[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Сьогодні відзначається 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

Сьогодні відзначається 155-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

29 липня в Україні та світі вшановують 155-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького (1865–1944 роки життя). 44 роки він очолював Греко-католицьку церкву й українське галицьке суспільство в період двох Світових воєн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.

Народився Андрей 22 липня 1865 року в селі Прилбичі на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він вирішує повернутися до свого коріння і стати ченцем Василіянського чину, щоб служити "селянській", як її називали в той час, Греко-Католицькій Церкві.

У віці 36 років Андрей Шептицький, обдарований надзвичайними духовними харизмами, стає Главою Греко-Католицької Церкви. Він невтомно трудиться, щоб примирити різні етнічні групи, і залишає по собі багату спадщину творів на тему суспільних проблем і духовности. Розробляє нові методи служіння. Засновує чин Редемптористів українського обряду та монастирі Студійського Уставу в Україні та інші релігійні згромадження. Він стає фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надає грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам.

Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, в тому числі і багатьох православних християн, а також піонером в екуменізмі.

Він опанував єврейську мову настільки добре, що міг спілкуватися з євреями. Під час його душпастирських візитів у міста єврейські громади зустрічали його з Торою. За роки нацистської окупації він переховував у своїх палатах сотні євреїв. У цей період митрополит пише пастирського листа "Не убий", який став сміливим протестом проти звірства нацистів.

Митрополит Андрей помер 1 листопада 1944 року. 5 листопада його поховали у підземеллі собору святого Юра у Львові. А 31 жовтня 1944-го Митрополит звернувся з останнім словом до оточення.

Наша Церква буде знищена, розгромлена большевиками. Але держіться, не відступайте від віри, від святої Католицької церкви. Тяжкий досвід, який впаде на нашу церкву є хвилевий. Я виджу відродження нашої церкви. Вона буде гарніша, величавіша від давньої та буде обіймати цілий наш народ. Україна увільниться зі свого упадку та стане державою могутньою, з'єднаною, величавою, яка буде дорівнювати другим високо розвинутим і цивілізованим державам світу. Мир, добробут, щастя, висока культура, взаємна любов і згода пануватимуть в ній" - вимовив він.

Наразі успішно триває процес його беатифікації (акт зарахування тієї або іншої особи до лику блаженних. Була визнана офіційною категорією канонічного права папою Урбаном VIII у 1653 році. Беатифікація розглядається Церквою як «нижчий рівень», певний етап у процесі підготовки канонізації. З VIII століття право беатифікації належить винятково Папі Римському).

 

З нагоди 155-річчя Андрея Шептицького у Львові підготували низку тематичних заходів.  На подію запрошені духовенство та громадськість. Заходи розпочалися о 10:00 із Божественної Літургії у архикатедральному соборі св. Юра (площа св. Юра, 5).

Відбувається проща до Прилбич.

Розпорядок прощі:

29 липня 2020 року, середа

09:30 – панахида біля каплиці-усипальниці
10:00 – Божественна Літургія (очолює Владика Ігор, митрополит Львівський)
12:00 – прем‘єра фільму про митрополита Андрея Шептицького

Локації прем’єрного показу фільму «Андрей Шептицький:

  • 29/07, с.Прилбичі, початок о 12.00 (коло храму);
  • 29/07, м.Новояворівськ, палац культури «Кристал», почато о 20.00;
  • 29/07, Львів, Святоюрська гора – Митрополичі сади (вхід по запрошеннях);
  • 30/07, Львів, Святоюрська гора – площа перед Митрополичими палатами, початок о 20.00.

Більше інформації щодо проведення заходів можна знайти тут.

Раніше Український Дощ писав, про Климентія Шептицького, рідного брата митрополита Андрея Шептицького, ім'я якого було не надто відомим, і лише нещодавно архівні матеріали зацікавили дослідників. Протягом десятиліть існував стереотип, що отець Климентій Шептицький був у тіні свого відомого брата, однак архіви показують, що це не зовсім так, ані за світського життя Казимира Шептицького, ані за чернечого – під іменем Климентій.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Блаженніший Святослав закликав вірян молитися за білоруський народ
Релігія
Блаженніший Святослав закликав вірян молитися за білоруський народ
Патріарх УГКЦ Святослав закликав вірян до молитов за припинення насилля над невинними, за встановлення суспільного ладу і порозуміння в Білорусі...
Митрополит Епіфаній підтримав протести та закликав білорусів створити незалежну від Москви Церкву
Релігія
Митрополит Епіфаній підтримав протести та закликав білорусів створити незалежну від Москви Церкву
Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній підтримав протести в Білорусі і закликав білоруський народ «захистити демократичне і незалежне майбутнє своєї держави»...
Сьогодні свято Маковея та початок Успенського посту
Релігія
Сьогодні свято Маковея та початок Успенського посту
14 серпня християни відзначають Медовий Спас або Маковея. В цьому році на Маковея припадає і початок Успенського посту...
Католицькі храми в Білорусі цілодобово відкриті для притулку мітингарів
Релігія
Католицькі храми в Білорусі цілодобово відкриті для притулку мітингарів
У білоруському місті Ліда місцеві жителі разом зі священиками вишикувалися в живий ланцюг біля парафіяльного храму...
Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам
Релігія
Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам
На офіційному сайті БПЦ МП з’явилася публікація з «сердечними вітаннями» Олександру Лукашенку «з обранням на високий і відповідальний пост президента Республіки Білорусь»...