[]

Три правила Ілона Маска для підлеглих: визнання неправоти, роз’яснення та виконання наказу

Три правила Ілона Маска для підлеглих: визнання неправоти, роз’яснення та виконання наказу

Ілон Маск, який є керівником понад 100 000 робітників на заводах Tesla і SpaceX, щойно відкрив підприємство Gigafactory Tesla в Техасі, де працюватимуть ще 20 000 людей. Видання Business Insider пропонує детальний погляд на нетрадиційний підхід генерального директора до управління та лідерства.

Як це працювати на Ілона Маска? 

Є мікроменеджмент, а є "нано-менеджмент"

У 2015 році Маск назвав себе «нано-менеджером» в інтерв'ю The Wall Street Journal.

«Діаманти створюються під тиском, а Ілон Маск є майстром з виробництва діамантів», — раніше заявила Insider Доллі Сінгх, колишня керівниця відділу придбання талантів у SpaceX.

«Він також, ймовірно, усвідомлює, наскільки це нудно для приймаючої сторони, але він знає, що ви перевершите свої очікування, якщо він продовжить вимагати результат», – сказала вона.

Один інженерів-програмістів Tesla раніше сказав Insider:

«Він кидає виклик людям і підштовхує їх робити те, що вони навіть не думали робити, але що вони здатні робити, і в цьому справді є чудовий задум».

Але у 2018 році нинішні та колишні співробітники Tesla сказали CNBC, що мікроменеджмент Маска коштував компанії величезних витрат часу та грошей. Це пов'язано з тим, що Маск не делегує повноважень.

«Я не можу знайти людей, яким можна щось делегувати», — сказав він The New York Times у 2020 році.

Маск не відразу відповів на прохання Insider прокоментувати цю історію. Але згодом він поділився своєю філософією менеджменту з працівниками Tesla в електронному листі 2018 року, в якому написав, що зазвичай у роботі має бути менше контактів, зустрічі мають бути коротші, а люди, які не беруть участь у процесі, повинні просто піти.

Він сказав, що співробітники повинні відмовитися від жаргону і пропустити ланцюг зайвих команд, щоб покращити комунікацію. Він також сказав, що існує свобода дії щодо правил компанії. В одному електронному листі, надісланому у жовтні минулого року, про який вперше повідомив CNBC, Маск сказав співробітникам Tesla, що він не проти, якщо вони слухають музику на заводі або додадуть «будь-які штрихи, які роблять роботу більш приємною». У всіх інших випадках він є менш гнучким.

В іншому жовтневому листі Маск сказав менеджерам Tesla, що у них є три способи діяти, коли він надсилає їм чіткі вказівки: пояснити, у чому він неправий, попросити роз’яснень або «тупо виконати вказівки».

«Якщо нічого з перерахованого вище не буде зроблено, цього керівника попросять негайно піти у відставку», – написав він.

Ілон Маск схильний до "вибухонебезпечних" інцидентів

«Якщо ви сказали щось не так, чи зробили якусь помилку, або доторкнулися до нього, він вирішить, що ви ідіот, і ніщо не змінить його думку», — сказав Wired у 2018 році старший інженерний директор Tesla.

Представник Tesla сказав Wired, що Маск «іноді робить важкий крок, звільняючи людей, які погано працюють, і піддаючи ризику успіх усієї компанії».

Того ж року співробітники Tesla повідомили Insider, що Маск може бути вимогливим і непередбачуваним.

«Ілон в основному робить те, що хоче і коли захоче», — сказала одна співробітниця.

Згідно з книгою репортера Wall Street Journal Тіма Хіггінса, Маск часто "вибухав" на керівників вищого та нижчого рангу та виганяв їх з зустрічей. Проте, сам Маск заперечує деякі анекдоти з книги, називаючи її «помилковою нудотиною».

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Дуров та інші ексросіяни просять Forbes не вважати їх російськими бізнесменами
Бізнес
Дуров та інші ексросіяни просять Forbes не вважати їх російськими бізнесменами
Просять не називати їх російськими бізнесменами Ігор та Дмитро Бухмани – засновники Playrix, Микола Сторонський – співзасновник Revolut та інвестор Юрій Мільнер...
Українська Rozetka успішно вийшла на ринок Узбекистану
Бізнес
Українська Rozetka успішно вийшла на ринок Узбекистану
Компанія здійснює безкоштовну кур'єрську доставку товарів Ташкентом...
Ілон Маск посів першу сходинку у списках найбагатших людей світу
Бізнес
Ілон Маск посів першу сходинку у списках найбагатших людей світу
Засновник компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск знову посів першу сходинку у списку найбагатших людей за версією Forbes і Bloomberg...
Співзасновник Apple Стів Возняк відкриває власну космічну компанію Privateer Space
Бізнес
Співзасновник Apple Стів Возняк відкриває власну космічну компанію Privateer Space
Стів Возняк оголосив про створення космічної компанії Privateer Space, «яка буде не схожою на інші»...
Понад 22 млн грн зібрав український бізнес на відновлення костелу Святого Миколая
Бізнес
Понад 22 млн грн зібрав український бізнес на відновлення костелу Святого Миколая
Небайдужі українські компанії та волонтери почали збирати кошти для відновлення після пожежі костелу Святого Миколая у Києві. Уже зібрано 22,87 млн гривень...