[]

Сім років тому в Києві відбувся Марш мільйона. Як це було

Сім років тому в Києві відбувся Марш мільйона. Як це було

Цього дня 2013 року відбувся Марш мільйона - один з найвелелюдніших мітингів Революції Гідності. Подія, яка показала, що Україна - єдина, згуртована та готова стояти за свої ідеали до кінця.

Віче, яке відбулося 1 грудня – це не одноразова акція. На заздалегідь оголошене віче на Майдані Незалежності в Києві зібралися, за різними оцінками, кілька сотень тисяч людей.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, в акціях протесту взяли участь 100 тисяч осіб. За даними опозиції, на центральні вулиці столиці 8 грудня вийшли на мітинг від 500 тисяч до 1 мільйона людей.

Майдан був заповнений вщерть, і це без урахування інших центральних вулиць міста - вулиця Хрещатик, вулиці Інститутська та Михайлівська - також заповнені людьми.

Зі сцени виступали як політичні, так і культурні та духовні діячі. Зокрема Ю. Андрухович зачитав «зверненя 5/12», адресоване як владі, так і опозиції. Було оголошено про намір блокувати урядові будівлі та встановлювати наметові містечка на вулицях урядового кварталу.

Найкраща панорама відкривалася на прикрашеному прапорами і плакатами каркасі новорічної ялинки на Майдані Незалежності.

Опозиція дала тодішньому президенту Януковичу 48 годин для виконання вимог Майдану і пообіцяла блокувати його резиденцію у Межигір’ї.

Біля виходу зі станції метро "Хрещатик " стояли шеренгою загін чоловіків міцної статури в будівельних касках, які  називали себе "загоном самооборони". Також по периметру центр Києва об'їжджали на конях сім чоловіків в козацьких шатах і з прапорами Запорізької Січі.

По завершенні офіційної частини заходу мітингувальники рушили на вулиці урядового кварталу, де створили і побудували кілька блокпостів і барикад, зокрема на вул. Грушевського, Лютеранській, Круглоуніверситетській та перехресті Шовковичної та Богомольця.

Для будівництва барикад використовували лавиці, частини будівельних парканів, бляшані бочки, арматуру, колючий дріт .

Протестувальники заявили, що приберуть барикади тільки у разі виконання їх політичних вимог.

До вечора активісти «Свободи» ручним способом звалили пам'ятник Леніну, розташований на бульварі Шевченка біля Бесарабки. 

Кількасот молодиків зачепили троси на дерева, прив'язали їх до пам'ятника і зрештою звалили його.

На постаменті встановили державний прапор України та червоно-чорний прапор ОУН-УПА. Мітингувальники оточили повалений монумент і співали гімн України.

Після чого активісти розбили повалений пам'ятник молотом. Згодом шматочки Леніна можна було придбати через інтернет  у якості «сувеніру».

До вечора 8 грудня із протестувальників на Майдані Незалежності було сформовано як мінімум 15 загонів цивільної самооборони, які назвали "сотнями".

[]
Теги
Схожi
10 березня 1865 року вперше прозвучав майбутній гімн України «Ще не вмерла Україна»
Історія
10 березня 1865 року вперше прозвучав майбутній гімн України «Ще не вмерла Україна»
Шеф київських жандармів князь Долгоруков після написання відомого вірша дав розпорядження вислати поета Чубинського з України на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції «за шкідливий вплив на розум простолюду»...
Характерники – одвічні хранителі козацького роду
Історія
Характерники – одвічні хранителі козацького роду
Оповіді про Характерників – це захоплююче і динамічне фентезі, яке ґрунтується на українській історії та міфології, котре має займати гідне місце серед легенд світу...
Міжнародний жіночий день: історія і традиції свята
Історія
Міжнародний жіночий день: історія і традиції свята
8 березня в усьому світі відзначається Міжнародний жіночий день, а мільйони жінок і дівчат отримують привітання.  З кожним роком це свято стає все більш невизначеним: що ми святкуємо та з чим вітаємо?...
90 років першому і останньому Президенту СРСР: день народження  Михайла Горбачова
Історія
90 років першому і останньому Президенту СРСР: день народження Михайла Горбачова
Сьогодні, 2 березня 2021 року виповнюється 90 років Михайлу Сергійовичу Горбачову...
 КДБ завадив шлюбу онучки Івана Франка та племінника Лесі Українки
Історія
КДБ завадив шлюбу онучки Івана Франка та племінника Лесі Українки
У липні 1972 року племінник Лесі Українки (Косач), Юрій Косач, планував приїхати зі Штатів до УРСР та одружитись на онуці Івана Франка - Вірі Франко...