Життя на Венері може виявитися земним, - учені

Життя на Венері може виявитися земним, - учені

Нове дослідження припускає, що якщо на Венері дійсно є життя, то воно могло прийти із Землі разом з астероїдом. Про це повідомляє Space.com.

Нещодавно вчені оголосили, що в атмосфері Венери виявили газ, який може вказувати на потенційне існування життя на планеті. Молекули фосфіну були знайдені високо в атмосфері, де температура і тиск аналогічні земним.

Команда дослідників заявила, що незвичайні хімічні реакції можуть бути причиною появи газу. Але також можливо, що газ виробляється мікробами, в польоті, в сірчанокислотних хмарах Венери.

Ці мікроби, якщо вони існують, можуть бути частиною генеалогічного древа земного життя. Зрештою, багато земного матеріалу дісталося до Венери за тисячоліття.

За словами астробіологів, багато видів мікробів неймовірно витривалі, тому деякі з них, могли пережити важку міжпланетну подорож. Для відправки земних мікробів на Венеру навіть не знадобиться руйнівні зіткнення Землі з астероїдом, наголошують учені.

У новій роботі дослідниці з Гарвардського університету Амір Сирадж і Аві Леб припустили, що астроїду буде достатньо просто пролетіти через атмосферу Землі.

Команда зосередилася на метеорі, який освітив небо над Західною та Південною Австралією в липні 2017 року. Об'єкт вагою 60 кг і шириною 30 сантиметрів пролетів через верхні шари атмосфери за 90 секунд, а потім відновив свій шлях в глибокому космосі.

Такі астроїди, які пасуться в атмосфері Землі, потенційно можуть переносити життя з нашої планети в інші світи, стверджують Сирадж і Леб.

Метеор в липні 2017 року, ймовірно, зібрав близько 10 тис мікробних колоній за час свого перебування в нашому небі.

"Загальна кількість об'єктів (які потенційно несуть життя), захоплених езопланетними системами за час існування Сонячної системи, становить від 107 до 109, при цьому загальна кількість об'єктів, на яких можуть існувати живі мікроби - від 10 до 1 тис", - кажуть вчені.

Після виявлення фосфіну, вчені підрахували кількість метеорів, які пролетіли крізь земну атмосферу, і потрапили на Венеру. За останні 3,7 млрд років (період, коли пояс астероїдів знаходився в стабільному стані) 600 тис гірських пород пролетіли через верхні шари земної атмосфери і впали на Венері. Астроїди провели в глибокому космосі менше 100 тис років - тимчасові рамки, які під силу подолати мікробам.

Відкриття показує, що система працює в обидві сторони - на Землю життя могло прийти з Венери тим же шляхом.

Сирадж і Леб не стверджують, що життя безперечно прийшло на Венеру із Землі або навпаки. Але вони сподіваються, що їх стаття підштовхне до ретельнішого вивчення такої можливості.

Тепер, коли вчені помітили біосигнатуру (будь-яка речовина - ізотоп, молекула, або явища, що забезпечують науковий доказ в минулому або сьогоденні життя - ред.) в повітрі Венери, "треба починати міркувати, які канали можуть існувати для обміну життям між двома близькими планетами", відзначає Сирадж.

Раніше Український Дощ писав, що у РФ вирішили організовувати і реалізовувати місії по дослідженню Венери без широкого іноземного капіталу, хоча раніше планувалося масштабне співробітництво з США.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Через відставання у сфері 5G виручка Apple в Китаї впала до мінімуму
Наука і технології
Через відставання у сфері 5G виручка Apple в Китаї впала до мінімуму
Ймовірно, поточний квартал стане більш успішним для Apple. Не виключено, що компанія зможе істотно наростити виручку в цьому сегменті в цілому і в Китаї зокрема завдяки хорошим продажам iPhone 12...
Автомобіль за $4200 вирвався в лідери продажу серед електрокарів
Наука і технології
Автомобіль за $4200 вирвався в лідери продажу серед електрокарів
Китайська «малолітражка» Wuling Hong Guang Mini EV стала найбільш продаваним електромобілем у себе на батьківщині...
У снарядній гільзі на Житомирщині знайшли артефакти УПА
Наука і технології
У снарядній гільзі на Житомирщині знайшли артефакти УПА
У лісі неподалік урочища «Криниченька» на території колишнього хутора Соболів Радомишльського району Житомирщини археолог-аматор випадково натрапив на цікаву знахідку, що має вагому історичну цінність...
До складу Міжнародної академії астронавтики потрапили шестеро українців
Наука і технології
До складу Міжнародної академії астронавтики потрапили шестеро українців
Міжнародна академія астронавтики опублікувала списки новообраних членів цієї поважної наукової космічної організації...
На орбіту запущений перший в історії «розумний» супутник
Наука і технології
На орбіту запущений перший в історії «розумний» супутник
Супутник буде попереджати про лісові пожежі в лічені хвилини, відстежувати процес танення полярних льодовиків, сигналізувати про екологічні катастрофи, стежити за рівнем вологості грунту, виявляти судна, що зазнали катастрофи...