Польща знайшла спосіб переманити тисячі українських медиків

Польща знайшла спосіб переманити тисячі українських медиків

Через брак медичного персоналу в період пандемії коронавірусу Сейм Польщі прийняв закон, що спрощує працевлаштування медиків із-за меж ЄС, і наразі, українські лікарі, серед інших, почали подавати заявки на працевлаштування в цій країні.

Про це повідомляє польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на рекрутингову компанію Optimus Work у Варшаві. 

Зазначається, що за три останні місяці в її базі з'явилося понад 200 лікарів, більшість яких - з України, ще 20% - білоруси. Є також медики з Таджикистану.

Найчастіше серед претендентів - фахівці зі стажем роботи від п'яти років, є навіть професора. Люди готові приїхати за першим же викликом.

Головним аргументом, який штовхає їх на пошуки роботи за кордоном, - мізерна зарплата. У Польщі за свою роботу медики отримують в 3 - 4 рази більше, ніж на батьківщині, а для певних категорій лікарів зарплати досягають і 15-20 тисяч злотих (115,7 - 154 тис грн). Крім того, деякі установи пропонують лікарям квартири, мовні курси або відшкодування витрат на переїзд.

Кшиштоф Інглот, президент агентства з працевлаштування кадрової служби, розповів, що з його офісом вже зв'язалися чотири лікарні, які шукають пульмонологів, кардіологів, анестезіологів і, як завжди, терапевтів.

У список бажаних фахівців для Польщі входять також стоматологи і офтальмологи. У поліклініках потрібні сімейні лікарі, є вакансії для психіатрів.

Президент агенства додав, що постійно надходять дзвінки від лікарів і медсестер зі Східної Європи, які цікавляться працевлаштуванням в Польщі. У базі вже більше 1,5 тис лікарів і в два рази більше медсестер.

"Звичайно, їх приваблює заробіток, як мінімум, в три рази вище, але ще і можливість працювати з новими технологіями, сучасним обладнанням, тобто можливість розвитку і навчання", - пояснив він.

Нові правила значно спрощують працевлаштування людей, в основному з України, Білорусі та Росії. Їм не потрібно буде підтверджувати свої дипломи, досить запевнити його у консула, проходити стажування в аспірантурі, подавати заявку на визнання стажування і так далі.

Однак певні вимоги все ж є. Необхідно мати досвід роботи не менше трьох років, право на перебування в Польщі або подача документа про достатньому знанні польської мови. Медики, які в’їжджають в країну, повинні будуть надати довідку з установи, яка бажає їх прийняти на роботу, із зазначенням тривалості запланованого працевлаштування та обсягу наданих медичних послуг.

Право займатися професійною діяльністю буде обмежено п'ятьма роками і може бути застосовано тільки до певного медичного закладу і діапазону діяльності. Як і раніше необхідно буде отримати думку національного консультанта.

В Україні про проблему витоку медиків знають. У розмові з Євгеном Комаровським глава МОЗ Максим Степанов сам розповів про те, що медики, які пройшли через реалії вітчизняних лікарень, за кордоном - на вагу золота.

Нагадаємо, що поки Польща переманює українських лікарів, Верховна Рада в бюджеті на наступний рік не врахувала пропозиції МОЗ щодо збільшення фінансування медицини в два рази.

Раніше Український Дощ писав, що 16 грудня українські медики вийшли на акцію протесту в урядовому кварталі Києва із закликом до Кабміну переглянути бюджет на 2021 рік і дати більше грошей на сферу охорони здоров'я.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
У Франції 1,5 млн людей залишилися без телебачення і радіо через підпал «5G вишки»
Світ
У Франції 1,5 млн людей залишилися без телебачення і радіо через підпал «5G вишки»
У Франції у місті Лімож невідомі противники технології 5G підпалили вишку зв'язку, в результаті чого 1,5 млн людей залишилися без радіо- і телемовлення...
Віцепрезидента Samsung засудили до 2,5 років за хабарництво
Світ
Віцепрезидента Samsung засудили до 2,5 років за хабарництво
Чи Чже Йона визнали винним в дачі хабарів, розмір яких обчислювався мільйонами доларів...
Як «професійний нероба» з Японії заробив мільйони
Світ
Як «професійний нероба» з Японії заробив мільйони
37-річний житель Токіо заробляє собі на життя тим, що здає себе в оренду іншим людям...
Росія контролювала Крим ще до його анексії, - резюме Європейського суду
Світ
Росія контролювала Крим ще до його анексії, - резюме Європейського суду
Європейський суд з прав людини встановив, що фактичний контроль Росії над окупованим Кримським півостровом розпочався не пізніше 27 лютого 2014 року...
«Африканський Зеленський» Бобі Вайн програв вибори, але обіцяє боротися
Світ
«Африканський Зеленський» Бобі Вайн програв вибори, але обіцяє боротися
Головний опозиційний кандидат на посаду президента Уганди Бобі Вайн програв вибори багаторічному лідеру країни Йовері Мусевені...