[]

Сьогодні народився Іван Наконечний — найстарший Герой Небесної сотні

Сьогодні народився Іван Наконечний — найстарший Герой Небесної сотні

В цей день 1931 року народився Іван Наконечний —найстарший Герой Небесної сотні, активіст Євромайдану. Найстарший загиблий Небесної сотні, помер в лікарні після травм не сумісних з життям.  Герой України. 

Наконечний Іван Максимович був мешканцем Києва. В минулому – офіцер ВМС СРСР.

“Захищати людей – мій офіцерський обов’язок
Я давав присягу – бути завжди з народом.
Я її виконаю!” - казав він.

На Майдан прийшов одразу після розгону студентів 30 листопада. Допомагав майданівцям чим міг, не зважаючи на свої поважні роки.

19 лютого під час заворушень на вулиці Інститутській отримав важкі травми голови і шийного відділу хребта. Тривалий час перебував у комі, але до тями Іван Максимович Наконечний так і не прийшов. 7 березня він помер в одній із київських лікарень.

Наконечному Івану було 82 роки…

Герой присутній на Євромайдані від часу розгону студентів 30 листопада 2013 року. У свої повіжні роки щодня був на Майдані і підтримував свій народ, свою Україну, свободу і право вибору.

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Івану Наконечному було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Його син, який мешкає у С.Петербурзі відмовився приїхати до Києва аби поховати батька.

«У вас там багато бандерівців. Мені страшно туди їхати» - сказав він українській рідні.

Іван Наконечний до останнього подиху лишався вірним своїм ідеалам - свободі, демократії, незалежності і своїм рідним "бандерівцям" - вільному народу України.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Сьогодні народився Герой України Володимир Рибак
Історія
Сьогодні народився Герой України Володимир Рибак
Сьогодні День народження патріота України Володимира Рибака, який загинув смертю мученика за те, що не зрадив свою батьківщину...
Гробниця Тутанхамона
Історія
Гробниця Тутанхамона
26 листопада 1922 року британські археологи стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона...
Помаранчева революція
Історія
Помаранчева революція
23 листопада 2004 року, через два дні після другого туру президентських виборів, у Києві й рядіі інших міст почалися масові мітинги в підтримку кандидата від опозиції...
Вбивство Кеннеді: таємниці розсекречених документів
Історія
Вбивство Кеннеді: таємниці розсекречених документів
22 листопада 1963 року в Далласі був застрелений 35 президент Сполучених Штатів Джон Кеннеді...
В цей день розпочався Нюрнберзький процес
Історія
В цей день розпочався Нюрнберзький процес
20 листопада 1945 році в Палаці юстиції у Нюрнберзі розпочались засідання Міжнародного військового трибуналу проти діячів нацистської Німеччини...