[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Створено штучний інтелект, який перетворює сигнали мозку в текст

Створено штучний інтелект, який перетворює сигнали мозку в текст

Багато вчених сьогодні кинули свої зусилля на боротьбу з коронавірусом, але це не означає, що вся інша активність зупинилася. Так, американські дослідники зробили новий крок назустріч злиттю людського мозку і комп'ютера. Вони розробили систему штучного інтелекту, здатну перетворювати сигнали мозку в текст.

Про це повідомляє The Guardian.

Для цього дослідники запросили кілька учасників, у яких в мозок були вбудовані імпланти, що дозволяють відслідковувати епілептичні припадки. Потім ці люди повинні були багаторазово начитати кілька десятків пропозицій, поки вчені стежили за активністю їхнього мозку. Отримані дані були надані ШІ, який навчився розпізнавати закономірності в сигналах мозку і зв'язувати їх зі словами і їх послідовностями. В результаті система змогла видавати текст на основі цих сигналів.

Поки вона недосконала і може припускатися помилок. Як мінімум, 3% пропозицій, що складають ШІ, потребують виправлення. Це кращий результат, якого вдалося досягти вченим з одним з учасників дослідження, і хороший показник вцілому. Однак мова йде лише про складання вищезазначених десятків завчених речень. При спробах скласти інші фрази рівень похибки зростає.

Крім того, як зазначає доктор Крістіан Херфф, колега американських дослідників з Маастрихтського університету, навчання системи відбувалося за рахунок людей, що говорили пропозиції вголос. За його словами, це означає, що в текст перетворювалися не так думки, скільки мозкова активність, що супроводжує мова.

Самі автори визнають, що належить виконати ще чимало роботи, перш ніж подібні розробки допоможуть людям, які втратили здатність спілкуватися, віднайти її.

"Цього ми поки не досягли, але ми вважаємо, що заклали основу для створення в майбутньому мовних протезів", - говорить доктор Джозеф Макін з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, один з авторів дослідження.

Такі "мовні протези" можуть допомогти, наприклад, людям, що страждають синдромом замкненої людини. Недуга супроводжується паралічем і афазією при збереженні свідомості і чутливості. Для таких людей єдиним засобом спілкування є моргання та рух очей.

Спроби об'єднати мозок і комп'ютер робляться не тільки в наукових установах. Приватні компанії, на кшталт Facebook, або нового стартапу Ілона Маска Neuralink також працюють в цьому напрямку. Успіхи на цьому терені можуть відкрити можливості не тільки для спілкування, але і для управління протезами або комп'ютерами силою думки.

Раніше Український дощ писав, NASA обрало компанію SpaceX для доставки вантажів на майбутню орбітальну станцію Gateway. Для здійснення таких місій SpaceX розробить новий вантажний космічний корабель Dragon XL.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Crew Dragon на орбіті. Від сьогодні США перестали залежати від Росії у космосі
Наука і технології
Crew Dragon на орбіті. Від сьогодні США перестали залежати від Росії у космосі
Ракета Falcon 9 Ілона Маска з пілотованим космічним кораблем Crew Dragon з астронавтами НАСА Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі на борту стартувала з 39-го стартового комплексу Космічного центру імені Джона Фіцджеральда Кеннеді у Флориді до Міжнародної космічної станції (МКС), повідомляє SpaceX....
Названий найпопулярніший смартфон у світі
Наука і технології
Названий найпопулярніший смартфон у світі
Агентство Omdia оприлюднило звіт, де названий найпопулярніший смартфон за підсумками першого кварталу 2020 року....
У Південній Кореї кав'ярні переходять на роботизований персонал
Наука і технології
У Південній Кореї кав'ярні переходять на роботизований персонал
Компанія Vision Semicon за підтримки південнокорейських інженерів розробила роботизований комплекс, який може замінити левову частку живого персоналу в кав'ярні....
Instagram вводить нові функції, щоб допомогти інфлюенсерам заробляти більше
Наука і технології
Instagram вводить нові функції, щоб допомогти інфлюенсерам заробляти більше
27 травня Instagram оголосили, що дозволять інфлюенсерам заробляти гроші безпосередньо на платформі за допомогою нових функцій....
Україна увійшла в ТОП-30 технологічних країн світу
Наука і технології
Україна увійшла в ТОП-30 технологічних країн світу
Згідно з дослідженням Startup Ecosystem Rankings 2020-го, Україна увійшла в ТОП-30 технологічних країн світу...