Українці відчувають себе все більш щасливими, - дослідження

За результатами опитування "Дослідження цінностей світу" найщасливіші люди проживають в Швеції, Великобританії, Нідерландах, Польщі та Франції. Про це заявили 93,8%, 93,4%, 91,6%, 90,9% і 90,8% відповідно. Найнижчі показники зафіксовані в Болгарії (60,2%), Греції (71,4%), Литві (73,7%).
Україна в цьому списку з показником 78,3% знаходиться поруч з Румунією, Грузією та Росією.
У 2020 році серед українців зафіксована найбільша кількість тих, хто оцінив своє здоров'я як "дуже добре" і "гарне" - 45,4%. Найменша кількість респондентів, які оцінювали позитивно стан свого здоров'я, було відзначено в 1996 і 2008 роках - 27% і 29,5% відповідно.
Український показник - один з найнижчих в Європі. Краще за всіх оцінюють стан свого здоров'я жителі Греції (80,3%), Іспанії (78,4%), Кіпру (75,8%) і в Австрії (74,4%), а найменше - в Білорусі (45,7 %) і Грузії (37,3%).
Практично кожен п'ятий (18,8%) опитаний українець у 2020 році вважає, що ніяк реально не впливає на те, що з ним відбувається. Цей показник зменшився в порівнянні з 1996 роком, коли про це заявляла третину (32%) респондентів.
Зазначимо, що показник "незадоволення своїм життям" значно зменщився в порівнянні з 1996 роком, коли про це повідомляли 57%. Наразі в 2020 році тільки кожен п'ятий українець (19,8%) незадоволений своїм життям.
Довідково. "Дослідження цінностей світу" (World Values Survey, WVS) є довгостроковим порівняльним дослідженням, яке було осноних в 1981 році професором Рональдом Інглхарта з Мічиганського університету (США) на базі Європейського дослідження цінностей (EVS) та швидко стало одним з найбільш широко використовуваних і авторитетних міжнародних досліджень, яке охоплює 120 країн (майже 95% світового населення).
Україна приєдналася до дослідження в 1999 році.
У кожній країні опитування проводиться за національною репрезентативною вибіркою за стандартизованою анкетою. У 2020 році вона включає 290 питань і вимірює культурні цінності, досвід, відносини і переконання щодо гендерної рівності, сім'ї, релігії, бідності, освіти, охорони здоров'я і безпеки, соціальної толерантності та довіри.
Крім того, сьома хвиля дослідження включала такі нові теми, як питання справедливості, моральних принципів, корупції, підзвітності та ризиків, міграції, національної безпеки і глобального управління.
Польовий етап в Україні проводився з 21 липня до 17 серпня цього року компанією Info Sapiens і центром "Соціальний моніторинг". Загальна вибірка опитування склала тисячу двісті вісімдесят дев'ять інтерв'ю (максимальна похибка вибірки - 2,7%, з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту). Вона репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше), які проживають в в населеному пункті мінімум 2 місяці.
Раніше Український Дощ писав, що переважна більшість громадян України позитивно ставляться до реалізації державної програми "Велике будівництво" і хочуть бачити більше відремонтованих і побудованих доріг, лікарень, шкіл і дитячих садків. Такими є результати дослідження, проведеного в серпні цього року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Роботою президента Володимира Зеленського незадоволені 57% українців: 32% повністю не задоволені, і 25% - скоріше не задоволені. Такими є результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".