Українці перші в світі виготовили пиво з кукурудзи

Українці перші в світі виготовили пиво з кукурудзи

З цукрової кукурудзи Україна перша в світі випустила пиво. Для виробництва пива використовують кукурудзу, яка не придатна для продажу. Про це повідомляє SEEDS , якому під час “Днів солодкої кукурудзи-2020” розповів Ігор Вороблевський – ідейний натхненник створення цього унікального напою та головний менеджер з продажу цукрової кукурудзи "Всеукраїнського наукового інституту селекції" (ВНІС).

«Пиво з солодкої кукурудзи вперше заварене в Україні, та й взагалі в світі. Я звертався до багатьох пивоварів. Вони казали, що то неможливо - сировина з цукрової кукурудзи при певних температурах карамелізується і збивається в грудку. Тому його класично заварювати неможливо», - розповідає Ігор Вороблевський, головний менеджер з продажу цукрової кукурудзи «Всеукраїнського наукового інституту селекції» (ВНІС).

За його словами, експерти зробили хімічний аналіз цукру, який присутній у цукровій кукурудзі, підібрали французькі дріжджі, які підходять до цього пива, і заварили. Кілька днів тому пиво тільки закінчило бродити і відстоялося.

«Цукрова кукурудза, навіть сама найдешевша, майже в 4 рази дорожча за солод з ячменю. Для виробництва пива використовують кукурудзу, яка не придатна для продажу. На продаж вибираються гарні, красиві качани, але залишаються пасинки — качанчики, які набагато менші. Власне кожен качан збирається вручну, перебирається і підсушується. Все це вручну», - розповідає Вороблевський.

Зазначається, що крім пива було презентовано ще й бурбон з цукрової кукурудзи. Бурбон з цукрової кукурудзи мало хто виробляє. В багатьох країнах просто немає такої кукурудзи, як цукрова.

«Якщо до пива ми додавали один з найкращих солодів, то в бурбоні ми зробили всі 100% з цукрової кукурудзи. Його ми віддали на хімічний аналіз, і за цим аналізом він вийшов одним з найкращих ректифікатів в Україні. Зараз ми його тільки покращуємо», - підкреслює фахівець.

Раніше Український Дощ писав, що Україна опинилася на третьому місці серед країн - виробників картоплі з показником 23 млн тонн врожаю, який був зібраний за підсумками 2019 року. У число країн з найбільшим обсягом виробництва картоплі за цей рік також увійшли Китай (93 млн тонн) і Індія (51 млн тонн).

Крім того, Україна в 2019/20 маркетинговому році реалізувала на зовнішні ринки зерна на $9 млрд, що стало другим в світі показником після США.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Сайти Нацполіції зламали хакери
Україна
Сайти Нацполіції зламали хакери
У МВС заявили, що сайти Національної поліції тимчасово відключені...
Перед візитом Зеленського на полігон у офіцерів відібрали особисту зброю
Україна
Перед візитом Зеленського на полігон у офіцерів відібрали особисту зброю
Здати особисту зброю наказали офіцерам, які будуть так чи інакше контактувати президентом...
Апеляційний суд вважає символіку дивізії СС «Галичина» не нацистською
Україна
Апеляційний суд вважає символіку дивізії СС «Галичина» не нацистською
Апеляційний суд визнав законним відповідний висновок Українського інституту національної пам'яті...
Осінній призов в Україні: відомі дати
Україна
Осінній призов в Україні: відомі дати
Уряд затвердив чисельність громадян, які підлягають осінньому призову...
Над Києвом пролетіла авіація НАТО (фото, відео)
Україна
Над Києвом пролетіла авіація НАТО (фото, відео)
23 вересня над Києвом пролетіла важка американська авіація...