У США спалах нової хвороби: люди втрачають зір, деяким доводиться видаляти очні яблука

У США спалах нової хвороби: люди втрачають зір, деяким доводиться видаляти очні яблука

У США зафіксоваано спалах нової невідомої хвороби. У пацієнтів все частіше виявляють синьогнійну паличку. Ця бактерія дуже стійка до ліків і викликає тяжкі хвороби очей. Зокрема, з 68-ми пацієнтів вісім людей уже втратили зір, а чотирьом видалили очні яблука. Раніше повідомлялося про ще одну смерть у штаті Вашингтон.

Про це пише yahoo.com.

Число загиблих в даний час зросло до трьох внаслідок спалаху широко стійких до ліків бактерій, які були пов'язані з відкликаними очними краплями, оголосили у вівторок Центри контролю та профілактики захворювань, підтвердивши ще дві смерті людей, інфікованих Pseudomonas aeruginosa.

Згідно з останнім оновленням CDC, вісім людей втратили зір, а чотирьом видалили очні яблука з 68 пацієнтів, у яких у 16 штатах були виявлені бактерії. Раніше повідомлялося про одну смерть у штаті Вашингтон.

Капли для глаз при глаукоме - Clean View Clinic

Загалом три продукти для очей були відкликані у брендів EzriCare і Delsam Pharma — усі імпортовані індійською фірмою Global Pharma Healthcare Private Limited — оскільки органи охорони здоров'я поспішили розслідувати спалах, імовірно пов'язаний з відкритими очними краплями, які були куплені в Інтернеті. а також отримані через офтальмологічні кабінети.

Два продукти для очей від інших виробників також були відкликані в останні тижні через не пов'язані з цим проблеми із забрудненням.

Штам Pseudomonas aeruginosa у спалаху надзвичайно рідкісний і ніколи раніше не зустрічався в США. Лікарям особливо складно його лікувати, враховуючи, що у нього розвинулася стійкість до дюжини різних антибіотиків.

«Pseudomonas спричинила смерть одного пацієнта; для двох інших пацієнтів роль Pseudomonas у смерті невідома», - заявила представник CDC Марта Шаран в електронному листі.

Шаран не повідомив подробиць про те, де і коли відбулися дві нові смерті, за винятком того, що вони відбулися протягом місяця після того, як зібрали зразки бактерій. Раніше тестування вже відкритих пляшок продукту EzriCare виявило бактерії, пов'язані зі спалахом, у кількох партіях.

Клетки бактерий оказались способны переходить в «режим зомби» — Naked  Science

"У двох пацієнтів було підтверджено використання EzriCare, і невідомо, що один пацієнт використовував EzriCare, але він епідеміологічно пов'язаний з пацієнтами, які це робили", - сказав Шаран.

Новини про зростання кількості жертв спалаху з'явилися після того, як CDC повідомив, що дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили бактеріофаг, який може працювати для лікування бактерій з широкою лікарською стійкістю.

Університетський центр інноваційних застосувань фагів та терапії раніше рекламувався так звана «фагова» терапія, розроблена для порятунку пацієнтів з інфекціями, викликаними лікарсько-стійкими бактеріями.

Ці види лікування працюють шляхом розгортання вірусів, націлених на атаку бактерій, відбиваючи інфекції, які традиційні антибіотики не можуть придушити.

«Підхід, який ми використовуємо, полягає в тому, що ми відповідаємо на запити лікарів про пацієнтів, яким, на їхню думку, може бути корисна фагова терапія, і, якщо з'ясовується, що фаги можуть бути корисними для конкретного пацієнта, ми працюємо з лікарем », - Доктор Роберт Скулі, співавтор. — заявив директор центру CBS News електронною поштою.

Азиатский врач с медицинской маской и перчатками смотрит в микроскоп за  столом в лаборатории | Премиум Фото

Скулі сказав, що жоден пацієнт досі не лікувався під час спалаху фагом, який вони вибрали, що, мабуть, збігається із зразками, відправленими CDC. Перш ніж віруси можна буде передати пацієнтам, центр має попрацювати з лікарями, щоб розібратися в «складностях їх отримання та використання».

"Ми та інші співробітники продовжуємо перевіряти наявність додаткових активних фагів", - сказав він.

У Центрі з контролю та профілактики захворювань повідомили, що бактерію потерпілі підхопили від крапель для очей. Усі вони були імпортовані індійською фірмою Global Pharma Healthcare Private Limited. Їх уже прибрали з продажу.

Повідомляється, що штам Pseudomonas aeruginosa надзвичайно рідкісний і ніколи раніше не зустрічався у США. Лікарям особливо складно його лікувати, враховуючи, що у нього розвинулася стійкість до десятків різних антибіотиків.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У столиці затримали торговців підробними ліками для онкохворих
Медицина
У столиці затримали торговців підробними ліками для онкохворих
Правоохоронці вилучили фальсифікованих медпрепаратів для онкохворих на суму понад 50 мільйонів гривень...
У Британії народилася перша дитина з ДНК трьох людей
Медицина
У Британії народилася перша дитина з ДНК трьох людей
Більшість її ДНК походить від двох батьків, і близько 0,1% - від третьої жінки-донора...
ВООЗ скасувала режим COVID-19
Медицина
ВООЗ скасувала режим COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії коронавірусу COVID-19...
У 50 українських лікарнях встановлять сонячні панелі
Медицина
У 50 українських лікарнях встановлять сонячні панелі
В Україні 50 медзакладів обладнають сонячними панелями, щоб забезпечити безперебійну допомогу пацієнтам у разі вимкнень світла...
Відвоювали другий шанс: п'ять знаменитостей, які перемогли рак
Медицина
Відвоювали другий шанс: п'ять знаменитостей, які перемогли рак
Багато зірок пішли з життя через рак, але є й такі, які зуміли перемогти хворобу, продовживши зніматися в кіно чи виступати на сцені...