Польща знайшла спосіб переманити тисячі українських медиків

Через брак медичного персоналу в період пандемії коронавірусу Сейм Польщі прийняв закон, що спрощує працевлаштування медиків із-за меж ЄС, і наразі, українські лікарі, серед інших, почали подавати заявки на працевлаштування в цій країні.
Про це повідомляє польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на рекрутингову компанію Optimus Work у Варшаві.
Зазначається, що за три останні місяці в її базі з'явилося понад 200 лікарів, більшість яких - з України, ще 20% - білоруси. Є також медики з Таджикистану.
Найчастіше серед претендентів - фахівці зі стажем роботи від п'яти років, є навіть професора. Люди готові приїхати за першим же викликом.
Головним аргументом, який штовхає їх на пошуки роботи за кордоном, - мізерна зарплата. У Польщі за свою роботу медики отримують в 3 - 4 рази більше, ніж на батьківщині, а для певних категорій лікарів зарплати досягають і 15-20 тисяч злотих (115,7 - 154 тис грн). Крім того, деякі установи пропонують лікарям квартири, мовні курси або відшкодування витрат на переїзд.
Кшиштоф Інглот, президент агентства з працевлаштування кадрової служби, розповів, що з його офісом вже зв'язалися чотири лікарні, які шукають пульмонологів, кардіологів, анестезіологів і, як завжди, терапевтів.
У список бажаних фахівців для Польщі входять також стоматологи і офтальмологи. У поліклініках потрібні сімейні лікарі, є вакансії для психіатрів.
Президент агенства додав, що постійно надходять дзвінки від лікарів і медсестер зі Східної Європи, які цікавляться працевлаштуванням в Польщі. У базі вже більше 1,5 тис лікарів і в два рази більше медсестер.
"Звичайно, їх приваблює заробіток, як мінімум, в три рази вище, але ще і можливість працювати з новими технологіями, сучасним обладнанням, тобто можливість розвитку і навчання", - пояснив він.
Нові правила значно спрощують працевлаштування людей, в основному з України, Білорусі та Росії. Їм не потрібно буде підтверджувати свої дипломи, досить запевнити його у консула, проходити стажування в аспірантурі, подавати заявку на визнання стажування і так далі.
Однак певні вимоги все ж є. Необхідно мати досвід роботи не менше трьох років, право на перебування в Польщі або подача документа про достатньому знанні польської мови. Медики, які в’їжджають в країну, повинні будуть надати довідку з установи, яка бажає їх прийняти на роботу, із зазначенням тривалості запланованого працевлаштування та обсягу наданих медичних послуг.
Право займатися професійною діяльністю буде обмежено п'ятьма роками і може бути застосовано тільки до певного медичного закладу і діапазону діяльності. Як і раніше необхідно буде отримати думку національного консультанта.
В Україні про проблему витоку медиків знають. У розмові з Євгеном Комаровським глава МОЗ Максим Степанов сам розповів про те, що медики, які пройшли через реалії вітчизняних лікарень, за кордоном - на вагу золота.
Нагадаємо, що поки Польща переманює українських лікарів, Верховна Рада в бюджеті на наступний рік не врахувала пропозиції МОЗ щодо збільшення фінансування медицини в два рази.
Раніше Український Дощ писав, що 16 грудня українські медики вийшли на акцію протесту в урядовому кварталі Києва із закликом до Кабміну переглянути бюджет на 2021 рік і дати більше грошей на сферу охорони здоров'я.