У Мін'юсті розповіли про другий етап тюремної реформи

У Мін'юсті розповіли про другий етап тюремної реформи - хочуть впроваджувати пробаціонний нагляд і робити заставу доступним не тільки для багатіїв. Про це у себе в Facebook розповів глава Міністерства юстиції Денис Малюська.
"Для засуджених в'язниця - це по суті школа злочинів, і під час їх перебування в такій школі ми їх забезпечуємо за бюджетні кошти житлом, харчуванням, охороною. Більшість засуджених не хочуть працювати і ми це змінимо", - говорить міністр.
Перший крок до цього - впровадження пробаціонного нагляду. Під час пробаціонного періоду засуджений повинен буде влаштуватися на роботу, пройти лікування, або ж відучитися. Іноді за його переміщеннями буде стежити електронний моніторинг.
"Люди, які проходять пробацію вже зараз, практично не здійснюють нових злочинів. 98% людей абсолютно нормально ресоціалізіруются", - розказує Малюська.
Також в планах Мін'юсту зробити загальнодоступною заставу, як альтернативу СІЗО.
"Зараз заставу можуть дозволити собі тільки багатії, у яких є багато готівки. Ми пропонуємо приймати не тільки гроші, а й, наприклад, нерухомість. Або ж платити заставу в розстрочку", - розповів міністр юстиції.
З інших нововведень - встановлення граничних термінів перебування в СІЗО, більш активне застосування громадських робіт, скасування такого виду покарання як "обмеження свободи" і введення рейтингової системи пенітенціарних установ.
Раніше Український дощ повідомляв, що Рада Європи оголосила тендер на консультаційні послуги для реалізації програми, спрямованої на реформування пенітенціарної системи України. Подібним чином Рада Європи планує виправити ситуацію, що склалася в області захисту прав людини в країні. Однак експерти сумніваються, що ініціатива європейської сторони буде успішно втілена, і вказують на брак фінансування для таких перетворень.