[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Помер видатний поет і перекладач Мойсей Фішбейн

Помер видатний поет і перекладач Мойсей Фішбейн

На 74-му році життя помер український письменник і перекладач, член Українського ПЕН-клубу та Національної спілки письменників Мойсей Фішбейн.

Про це ідеться на Facebook-сторінці голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського.

«Сьогодні увечері (26 травня. – Ред.) після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. Про це мені щойно повідомила його дружина п. Олена», – написав він.

Мойсей Фішбейн – український поет та перекладач єврейського походження, лауреат премії імені Василя Стуса, лицар ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Михайло Сидоржевський навів цитату з творчості письменника, яка засвідчує його громадянську позицію.

«Якби я жив у той час і був навіть не молодою людиною, я б усе одно пішов до Української повстанської армії. УПА була єдиною армією, яка воювала за незалежність України. До якої армії ще я, український поет, міг піти!»

І ще цитата:

«Український поет не повинен ставитися позитивно чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет».

Іван Вакарчук і Мойсей Фішбейн

 

Фішбейн народився 1 грудня 1946 року у Чернівцях. Закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту.

З 1982 року жив у Німеччині, де в 1982-1995 роках працював в українській та російській редакціях радіостанції «Свобода» кореспондентом, коментатором, редактором. У 2003 році повернувся в Україну.

Писав вірші і перекладав з десятка європейських мов.

Поет і перекладач Рауль Чілачава назвав Фішбейна блискучим, видатним поетом, тонким знавцем української мови і великим патріотом України.

«Він щодня мені телефонував і ми довго розмовляли на різні теми. Востаннє він дзвонив позавчора, вже ледве говорив, кричав від нестерпного болю. Тривала, багаторічна нещадна хвороба замучила й виснажила його, але він тримався, бадьорився, жартував», – розповів Чілачава.

Микола Лукаш і Мойсей Фішбейн

 

Літературний критик Михайло Слабошпицький зауважив, що Фішбейн вирізнявся неймовірною самовимогливістю і був «до жорсткості вимогливим до інших».

«Мойсеєву строфу можна пізнати відразу. Він глибоко знав українську мову. Його заслужено фаворизував Бажан, у якого Мойсей був секретарем. Приязні стосунки поєднували його з Миколою Лукашем», – зазначив літератор.

Перекладач Тарас Марусик додав, що Мойсей Фішбейн називав українську мову «божистою, богоданою, богообраною».

«Видатний перекладач. Мова, робота зі словом було його життям.... Неповторний тембр голосу ще досі звучить з телефону», – написав Марусик.

Народний депутат Володимир В'ятрович згадав надзвичайно сильний виступ Фішбейна 22 листопада 2008 року на заході пам'яті жертв Голодомору.

«Минуло 12 років, кожного з яких ми проводили такі заходи, але для мене це досі найкращий публічний виступ на пошанування вбитих голодом», – наголосив парламентарій.

Вічна пам'ять поету й патріоту України.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Львові за романом Кузьми Скрябіна зніматимуть фільм
Культура
У Львові за романом Кузьми Скрябіна зніматимуть фільм
У Львові вже в цьому місяці почнуться зйомки фільму за романом Андрія Кузьменка «Я, Побєда і Берлін». Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся зі знімальною групою фільму для обговорення плану зйомок, повідомила прес-служба міськради Львова....
Культуролог: «Мова є основою національної ідентичності»
Культура
Культуролог: «Мова є основою національної ідентичності»
Якщо влада відмовляється українізувати ті чи інші регіони, вона фактично відмовляється від цих регіонів на користь іншої держави...
Як вам не соромно? - Хенкс та Еністон звернулися до людей, які не носять маски
Культура
Як вам не соромно? - Хенкс та Еністон звернулися до людей, які не носять маски
Двоє голлівудських акторів Том Хенкс і Дженніфер Еністон звернулися до фанатів із закликом носити маски та дотримуватися соціальної відстані ...
ЦРУ розсекретило дані про мову спілкування киян у 1950-х роках
Культура
ЦРУ розсекретило дані про мову спілкування киян у 1950-х роках
Близько 80% мешканців Києва користувалися українською у спілкуванні. Решта 20% розмовляли російською або однією з мов, поширених в СРСР...
У лонг-лист європейської літературної премії увійшло троє українських письменників
Культура
У лонг-лист європейської літературної премії увійшло троє українських письменників
У довгий список літературної премії Центральної Європи «Ангелус» увійшло троє українських письменників. Про це повідомляє сайт відзнаки...