Шахтарі просять Шмигаля погасити 1,2 млрд боргу зарплати

Лідер Укрвуглепрофспілки Віктор Турманов звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням погасити на цьому тижні 1,2 млрд грн боргу заробітної плати шахтарям.
Він зазначив, що 28 листопада набрав чинності закон про внесення змін до держбюджету-2020 від 17.11.2020 № 1006-IX, де передбачено збільшення бюджетних витрат спецфонду за програмою "Реструктуризація вугільної галузі" на 1,4 млрд грн.
"Зазначені кошти повинні бути спрямовані на виплату заробітної плати шахтарям, борги по якій в даний час складають 1,2 млрд грн", - йдеться в зверненні.
Турманов заявив, що якщо протягом цього тижня не буде здійснена повна виплата заробітної плати, тоді в різних формах "відбудуться акції непокори".
На сайті Укрвуглепрофспілки стверджується, що за станом на 1.01.2019 року кількісний склад членів профспілки становить 68,7% від загальної чисельності працівників вугільної промисловості. Організаційні ланки профспілки знаходяться в дев'яти областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Харківській. Вони об'єднують працівників вугледобувних шахт, вугільних розрізів, машинобудівних заводів, ремонтно-механічних заводів, збагачувальних фабрик, інших організацій і установ.
Нагадаємо, влітку Міненерго повідомляло, що погасило перед шахтарями поточну заборгованість по заробітній платі, яка виникла через вимушених простоїв вугледобувних підприємств, а також забезпечило виплату заробітної плати.
Додаткові 1,4 млрд грн у держбюджеті призначені для виплат шахтарям і погашення заборгованості, яка виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов'язкових виплат "Нафтогазу" і "Укрнафти".
Міненерго розробило проєкт концепції реформування вугільної галузі, яка спрямована на оптимізацію витрат держбюджету. Вона передбачає розподіл шахт на три групи. Перша група - шахти, які будуть інтегровані з "Центренерго" і є його ресурсною базою. Друга - шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими сортами вугілля. Третя група шахт - такі, які будуть пропонуватися до приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для будь-якої господарської діяльності.
У листопаді президент Володимир Зеленський подякував Міністерству фінансів за виділення мільярда гривень на погашення боргів перед шахтарями.
Раніше Український Дощ писав, що уряд відтермінував підвищення зарплат вчителям до кінця 2021 року.