Українці відчувають себе все більш щасливими, - дослідження

Українці відчувають себе все більш щасливими, - дослідження

За результатами опитування "Дослідження цінностей світу" найщасливіші люди проживають в Швеції, Великобританії, Нідерландах, Польщі та Франції. Про це заявили 93,8%, 93,4%, 91,6%, 90,9% і 90,8% відповідно. Найнижчі показники зафіксовані в Болгарії (60,2%), Греції (71,4%), Литві (73,7%). 

Україна в цьому списку з показником 78,3% знаходиться поруч з Румунією, Грузією та Росією.

У 2020 році серед українців зафіксована найбільша кількість тих, хто оцінив своє здоров'я як "дуже добре" і "гарне" - 45,4%. Найменша кількість респондентів, які оцінювали позитивно стан свого здоров'я, було відзначено в 1996 і 2008 роках - 27% і 29,5% відповідно.

Український показник - один з найнижчих в Європі. Краще за всіх оцінюють стан свого здоров'я жителі Греції (80,3%), Іспанії (78,4%), Кіпру (75,8%) і в Австрії (74,4%), а найменше - в Білорусі (45,7 %) і Грузії (37,3%).

Практично кожен п'ятий (18,8%) опитаний українець у 2020 році вважає, що ніяк реально не впливає на те, що з ним відбувається. Цей показник зменшився в порівнянні з 1996 роком, коли про це заявляла третину (32%) респондентів.

Зазначимо, що показник "незадоволення своїм життям" значно зменщився в порівнянні з 1996 роком, коли про це повідомляли 57%. Наразі в 2020 році тільки кожен п'ятий українець (19,8%) незадоволений своїм життям. 

Довідково. "Дослідження цінностей світу" (World Values ​​Survey, WVS) є довгостроковим порівняльним дослідженням, яке було осноних в 1981 році професором Рональдом Інглхарта з Мічиганського університету (США) на базі Європейського дослідження цінностей (EVS) та швидко стало одним з найбільш широко використовуваних і авторитетних міжнародних досліджень, яке охоплює 120 країн (майже 95% світового населення).

Україна приєдналася до дослідження в 1999 році.

У кожній країні опитування проводиться за національною репрезентативною вибіркою за стандартизованою анкетою. У 2020 році вона включає 290 питань і вимірює культурні цінності, досвід, відносини і переконання щодо гендерної рівності, сім'ї, релігії, бідності, освіти, охорони здоров'я і безпеки, соціальної толерантності та довіри.

Крім того, сьома хвиля дослідження включала такі нові теми, як питання справедливості, моральних принципів, корупції, підзвітності та ризиків, міграції, національної безпеки і глобального управління.

Польовий етап в Україні проводився з 21 липня до 17 серпня цього року компанією Info Sapiens і центром "Соціальний моніторинг". Загальна вибірка опитування склала тисячу двісті вісімдесят дев'ять інтерв'ю (максимальна похибка вибірки - 2,7%, з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту). Вона репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше), які проживають в в населеному пункті мінімум 2 місяці.

Раніше Український Дощ писав, що переважна більшість громадян України позитивно ставляться до реалізації державної програми "Велике будівництво" і хочуть бачити більше відремонтованих і побудованих доріг, лікарень, шкіл і дитячих садків. Такими є результати дослідження, проведеного в серпні цього року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Роботою президента Володимира Зеленського незадоволені 57% українців: 32% повністю не задоволені, і 25% - скоріше не задоволені. Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Жертви перемир'я: українські воїни про снайперські обстріли і загибель побратима
Україна
Жертви перемир'я: українські воїни про снайперські обстріли і загибель побратима
Старший солдат В'ячеслав Мінкін не дожив всього один день до свого 31-річчя, загинувши від ворожої снайперської кулі біля Авдіївки...
Хомчак пояснив, чому ЗСУ не стріляли, коли вбили українського військового
Україна
Хомчак пояснив, чому ЗСУ не стріляли, коли вбили українського військового
Головнокомандувач ЗСУ Хомчак розповів про алгоритм дій армії, коли бойовики відкривають вогонь і вбивають українських військових під час перемир'я...
«Ріфмастер заслужив на повагу», - головнокомандувач ЗСУ заступився за Антоненка
Україна
«Ріфмастер заслужив на повагу», - головнокомандувач ЗСУ заступився за Антоненка
Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Хомчак вперше прокоментував справу волонтера та військового журналіста Андрія Антоненка
...
СБУ викрила на держзраді командира підрозділу Національної гвардії (відео)
Україна
СБУ викрила на держзраді командира підрозділу Національної гвардії (відео)
За даними слідства, військовослужбовця Національної гвардії України у 2019 році було завербовано представниками ГУ Генштабу ВС РФ (військової розвідки)...
Під час перемир'я загинуло 4 українських військових, - Хомчак
Україна
Під час перемир'я загинуло 4 українських військових, - Хомчак
За час перемир’я в Збройних силах України – четверо загиблих та 14 поранених. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак...