Учені: «Ми не були щасливішими, коли були молодшими»

Учені: «Ми не були щасливішими, коли були молодшими»

Іноді нам здається, що в минулому життя була набагато краще і простіше. Однак це всього лише одна з хитрощів, яку відіграє з нами наш розум, особливо коли ми відчуваємо себе уразливими або пригніченими. Про це повідомляє Forbes.

Дуже рідко буває так, що в минулому справи йшли "об'єктивно" краще. Психологи називають цю помилкову модель мислення рожевою ретроспекцією.

Це явище відбувається тому, що коли ми думаємо про минуле, ми думаємо про якісь події, людей і місцях абстрактно. А коли ми думаємо про речі абстрактно, ми зосереджуємося на позитивних узагальненнях, ніж на дрібних, а іноді і досить неприємних деталях.

Наприклад. Якщо ви згадаєте про якесь свято, яке ви святкували зі своєю сім'єю, скажімо, 10 років тому, ви, ймовірно, подумаєте про гарну їжі, яку ви тоді їли, приємних розмовах і зроблених сімейних фотографіях.

А ось про те, наскільки незручним був розкладний диван, на якому ви спали п'ять ночей поспіль, як ви застудилися протягом всієї поїздки і як ваші плани були зіпсовані через погану погоду, ви, швидше за все, не пригадаєте.

Іншими словами, наш мозок має тенденцію з часом позбавлятися від негативних деталей, в той час як позитивні аспекти нашого минулого залишаються. І добре, що так відбувається, так як це тримає нас в позитивному настрої в сьогоденні.

Якби наш розум працював іншим способом, у нас було б набагато менше шансів відправитися в той же відпустку або зайнятися іншими видами діяльності, які важливі для нашого благополуччя.

У людей, схильних пам'ятати негативні переживання більше, ніж позитивні, частіше проявляються афективні розлади, такі як депресія і інші приховані психічні проблеми.

Рожева ретроспекція - це когнітивне спотворення, яке відіграє важливу роль. Однак іноді вона може привести до помилок в прийнятті правильних рішень.

Так, наприклад, рожева ретроспекція є однією з причин, через яку люди повертаються до проблемних відносин. Чим більше часу пройшло з того часу, як ми відчули негативні наслідки токсичних відносин, тим більша ймовірність того, що ми дозволимо хорошим спогадами витіснити погані і, можливо, пробачимо недозволену поведінку.

Завжди корисно підходити до наших ностальгічних почуттів зі здоровим скептицизмом. Багато психологічних досліджень показало, що найкращі події якраз попереду, а не в минулому.

В одному дослідженні, наприклад, відстежувалася траєкторія оптимізму людей з плином часу. Так учені виявили, що найнижчий показник оптимізму був у двадцятих роках, потім він поступово підвищувався в тридцятих та сорокових, досяг піку в п'ятдесяті і потроху після цього знижується.

Інше дослідження показало, що задоволеність життям в англомовних країнах таких як США, Австралія, Канада і Великобританія покращується з віком.

Тому у нас є вагомі причини вірити в те, що найщасливіші дні ще попереду. Не потрібно дивитися на минуле в виключно негативному ключі, а й романтизувати його теж не варто.

Раніше Український Дощ писав, що українці відчувають себе все більш щасливими. За результатами опитування "Дослідження цінностей світу" найщасливіші люди проживають в Швеції, Великобританії, Нідерландах, Польщі та Франції. Про це заявили 93,8%, 93,4%, 91,6%, 90,9% і 90,8% відповідно. Найнижчі показники зафіксовані в Болгарії (60,2%), Греції (71,4%), Литві (73,7%).

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Ще 50 саркофагів і похоронний храм цариці знайшли у Єгипті
Наука і технології
Ще 50 саркофагів і похоронний храм цариці знайшли у Єгипті
Єгипет оголосив про нову археологічну знахідку в стародавньому некрополі Саккара на південь від Каїра...
В Нідерландах створили найшвидший веломобіль у світі (фото)
Наука і технології
В Нідерландах створили найшвидший веломобіль у світі (фото)
Поки не відомо, коли саме веломобілі надійдуть у продаж, але коли Snoek стане крупносерійним, він буде продаватися за ціною приблизно 8 тис євро...
Найближчим часом Уран можна буде побачити не тільки в телескопи
Наука і технології
Найближчим часом Уран можна буде побачити не тільки в телескопи
Найближчими днями планету Уран буде видно поблизу Марса і Місяця...
Перших туристів у космос планують запустити в квітні
Наука і технології
Перших туристів у космос планують запустити в квітні
Космічні туристи будуть знаходитися в умовах невагомості, а у капсулі передбачені великі вікна, щоб можна було насолодитися видами...
На Юпітері зафіксували джерело радіосигналу: що це може бути?
Наука і технології
На Юпітері зафіксували джерело радіосигналу: що це може бути?
Прилади міжпланетного зонда «Юнона», який досліджує Юпітер, зафіксували близький сигнал на частоті близько 6,5 МГц, що перебуває в діапазоні високочастотних радіохвиль...