[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Сьогодні, 31 липня, у мусульман почалося головне свято року

Сьогодні, 31 липня, у мусульман почалося головне свято року

Цього року 31 липня мусульмани відзначають Курбан-Байрам, найголовніше свято в ісламі. Воно настає через 70 днів після ще одного найважливішого дня ісламського календаря - Рамадан-Байраму. Про це повідомляє РІСУ.

Свято Ід аль-Адха (арабською) або Курбан-Байрам (тюркськими) – це свято жертвопринесення, що починається вранці 10 зуль-хіджа за мусульманським місячним календарем і триває чотири дні.

Ід аль-Адха - кульмінація хаджу (прощі в Мекку): прочани виконують обряд жертвопринесення в долині Міна на згадку про жертвопринесення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.

Розповідається, що здійснювати жертвопринесення наказано не тільки прочанам, а й кожному мусульманину, який має на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, вівці, кози й верблюди. Обряд виконується після святкової молитви, або у наступні два дні свята.

М’ясо жертовних тварин традиційно ділять на 3 частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, у тому числі й немусульманам.

Зазначається, що на свято є така традиція - приготування з третьої частини курбану святкового частування — плову, шашлика, мантів — для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.

"Сенс обряду жертвопринесення передусім духовний. Кожен мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святковою їжею своїх гостей. Це — акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення", - розповів шейх Саїд Ісмагілов, голова Духовного управління мусульман України "Умма".

В зв'язку з пандемією, яка панує в світі, влада Королівства Саудівська Аравія заздалегідь повідомила, що до хаджу буде допущено лише тисяча осіб, що вже перебувають у Королівстві. Зазначається, що такого малолюдного хаджу не було з доби Середньовіччя, коли декілька років хадж не відбувався взагалі через епідемії чуми та холери.

Наголошується, що інституції Саудівської Аравії поставилась дуже відповідально до питань безпеки, і не лише вирішили не піддавати ризику здоров'я прочан з усього світу, але навіть для тієї тисячі, що будуть в цьому році здійснювати хадж, є чимало обмежень, в тому числі й заборонено торкатись Чорного Каменю, що вмонтований в кут Кааби.

Наголошується, що в Україні святкування Курбан-Байрам також буде проходити в обмеженому форматі та з урахуванням адаптивного карантину.

Раніше Український Дощ писав, що католицькі та протестантські пастирі Пакистану вважають, що собор Святої Софії в Стамбулі, нещодавно перетворений з музею в мечеть за рішенням турецького президента, можна було б використовувати не тільки для мусульманських молитов, а й для християнських богослужінь.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В ПЦУ закликали до молитви проти російської агресії
Релігія
В ПЦУ закликали до молитви проти російської агресії
Офіційний сайт ПЦУ оприлюднив заклик до спільної молитви за припинення війни і за те, щоб російські окупанти залишили Україну...
Ізраїль просить Україну не дозволяти паломництво хасидів у 2020 році
Релігія
Ізраїль просить Україну не дозволяти паломництво хасидів у 2020 році
Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю закликає українську владу не дозволяти в 2020 році паломництво хасидів до Умані...
В Айя-Софії розгорнули прапор афганського руху Талібан
Релігія
В Айя-Софії розгорнули прапор афганського руху Талібан
Учасники руху Талібан розгорнули прапор свого угруповання у соборі Святої Софії в Стамбулі...
На Вінничині руйнується пам'ятка архітектури - 200-річна дерев'яна церква
Релігія
На Вінничині руйнується пам'ятка архітектури - 200-річна дерев'яна церква
В селі Петрашівка Теплицького району на очах мешканців гниє стара церква, будівництво якої датують кінцем XVIII початком XIX століття...
Московський патріархат обурився, що ДБР закрило «справу про Томос»
Релігія
Московський патріархат обурився, що ДБР закрило «справу про Томос»
Очільник юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов вважає передчасним закриття ДБР кримінального провадження проти експрезидента Петра Порошенка за розпалювання релігійної ворожнечі...