[]

У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву

 У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву

Лідерка етно-джазового бенду GANNA з Берліна, співачка та композиторка українського походження Ганна Гриніва, отримала премію Jazz thing Next Generation від провідного німецького джазового журналу Jazz thing та лейблу Double Moon Records. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Gazeta.ua. 

Зазначається, що в рамках конкурсу "Висхідних зірок джазової сцени Німеччини" німецький лейбл видав дебютний альбом гурту GANNA – "Dykyi Lys". Реліз побачив світ 7 серпня.

«Часто в інтерв'ю мене запитують, чому я не співаю німецькою, що люди в Німеччині не розуміють українську. Але я відчуваю, що коли я співаю саме своєю мовою, то меседж досягає людей краще, ніж якби вони розуміли буквальне значення слів. А ще у моїй музиці для мене важливо бути вдома, а українська мова – це і є мій дім, це моя родина. Тому, звісно, для мене надзвичайно важливо, щоб наш альбом почули в Україні. Адже ми так довго над ним працювали, ретельно вишукуючи свій особливий саунд», - розповіла співачка про альбом "Dykyi Lys".

Альбом "Dykyi Lys" містить дев’ять композицій авторства Ганни Гринівої. На них авторку надихнув український автентичний мелос, який вона збирала у своїх фольклорних експедиціях Україною. Над альбомом гурт GANNA працював протягом двох років у Берліні та під час турів Європою.

Про дебютний альбом Ганни Гринівої пишуть і німецькі жуналісти.

«…Я вважаю, що GANNA – це дуже важливе відкриття. Їх переконливий голос займає свою індивідуальну позицію між джазом та фолком. Разом музиканти GANNA по-справжньому захоплюють дух, і для мене вони неймовірно свіжі та пристрасні у своїй музиці, що просто світиться спокоєм, рухом, потоком та задоволенням…», - охарактеризував реліз німецький журналіст Вольфганг Ґізе з музичного онлайн-видання "Musik an sich".

Повідомляється, що 16 серпня Ганна Гриніва прилетить до України для презентації альбому "Dykyi Lys" та зйомок кліпу у рамках промоції релізу. Музичне відео зніматиме відомий український кінорежисер Олександр Фразе-Фразенко. За сприятливих карантинних умов, гурт GANNA у повному складі планує концерти в Україні на підтримку альбому у вересні.

Розповідається, що Ганна Гриніва походить із маленького села поблизу Києва. Після переїзду в Берлін їй вдається знайти тут свої "місця сили" й адаптуватися.

«Як і диким лисам, яких вона щораз зустрічає на вулицях німецької столиці. Вони якось звикають до існування в мегаполісі, хоча залишаються і завжди будуть дикими тваринами», - пише про неї в рецензії на альбом Райнард Кьохль.

Зазначається, що Ганна Гриніва стала 84-ю призеркою всесвітньо визнаної премії Jazz thing Next Generation, що видає дебютний альбом її гурту GANNA "Dykyi Lys" спільно з відомим німецьким лейблом Double Moon Records.

Раніше Український Дощ писав, що до Дня незалежності українці Техасу презентують етнокалендар «Українська спадщина».

[]
Теги
Схожi
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Події
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Щецинське відділення Об’єднання українців у Польщі оголосило конкурс на найкращу писанку, виконану в традиційній українській національній техніці...
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Події
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури створює спільний Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва у Китайській Народній Республіці...
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Події
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Діти молодшого, середнього віку та старші учасники опановували техніку «мальованка» з елементами петриківського розпису...
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Події
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни»...
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
Події
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
У Вільнюсі у сквері Бориса Немцова українці разом з литовцями організували мітинг проти ескалації російської агресії в Україні...