[]

«Радіо Козачок» – перша українська радіостанція у Великій Британії

«Радіо Козачок» – перша українська радіостанція у Великій Британії

Перше україномовне радіо у Лондоні відкрив Віктор Білінський родом із Микулинців, що під Тернополем. В ефірі «Радіо Козачок» звучать україно та англомовні пісні українських артистів, а також україномовні композиції у виконанні співаків інших національностей.

Для меломанів є щонедільний хіт-парад, а також цикл передач «Унікальна країна», «Вчи українську», «Цей день в історії», «Новини», «Привітання»… Радіо можна слухати будь-де, достатньо лише завантажити мобільний додаток чи зайти на веб-сторінку.

Онлайн «Радіо Козачок» виходить майже два роки. До того діаспора упродовж тривалого часу видавала газету «Українська думка». Однак її закрили через нерентабельність.

Ідея створення радіо виникла у Віктора з появою сина, але всерйоз він над нею замислився саме після закриття газети.

Само собою якось прийшла і назва «Козачок». Ми з дружиною часто так називаємо нашого малюка, - згадує Віктор.

Загалом в сім’ї Білінських підростають двоє дітей: восьмирічна Вікторія і чотирирічний Стефан. За словами засновника українського радіо, їхні діти народилися вже в Лондоні, тому з дитинства розмовляють англійською, однак батьки вчать і прививають їм любов до української мови. Віктор розповів, що виникають труднощі з вивченням української мови, адже діти навіть граючись, постійно розмовляють та думають виключно англійською мовою.

Віктор зазначає, що останні кілька років війни спричинили нову хвилю еміграції з України, але незважаючи на це українські культурні осередки продовжують закриватися.

Порівнюючи культурне життя в Сполучених Штатах Америки та у Великобританії, можна побачити, що в Штатах навіть у маленьких містечках успішно працює українське радіо. В той час як у Лондоні, яке є містом з мільйонним населенням, лише нещодавно відкрилося перше українське радіо. Разом з тим в столиці Великобританії працюють польське та російське радіо, останнє фінансує посольство Російської Федерації.

До Англії Віктор поїхав після Помаранчевої революції, як сам жартує, «за золотими грушками». Згадує, що тоді був популярний міф про великий заробіток у Лондоні. І не один він на це спокусився. Віктор продав свій столярний цех на дві зміни у селі Глибочок, де працювало 20 людей і подався до Лондона. Тут він живе вже понад 14 років, перші чотири нелегально і тільки з часом зміг оформити документи.

З своєю майбутньою дружиною Анною Віктор Білінський познайомився у магазині будівельних матеріалів. Через погане знання англійської мови він не міг пояснити продавцеві, що ж саме йому потрібно. Повз проходила Анна, яка допомогла йому у вирішенні проблеми. З того часу пара десять років разом.

До заснування радіо Віктор ніколи не мав справи з медіа. Жінка працює адвокатом, а Віктор спробував себе у різних бізнесах. В перші роки еміграції важко працював на будові, щоб заробити стартовий капітал. Згодом відкрив гараж з ремонту автомобілів, який спочатку приносив непоганий дохід, однак з початком військових дій в Україні різко зменшився обсяг експорту. Паралельно  Віктор тримав стоматологічну клініку та займався перевезеннями, але ні те ні інше не лежало йому до душі.

Онлайн «Радіо Козачок» зараз на найцікавішому етапі розвитку. І я насолоджуюся цим. А потім, дай Боже, син підросте і буде цим займатися далі, а я придумаю і буду розвивати вже іншу справу. Знаю, що мене в тому підтримає дружина. Вона завжди вірить мені і в мене, за що б я не брався,-  говорить Віктор.

[]
Теги
Схожi
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
Люди
26 травня народилася Ольга Косач-Кривнюк - дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки
26 травня 1887 році народилася Ольга Косач-Кривнюк – письменниця, перекладачка, етнографиня, лікарка, дочка Олени Пчілки та молодша сестра Лесі Українки...
25 травня у Києві народився всесвітньо відомий авіаконструктор Ігор Сікорський
Люди
25 травня у Києві народився всесвітньо відомий авіаконструктор Ігор Сікорський
Конструктор-першопроходець Ігор Сікорський не тільки проектував, а й особисто випробовував свої машини, що було найкращою гарантією їх якості...
5 травня у Києві народився відомий американський кінорежисер і продюсер Анатоль Літвак
Люди
5 травня у Києві народився відомий американський кінорежисер і продюсер Анатоль Літвак
Він вчасно виїхав з Ленінграда, потім вчасно встиг залишити Берлін. Зняв в Голлівуді перший антифашистський фільм, потім - серію картин, які закликають США вступити у Другу світову...
4 травня народився Лео Сирота - всесвітньо відомий американський піаніст віртуоз з українським корінням
Люди
4 травня народився Лео Сирота - всесвітньо відомий американський піаніст віртуоз з українським корінням
У дитинстві він гастролював з Шаляпіним, в юності разом з легендарним Бузоні легко підкорив Європу, але одного разу побувавши в Японії, вирішив там і залишитися...
3 травня у Києві народилася «мати Ізраїлю» Голда Меїр
Люди
3 травня у Києві народилася «мати Ізраїлю» Голда Меїр
Меїр була однією з двох жінок, чий підпис стоїть під Декларацією незалежності Ізраїлю, і першою жінкою, яка очолила уряд цієї країни...