У 2021 році окремого фонду для боротьби з COVID-19 не передбачено, - Разумков

У наступному році в Україні не планується створення окремого фонду по боротьбі з коронавірусом. Про це сказав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Станом на сьогодні, на наступний рік окремого протиковідного фонду не передбачається. Сьогодні тривають дискусії в стінах парламенту, деякі фракції виступають щодо цього, народні депутати говорять, що потрібно створювати додатковий окремий ковідній фонд", - розповів глава ВР.
За словами Разумкова, щодо фонду є дві позиції. З одного боку, не так важливо, чи буде це єдиний фонд, звідки піде фінансування, або це будуть окремі фонди в Міносвіти, МОЗ, Міноборони, МВС, які будуть спрямовані на покриття витрат, пов'язаних з боротьбою проти COVID-19.
"Важливо, наскільки це правильно буде розраховано та як це буде використовуватися", - наголосив спікер.
Раніше повідомлялося, що з фонду боротьби з COVID-19 витрачено майже 60% закладених у нього коштів, при цьому головним їх розпорядником залишається Міністерство інфраструктури України.
Зокрема, лише за два тижні, з 20 жовтня по 6 листопада з фонду було виділено понад один мільярд гривень на відновлення автодоріг державного значення, відповідно до проєкту Офісу президента України "Велике будівництво". Крім того, кошти на виплати українському бізнесу, які анонсував Володимир Зеленський, теж будуть вилучати з фонду боротьби з коронавірусом.
Кабмін 28 жовтня вніс зміни до Порядку використання коштів, виділених на боротьбу з COVID-19 та її наслідками. Цей порядок виділяв 100 млн грн з коронавірусного фонду на виробництво і розповсюдження патріотичних телевізійних серіалів для підтримки галузі, яка постраждала від коронавірусних обмежень.
Раніше Український Дощ писав, що лідер Укрвуглепрофспілки звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням погасити на цьому тижні 1,2 млрд грн боргу заробітної плати шахтарям, адже 28 листопада набрав чинності закон про внесення змін до держбюджету-2020 від 17.11.2020 № 1006-IX, де передбачено збільшення бюджетних витрат спецфонду за програмою "Реструктуризація вугільної галузі" на 1,4 млрд грн.