Учителі та лікарі сидять без зарплат

У вівторок вранці президент Володимир Зеленський визнав, що існує заборгованість перед вчителями та лікарями по заробітних платах, і доручив уряду якомога швидше погасити борги.
Надвечір того ж дня Кабмін знайшов винних у затримці зарплат – цапом відбувайлом стала місцева влада, яка «неефективно розподіляє державні субвенції». Водночас уряд пообіцяв неефективним чиновникам допомогти грошима.
Таке повідомлення з’явилося на Урядовому порталі.
Кабінет міністрів, мовляв, оперативно розробив план, як розв’язати проблему невчасної виплати зарплат педагогам і медичним працівникам.
«Уже завтра уряд перерозподілить 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям», - сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
27 листопада гроші пішли на місця. Учителям та медикам залишається сподіватися, що цього разу місцева влада «перерозподілить кошти ефективно».
Уряд насварився на чиновників пальцем і пообіцяв створити запобіжники, які «не дозволять місцевій владі накопичувати подібні борги в майбутньому».
За повідомленням Міністерства освіти й науки, 2020 року в освітній субвенції вперше буде враховано (увага!) «актуальний контингент дітей». Тобто вчителям платили за меншу кількість школярів, ніж є насправді, і педагоги недоотримували зарплати протягом останніх років.
Окрім того, в уряді кажуть, що передбачили у держбюджеті-2020 найбільше грошей на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих учителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн.
Нещодавно «Український дощ» писав, що Фонд соціального страхування України припинив здійснювати виплати за лікарняними та допомоги вагітним і породіллям, оскільки закінчилися гроші.