[]

Сім років тому в Києві відбувся Марш мільйона. Як це було

Сім років тому в Києві відбувся Марш мільйона. Як це було

Цього дня 2013 року відбувся Марш мільйона - один з найвелелюдніших мітингів Революції Гідності. Подія, яка показала, що Україна - єдина, згуртована та готова стояти за свої ідеали до кінця.

Віче, яке відбулося 1 грудня – це не одноразова акція. На заздалегідь оголошене віче на Майдані Незалежності в Києві зібралися, за різними оцінками, кілька сотень тисяч людей.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, в акціях протесту взяли участь 100 тисяч осіб. За даними опозиції, на центральні вулиці столиці 8 грудня вийшли на мітинг від 500 тисяч до 1 мільйона людей.

Майдан був заповнений вщерть, і це без урахування інших центральних вулиць міста - вулиця Хрещатик, вулиці Інститутська та Михайлівська - також заповнені людьми.

Зі сцени виступали як політичні, так і культурні та духовні діячі. Зокрема Ю. Андрухович зачитав «зверненя 5/12», адресоване як владі, так і опозиції. Було оголошено про намір блокувати урядові будівлі та встановлювати наметові містечка на вулицях урядового кварталу.

Найкраща панорама відкривалася на прикрашеному прапорами і плакатами каркасі новорічної ялинки на Майдані Незалежності.

Опозиція дала тодішньому президенту Януковичу 48 годин для виконання вимог Майдану і пообіцяла блокувати його резиденцію у Межигір’ї.

Біля виходу зі станції метро "Хрещатик " стояли шеренгою загін чоловіків міцної статури в будівельних касках, які  називали себе "загоном самооборони". Також по периметру центр Києва об'їжджали на конях сім чоловіків в козацьких шатах і з прапорами Запорізької Січі.

По завершенні офіційної частини заходу мітингувальники рушили на вулиці урядового кварталу, де створили і побудували кілька блокпостів і барикад, зокрема на вул. Грушевського, Лютеранській, Круглоуніверситетській та перехресті Шовковичної та Богомольця.

Для будівництва барикад використовували лавиці, частини будівельних парканів, бляшані бочки, арматуру, колючий дріт .

Протестувальники заявили, що приберуть барикади тільки у разі виконання їх політичних вимог.

До вечора активісти «Свободи» ручним способом звалили пам'ятник Леніну, розташований на бульварі Шевченка біля Бесарабки. 

Кількасот молодиків зачепили троси на дерева, прив'язали їх до пам'ятника і зрештою звалили його.

На постаменті встановили державний прапор України та червоно-чорний прапор ОУН-УПА. Мітингувальники оточили повалений монумент і співали гімн України.

Після чого активісти розбили повалений пам'ятник молотом. Згодом шматочки Леніна можна було придбати через інтернет  у якості «сувеніру».

До вечора 8 грудня із протестувальників на Майдані Незалежності було сформовано як мінімум 15 загонів цивільної самооборони, які назвали "сотнями".

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Перша куля Майдана: в День Соборності України загинув Сергій Нігоян
Історія
Перша куля Майдана: в День Соборності України загинув Сергій Нігоян
Слідство у справі вбивства Героя України Сергія Нігояна має докази того, що його застрелили з далекої відстані, з рушниці, яка перебувала на озброєнні «Беркуту»...
242 дня оборони. 21 січня «кіборги» залишили Донецький аеропорт
Історія
242 дня оборони. 21 січня «кіборги» залишили Донецький аеропорт
За офіційними даними, загинули 109 українських бійців, 446 були поранені, 6 пропали безвісти...
19 січня: річниця Вогняного Хрещення на Майдані
Історія
19 січня: річниця Вогняного Хрещення на Майдані
19 січня 2014 року, після ухвалення пакету так званих «диктаторських законів» багатотисячна колона обурених активістів вирушила до будівлі ВР...
Історія інавгурацій Президента США у вінтажних фото і малюнках
Історія
Історія інавгурацій Президента США у вінтажних фото і малюнках
Слово «Інавгурація» насправді звучить трохи специфічно, на кшталт якогось медичного терміну, проте у буквальному перекладі з латини Іnauguro означає - посвячення до посади...
18 січня 1654 року Хмельницький скликав Переяславську раду заради союзу з Московією
Історія
18 січня 1654 року Хмельницький скликав Переяславську раду заради союзу з Московією
Якими б не були причини прийняття такого рішення, його наслідки у вигляді поневолення, зросійщення і голодомору українці розгрібають і по сьогодні...