У ВООЗ назвали групи ризику при «Омікрон»-штамі коронавірусу

Люди, які не вакцинувалися від коронавірусу, а також літні громадяни та пацієнти з супутніми захворюваннями наражаються на найбільший ризик інфікування «Омікрон»-штамом. Про це повідомили голова технічної групи підрозділу надзвичайних захворювань Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Марія ван Керкхове та директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан.
«Омікрон», як і раніше, є величезною загрозою для їхнього життя і величезною загрозою їхньому здоров'ю», — передав 11 січня слова Райана телеканал CNBC.
Він уточнив, що ті люди, які отримали дозу вакцини, зазвичай переносять COVID-19 у легкій формі. У зв'язку з цим, за словами директора ВООЗ з надзвичайних ситуацій, усі невакциновані мають серйозно розглянути потребу вакцинації.
Керкхове, у свою чергу, звернула увагу на дані ВООЗ, згідно з якими смертність при «Омікроні» вища серед людей старшого віку. При цьому вона додала, що порівняно з «Дельта»-штамом від «Омікрону» помирає менша частка людей, а ризик серйозного перебігу захворювання та госпіталізації нижчий. У той же час Керкхове рекомендувала не вважати "Омікрон" несерйозною загрозою.
У ВООЗ вважають, що штам коронавірусу «Омікрон» стане домінуючим у світі, але до кінця 2022 року переживе «падіння». Не йдеться про повне зникнення «Омікрону» до кінця 2022 року, а тільки про значне зниження динаміки. У країнах з низьким відсотком щеплених цей штам збережеться і мутуватиме, додали у ВООЗ.
Український Дощ писав раніше, що станом на 12 січня у світі від COVID-19 померло вже 5,5 млн людей, 100 тис з яких - українці.