У Вінниці зі сміття роблять будматеріали та експортують їх за кордон

У Вінниці зі сміття роблять будматеріали та експортують їх за кордон

У Вінниці на підприємстві тверді побутові відходи перетворюють на будівельні матеріали, які експортуються до Мексики. Про це повідомояє Вежа з посиланням на інформацію Радіо Свобода.

Зазначається, що у 2007 році вінницьке підприємство “Руслана” почало переробляти тверді побутові відходи і виготовляти з них різні будівельні матеріали: люки, тактильну плитку, бруківку тощо. Саме ця тактильна плитка покладена в аеропорту “Бориспіль”, а вінницькі кришки для каналізаційних люків експортують в Мексику та Європу.

Відомо, що переробляють на рік близько 300-350 тонн “важкопереробних” відходів та роблять з них високоякісну продукцію шляхом додавання кварцевого піску і методом подальшого пресування.

Матеріал до підприємства надходить зі сміттєвих полігонів з усієї України. Далі тверді та плівкові відходи подрібнюються на шредері та під дією температури та води. Протягом однієї зміни на підприємстві переробляється до 1,5 тонни плівкового пластику. Потім заготовка відправляється до плавильного апарату.

У плавильний апарат завантажується формувальна суміш. В середині апарату труба та шнек з лопатками. У міру проходження маси через апарат вона нагрівається, потім іде розплавлення і маса виходить у вигляді густого “тіста”.

Готове “тісто” зважують та закладають у формовочний прес – там форма стискається і формується виріб. Потім форма охолоджується, зайвий матеріал обрізають і він теж йде на переробку. Виробництво є беззалишковим.

Одним з найпопулярніших виробів є плитка із вторинної сировини – вона не ламається, не стирається та не боїться води.

Такий матеріал люблять і використовують тому, що, по-перше, на матеріалі не утворюється налідь. Він не боїться морозу та є морозостійким через те, що в нього майже немає водопоглинання. І, відповідно, не руйнується від атмосферних факторів.

На АЗС, наприклад, плитку широко використовують, бо вона не утворює іскру при падінні на неї якихось предметів. Крім того, плитку також можна використовувати на СТО та різних виробництвах, де є агресивне середовище, через те, що вона маслостійка, бензостійка та стійка до кислот.

Саме вінницька тактильна плитка є на багатьох українських зупинках і навіть в аеропорту “Бориспіль”. А люками, які виготовляють у Вінниці, накривають каналізацію в Європі та Мексиці.

Раніше Український Дощ писав, що з цукрової кукурудзи Україна перша в світі випустила пиво. Для виробництва пива використовують кукурудзу, яка не придатна для продажу.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Україна
Зеленський нагородив за заслуги митрополита Московської церкви
Президент України Володимир Зеленський нагородив орденами «За заслуги» ІІ ступеня митрополита Московської церкви Феодора...
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Україна
На посаду мера столиці претендують 13 кандидатів
Столичний тервиборчком зареєстрував кандидатами ще п'ять осіб, серед яких два колишніх глави КМДА...
Президент відвідав табір розвідників
Україна
Президент відвідав табір розвідників
Президент Володимир Зеленський відвідав базовий табір Головного управління розвідки...
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Україна
Соколята пішли в небо: в мережі з'явились фото загиблих курсантів
Офіційні джерела поки що не публікують списки загиблих, але друзі і близькі загиблих підтверджують інформацію ...
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
Україна
На Львівщині завершились військові навчання Rapid Trident
На Львівщині офіційно завершилось українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident 2020...