російської армії...