[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Про пам’ять та Бабин Яр

Про пам’ять та Бабин Яр
З кожним роком час дедалі більше відриває нас від минулого, а кожне нове покоління дедалі менше відчуває сопричастя до трагедій, забувати які не можна, адже це екзистенційний досвід, за який людство заплатило страшну ціну. Саме тому ми мусимо зробити все, аби окремі події не були знецінені або забуті - ні нашим, ні майбутніми поколіннями.
 
Ба більше, ми мусимо передати наступному поколінню не лише знання про найжахливіші сторінки нашої історії, а й правильну конотацію та емоційний контекст.
 
Цього року - 80 роковини трагедії в Бабиному Яру, одного з найжахливіших злочинів в історії людства. Я вже писав раніше, що для мене питання майбутнього меморіального комплексу у Бабиному Яру полягає не в штучно роздмуханих політичних дискусіях, а в тому, чи зможуть автори музею та меморіалу дійсно «включити» майбутніх відвідувачів у сильне емоційне переживання. Саме тому я чекав на презентацію концепту меморіалу.
 
Сьогодні Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» оприлюднив художню концепцію. Я уважно переглянув її і переконався, що жахи, якими зацікавлені особи та їхні медійні шістки лякали суспільство впродовж минулого року, виявилися пшиком. Концепт не містить жодного неоднозначного наголосу чи факту, які б могли принизити Україну та українців. Це історія саме про Голокост - про вбитих нацистами людей, про місце, яке назавжди зберігатиме пам’ять про ті жахливі події, а також про те, як його нарешті вивести з летаргічного сну і зробити справжнім місцем пам’яті.
 
Мені подобається задум - перетворити місце трагедії на своєрідну подорож історією Бабиного Яру, яку ти можеш прожити у різні способи: через кінохроніку, бібліотеку, колекцію артефактів, інсталяції, архіви, прогулянку за допомогою мобільних додатків або через молитву у синагозі. Ти подорожуєш одночасно і в просторі, і в часі.
 
Всі ми знаємо в якому стані перебуває територія Яру зараз: спорткомплекс, футбольне поле, хащі, звалища, стрілецький тир, розрізнені монументи та пам’ятники, житлова забудова, що зайшла вже навіть на місця поховань, і ніхто про це у попередні роки навіть словом не обмовився. Важко уявити, як все це можливо перетворити на меморіальний об’єкт світового рівня. Але те, що я побачив сьогодні, вселяє надію, що це все ж таки відбудеться.
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]
Теги
Iншi дописи автора
ДТП за участю Дубінського сталося з його вини
Медведчука без грошей Кремля не існує!
Cпекуляції довкола «труби Медведчука»: давайте розставимо крапки над «і» у цій темі
Не розумію, навіщо Порошенку було переписувати на себе «Прямий»