[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Пакистанські пастирі пропонують використовувати Айя-Софію для християнських богослужінь

Пакистанські пастирі пропонують використовувати Айя-Софію для християнських богослужінь

Католицькі та протестантські пастирі Пакистану вважають, що собор Святої Софії в Стамбулі, нещодавно перетворений з музею в мечеть за рішенням турецького президента, можна було б використовувати не тільки для мусульманських молитов, а й для християнських богослужінь.

Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Таку ідею висловив, зокрема, священик Абід Хабіб, раніше президент Конференції старших чернечих настоятелів Пакистану.

«Християни могли б молитися там по неділях, а мусульмани - по п'ятницях», - пояснив він.

Та додав, що вчинення культу різних віросповідань в одному місці - не безпрецедентний феномен, і існує навіть хадис, в якому пророк Мухаммед дозволяє християнським делегаціям використовувати мечеть Масджид ан-Набаві в Медині. У Бостоні також один із соборів використовується мусульманами для п'ятничної молитви. Абід Хабіб вважає, що слід вчитися на цих прикладах, зробивши з Айя-Софії місце для здійснення християнського і мусульманського культу.

Католицького священика підтримав президент Ради Церков Пакистану преподобний Азад Маршалл: він підкреслив, що подібна організація богослужінь «сприяла б просуванню взаємного розуміння, поваги, діалогу і співпраці».

Проти перетворення в мечеть константинопольського патріаршого собору, який з 1934 року був музеєм, виступили не тільки християнські, а й мусульманські лідери, зокрема, Верховний комітет по здійсненню Декларації про людське братерство минулого тижня направив послання солідарності Всесвітньої ради Церков: у документі стверджується, що богослужбові будівлі повинні передавати послання миру і любові для всіх.

Нагадаємо, 10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, згідно з яким собор Святої Софії в Стамбулі отримав статус мечеті.

11 липня Євросоюз і США розкритикували Туреччину за перетворення Собору Святої Софії у Стамбулі на мечеть.

Вселенський патріарх Варфоломій сказав, що шокований заявами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про перетворення собору Святої Софії на мечеть.

Папа Римський Франциск заявив, що рішення Туреччини, яким собор Святої Софії у Стамбулі було позбавлено статусу музею та перетворено на мечеть, викликає велику скорботу.

Голова Всесвітньої ради церков Іоанн Саук написав листа президентові Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану з проханням переглянути рішення про позбавлення Айя-Софії статусу музею.

Зображення православних святих у соборі Святої Софії під час мусульманських молитов будуть приховувати лазером або завішувати тканиною. 

24 липня 2020 року в християнському соборі Святої Софії вперше за 86 років відбувся намаз.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Католицькі храми в Білорусі цілодобово відкриті для притулку мітингарів
Релігія
Католицькі храми в Білорусі цілодобово відкриті для притулку мітингарів
У білоруському місті Ліда місцеві жителі разом зі священиками вишикувалися в живий ланцюг біля парафіяльного храму...
Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам
Релігія
Глава Білоруської Православної Церкви привітав Лукашенка та дав оцінку протестам
На офіційному сайті БПЦ МП з’явилася публікація з «сердечними вітаннями» Олександру Лукашенку «з обранням на високий і відповідальний пост президента Республіки Білорусь»...
Шість жінок допоможуть вирішувати економічні та фінансові питання Ватикану
Релігія
Шість жінок допоможуть вирішувати економічні та фінансові питання Ватикану
Серед 13 новопризначених членів Ради з економічних питань – шість кардиналів та сім експертів-мирян, шестеро з яких – жінки...
Почаївські монахи робитимуть бізнес на місцевих школярах
Релігія
Почаївські монахи робитимуть бізнес на місцевих школярах
Монахи Почаївської Лаври, маючи у власності земельну ділянку у центрі міста з комерційно вигідним сусідством зі школою, із наближенням нового навчального року звели на ній магазин канцелярських та шкільних товарів...
Архієпископа Кримського ПЦУ возвели в сан митролита
Релігія
Архієпископа Кримського ПЦУ возвели в сан митролита
9 серпня Предстоятель ПЦУ Епіфаній після завершення Літургії оголосив про возведення архієпископа Климента в сан митрополита...