[]

У Польщі видали книгу Адольфа Гітлера «Майн Кампф»

У Польщі видали книгу Адольфа Гітлера «Майн Кампф»

У Польщі видали автобіографію рейхсканцлера Німеччини часів Третього Рейху Адольфа Гітлера. До цього "Мою боротьбу" в форматі наукового видання випустили лише один раз, в 2016 році, в самій Німеччині, причому тільки за згодою німецького Центральної ради євреїв.

Про це повідомляє видання "Rzeczpospolita".

у другому офіційному перевиданні "Mein Kampf", як і в першому буде критичне введення, складене спеціальною науковоюо редакцією. Крім того, в перевиданій праці головного нацистського ідеолога будуть додані пояснювальні і уточнюючі виноски.

У той же час, безпосередньо сам текст книги Гітлера залишиться недоторканим. Його переклав на польську з оригінального німецького видання 1942 року історик і політолог, професор Eugeniusz C. Król (Еугеніуш К. Круль) в колективі інших авторів.

Професор працював над книгою три роки. Спочатку науковий переклад планувалося опублікувати у співпраці з "Інститутом політичних досліджень" Польської академії наук. Однак в 2016 році після протестів деяких вчених керівництво інституту відмовилося від участі в цьому проєкті і його поява було відкладено.

Наголошується, що в Польщі поширення "Mein Kampf" знаходиться під кримінальним забороною, однак видавництво "Bellona", що займається випуском книги запевнило, що наукова діяльність - виняток.

На думку упорядника перевидання, професора Круля, існують деякі правові застереження. За його словами, встановлена законом заборона на поширення фашистського контенту або пропаганди інших тоталітарних режимів, не можуть бути перешкодою для публікації цієї книги, оскільки вона оснащена "необхідним науковим апаратом", а наукова діяльність виводиться з під кримінальної відповідальності.

Крім того, за словами видавців, вони не будуть рекламувати книгу і пропагувати нацизм будь-яким іншим чином, а ціна нового видання буде "загороджувальною" для масової аудиторії, тобто - просто непідйомною для тих хто просто цікавляться.

Дослідник голокосту професор Ян Грабовскі з Канадського університету в Оттаві, пояснив "Rzeczpospolita", що в Німеччині до недавньої публікації "Mein Kampf" існували побоювання, що книга "звільнить демонів минулого, розпустить неонацистів і інших войовничих антисемітів".

"З іншого боку," Майн кампф "після додавання до його тексту великого критичного апарату - дозволить читачам краще зрозуміти дух того часу і зрозуміти аргументи, які могли підштовхнути сучасні і, як здавалося, освічені Німецьке товариство", - зазначив Грабовскі.

Вчений додав що і сам використовує фрагменти книги в роботі зі студентами-істориками, тому що "ніщо не може краще передати їм дух епохи, ніж контакт з першоджерелом".

Нагадаємо, в 2016 році в Німеччині вперше з 1945 року в продаж надійшла книга "Майн кампф" ( "Моя боротьба") Адольфа Гітлера, так як за німецькими законами, через 70 років після смерті автора права на твори належать суспільству. З тих пір на німецькому ринку було продано близько 100 000 примірників.

Днями польські спецслужби викрили угруповання "крайніх правих поглядів", які спланованували напад на релігійний об'єкт ісламської громади, за допомогою отруйних речовин.

Раніше Український Дощ писав, що у видавництві «Фоліо» вийшла нова книжка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Книга має назву «2014. Миттєвості харківської весни» і розповідає про події, що відбувалися 2014-го року в Харкові у контексті загальної ситуації в Україні. Саме в цей час Аваков і очолив МВС, яким керує досі. Книжка вийшла українською та російською мовами.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Під Новий рік Аваков видав книжку про «харківську весну»
Книги
Під Новий рік Аваков видав книжку про «харківську весну»
У видавництві «Фоліо» вийшла нова книжка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова...
В Україні вийшла друком книга про видатну художницю Марію Примаченко
Книги
В Україні вийшла друком книга про видатну художницю Марію Примаченко
Історію життя видатної української художниці – Марії Примаченко, видали у форматі художньо-біографічної повісті для дітей...
ТОП-10 найпопулярніших книжок 2020-го року за версією Amazon
Книги
ТОП-10 найпопулярніших книжок 2020-го року за версією Amazon
У переліку найпопулярніших книжок опинилися видання різних жанрів та напрямів...
В Софії Київській презентували «Велику різдвяну книжку»
Книги
В Софії Київській презентували «Велику різдвяну книжку»
10 грудня в «Софії Київській» Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ взяв участь у презентації «Великої різдвяної книжки» Надії Гербіш і Ярослава Грицака...
Книга мемуарів Барака Обами побила рекорди з продажу
Книги
Книга мемуарів Барака Обами побила рекорди з продажу
Американський стартовий тираж «Землі обітованої» - три мільйони примірників...