[]

Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola

Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola

29 березня 1886 року доктор з Атланти на ім'я Джон Пембертон створив новий лікувальний напій, який дійшов до наших днів під назвою Кока-кола. Назву нового напою у травні того ж року придумав секретар Пембертона Френк Робінсон, який, володіючи каліграфією, написав слова «Coca-Cola» фігурними буквами, які до цього часу є логотипом популярного напою.

Джон Стіт Пембертон народився у маленькому селі в штаті Джорджія. Його дитинство і юність пройшли в місті Коламбус, де Пембертон закінчив фармацевтичну школу при місцевому університеті. У роки громадянської війни в США Джон служив у лавах армії Конфедерації і у квітні 1865 року отримав поранення в ході битви за Коламбус. Згодом пристрастився до морфію як знеболюючого, як власне і багато інших ветеранів війни.

У пошуках ліків від морфієзалежності Пембертон почав експериментувати з препаратами на основі листя коки і у 1880 році створив власний напій під назвою "Французьке вино Пембертона", призначене для "вчених, поетів, богословів, юристів, лікарів та всіх інших, хто відчуває велику розумову напругу". Напій Памбертона досить швидко став популярним і набув слави як ефективний засіб від депресії, наркоманії, алкоголізму та неврастенії.

У 1886 році у штаті Джорджия було прийнято законодавство, що обмежувало вживання алкоголю, що змусило Джона Пембертона зайнятись розробкою безалкогольного варіанту популярного вже напою. Тоді по допомогу Пембертон звернувся до аптекаря Вілліса Вінебла, який мав удосконалити рецепт напою Пембертона. Найкращі результати було отримано шляхом змішування сиропу на основі листя коки і горіхів коли з газованою водою. Френк Робінсон, секретар Пембертона, придумав ефектну назву "Кока-Кола" і напій зажив своїм яскравим життям.

Між іншим, Пембертон також стверджував, що його кока-кола зцілює від імпотенції.

Спочатку напій щодня купували в середньому 9 осіб. Виручка протягом першого року склала всього 50 доларів при тому, що на виробництво кока-коли було витрачено 70, тобто в перший рік напій був збитковим. Але поступово популярність кока-коли зростала, і прибуток від її продажу збільшився. А у 1902 році з оборотом у $120 тисяч кока-кола стала найвідомішим напоєм в США.

У 1988 «Кока-Кола» вийшла на ринок СРСР. Так український споживач узнав не лише про існування, а й про смак кока-коли.

Нюанси пропорцій напою тримаються компанією «Кока-Кола» в найсуворішому секреті і становлять комерційну таємницю. Згідно зі статутом «Кока-Коли», тільки 3 високопосадовці компанії можуть одночасно знати формулу напою. Крім того, кінцевим заводам, що розливають кока-колу, дозволено лише злегка варіювати склад залежно від місцевих постачальників сировини.

Цікавий факт - теперішнім своїм образом Санти Клауса світ має завдячувати рекламному персонажу компанії Кока-Кола, який так сподобався дітям своїм виглядом, що саме цей персонаж став основою для створення всесвітньовідомого Санта-Клауса.

Сьогодні Coca-Cola виробляє більше 500 марок напоїв і продає більше 1,6 млрд порцій продукту на день у більш ніж у 200 країнах світу, причому на США приходиться 47% усіх продажів.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Danone планує подвоїти обсяг продажів веганських продуктів по всьому світу до € 5 млрд. до 2025 року
Бізнес
Danone планує подвоїти обсяг продажів веганських продуктів по всьому світу до € 5 млрд. до 2025 року
Французький багатонаціональний харчовий гігант Danone вважає, що веганство буде суттєвою частиною світу після коронавірусу, і каже, що готовий до нової глави у своїй довгій історії. ...
Іспанія: хаб для стоянки та обслуговування літаків
Бізнес
Іспанія: хаб для стоянки та обслуговування літаків
Повітряна гавань «Теруель» обслуговує не пасажирів, а літаки. Це один з найбільших в Європі центрів, що надають послугу авіаційній промисловості. ...
Volkswagen примусили розщедритись
Бізнес
Volkswagen примусили розщедритись
Корпорація Volkswagen виплатить 235 тисячам клієнтів збиток, витративши на це 750 мільйонів євро. Таке рішення прийняв Федеральний суд ФРН, частково задовольнивши колективний позов покупців....
Міністр економіки Франції: «Renault може зникнути»
Бізнес
Міністр економіки Франції: «Renault може зникнути»
Міністр економіки Франції Брюно Ле Мер заявив ЗМІ, що через кризу в результаті пандемії, на карту поставлено існування компанії Renault. ...
Авіакомпанія Lufthansa відновлює роботу рейсів в Україні
Бізнес
Авіакомпанія Lufthansa відновлює роботу рейсів в Україні
Рейси відновлять свою роботу в другій половині червня...