[]

До Дня незалежності українці Техасу презентують етнокалендар «Українська спадщина»

До Дня незалежності українці Техасу презентують етнокалендар «Українська спадщина»

Офіційна онлайн-презентація етнокалендаря «Українська спадщина» відбудеться 24 серпня в Сан-Антоніо, штат Техас, з нагоди 29-ї річниці Незалежності України. Про це повідомляє Ukrainian People Magazine.

"24 серпня 2020 року, до дня 29-ї річниці Незалежності України, в м. Сан Антоніо, штат Техас відбудеться офіційна онлайн-презентація українського Етнокалендаря на 2021 рік", - йдеться в повідомленні.

Зазначаться, що це дебютний проект неприбуткової Техаської організації Ukrainian San Antonio, в рамках якого в кінці червня 2020-го року були проведені студійні фотосесії. Представники місцевої української діаспори позували в стародавніх автентичних строях різних регіонів України кінця 19-го – початку 20-го століття. Серед учасників проекту і офіцер Державної Прикордонної Служби України, учасник бойових дій на сході країни, кавалер Ордену за Мужність 3-го ступеню та відзнаки Міністерства Оборони України "Знак Пошани" Максим Схаб’юк з нареченою Іриною Хомік. Кращі світлини увійшли до складу етнокалендаря, який вже чекає, щоб вийти друком.

"Метою проєкту було відтворити живі образи українців дорадянського періоду. Ми прагнули  показати світові красу та різноманіття нашого національного вбрання залежно від того чи іншого етнографічного регіону. Проєкт покликаний нагадати  минуле наших славетних бабусь та дідусів, продемонструвати наш культурний код та не дати молодому поколінню українців, народжених в діаспорі, розчинитися у всесвіті, втративши своє коріння і приналежність. А навпаки, знати та шанувати свою культурну спадщину, свій бренд",– говорить одна з організаторів проєкту, президент Ukrainian San Antonio, Олена Гарсія.

Наголошується, що всі елементи одягу, головні убори, взуття, окремі натільні прикраси та предмети побуту, задіяні в проєкті, є оригінальними та належать до приватної колекції Natalia Sturgill. Це українські речі столітньої давнини, збережені у першозданному стані. Більшість з них і досі пахнуть старою скринею та зберігають історію свого роду. Це і вишиті вручну додільні сорочки, і домоткані плахти, і плетені пояси, і різноманітні намиста й головні убори. Серед яких: хустки, намітки, чільця, воскові віночки, каптурі та жокардові бинди. А також автентичні чоботи, черевики, постоли, елементи верхнього одягу та багато іншого.

“Я завжди мріяла мати свою вишиванку, але, перебравши з десяток сучасних сорочок, зрозуміла, що серед них нема моєї. Лише згодом, коли натрапила на старовинні вишиванки, усвідомила, що то було кохання з першого погляду! Одна з перших сорочок в моїй колекціі була полтавська конопляна красуня. Вона й досі пахне старою хатою, де печеться хліб, і бабуся мені посміхається. Кожного разу, як беру її до рук, наче торкаюся до історії свого народу, і це – неймовірне відчуття! Я вдячна нашим пращурам за такий безцінний спадок і хочу розвивати інтерес до нашої історії не лише серед українців, але й народів усього світу. Бо українське – це надзвичайно гарно! Це от кутюр, зроблений власними руками і перенесений через століття!”, - розповідає Natalia Sturgill, власниця колекції.

Зазначається, що колекцію Наталя збирає вже більше шести років. Знаходиться вона у Сполучених Штатах Америки та поповнюється новими артефактами чи не щодня.

В Етнокалендарі 2021 від Ukrainian San Antonio, зокрема, представлені автентичні строї Полтавщини, Чернігівщини, Сумщини, Кодимщини, Одещини, Львівщини, Вінничини, Київщини, Борщівщини, Тернопільщини, Буковини, Гуцульщини та Закарпаття.

Наголошується, що всю інформацію стосовно придбання Етнокалендаря 2021 можна буде знайти на офіційному сайті Ukrainian San Antonio: www.ukrainiansanantonio.com або на офіційній сторінці організаціі у Facebook.

Раніше Український Дощ писав, що американський музикант та актор Джаред Лето зіграє легендарного художника українського походження Енді Воргола.

[]
Теги
Схожi
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Події
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь під час онлайн-зустрічі з українцями Португалії порушив питання поширення української мови у світі ...
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Події
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Наукове товариство ім. Шевченка у Канаді запрошує на онлайн-конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі: Теперішнє законодавство у відношенні до харківського правопису»...
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Події
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Україну вдруге на одному з найпрестижніших культурних заходів – World Art Dubai 2021 представить художниця Яна Руснак...
На Євробаченні Молдову представить виконавиця українського походження
Події
На Євробаченні Молдову представить виконавиця українського походження
Молдавська виконавиця українського походження Наталія Гордієнко готується підкорювати пісенний конкурс Євробачення, який цьогоріч відбудеться у Роттердамі з 18 по 22 травня...
Український фільм «Стоп-Земля» покажуть на кінофестивалі у Нью-Йорку
Події
Український фільм «Стоп-Земля» покажуть на кінофестивалі у Нью-Йорку
Повнометражний ігровий дебют режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля» відібрали до програми фестивалю New Directors/New Films (ND/NF)...