Польща знайшла спосіб переманити тисячі українських медиків

Польща знайшла спосіб переманити тисячі українських медиків

Через брак медичного персоналу в період пандемії коронавірусу Сейм Польщі прийняв закон, що спрощує працевлаштування медиків із-за меж ЄС, і наразі, українські лікарі, серед інших, почали подавати заявки на працевлаштування в цій країні.

Про це повідомляє польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на рекрутингову компанію Optimus Work у Варшаві. 

Зазначається, що за три останні місяці в її базі з'явилося понад 200 лікарів, більшість яких - з України, ще 20% - білоруси. Є також медики з Таджикистану.

Найчастіше серед претендентів - фахівці зі стажем роботи від п'яти років, є навіть професора. Люди готові приїхати за першим же викликом.

Головним аргументом, який штовхає їх на пошуки роботи за кордоном, - мізерна зарплата. У Польщі за свою роботу медики отримують в 3 - 4 рази більше, ніж на батьківщині, а для певних категорій лікарів зарплати досягають і 15-20 тисяч злотих (115,7 - 154 тис грн). Крім того, деякі установи пропонують лікарям квартири, мовні курси або відшкодування витрат на переїзд.

Кшиштоф Інглот, президент агентства з працевлаштування кадрової служби, розповів, що з його офісом вже зв'язалися чотири лікарні, які шукають пульмонологів, кардіологів, анестезіологів і, як завжди, терапевтів.

У список бажаних фахівців для Польщі входять також стоматологи і офтальмологи. У поліклініках потрібні сімейні лікарі, є вакансії для психіатрів.

Президент агенства додав, що постійно надходять дзвінки від лікарів і медсестер зі Східної Європи, які цікавляться працевлаштуванням в Польщі. У базі вже більше 1,5 тис лікарів і в два рази більше медсестер.

"Звичайно, їх приваблює заробіток, як мінімум, в три рази вище, але ще і можливість працювати з новими технологіями, сучасним обладнанням, тобто можливість розвитку і навчання", - пояснив він.

Нові правила значно спрощують працевлаштування людей, в основному з України, Білорусі та Росії. Їм не потрібно буде підтверджувати свої дипломи, досить запевнити його у консула, проходити стажування в аспірантурі, подавати заявку на визнання стажування і так далі.

Однак певні вимоги все ж є. Необхідно мати досвід роботи не менше трьох років, право на перебування в Польщі або подача документа про достатньому знанні польської мови. Медики, які в’їжджають в країну, повинні будуть надати довідку з установи, яка бажає їх прийняти на роботу, із зазначенням тривалості запланованого працевлаштування та обсягу наданих медичних послуг.

Право займатися професійною діяльністю буде обмежено п'ятьма роками і може бути застосовано тільки до певного медичного закладу і діапазону діяльності. Як і раніше необхідно буде отримати думку національного консультанта.

В Україні про проблему витоку медиків знають. У розмові з Євгеном Комаровським глава МОЗ Максим Степанов сам розповів про те, що медики, які пройшли через реалії вітчизняних лікарень, за кордоном - на вагу золота.

Нагадаємо, що поки Польща переманює українських лікарів, Верховна Рада в бюджеті на наступний рік не врахувала пропозиції МОЗ щодо збільшення фінансування медицини в два рази.

Раніше Український Дощ писав, що 16 грудня українські медики вийшли на акцію протесту в урядовому кварталі Києва із закликом до Кабміну переглянути бюджет на 2021 рік і дати більше грошей на сферу охорони здоров'я.

Теги
Схожi
Навальний подав у суд на колонію, бо не дають читати Коран
Світ
Навальний подав у суд на колонію, бо не дають читати Коран
Російський опозиційний політик Олексій Навальний подав в суд на колонію через відмову надати йому Коран, який він планував вивчати...
РФ встановила військовий шпиталь біля кордону з Україною
Світ
РФ встановила військовий шпиталь біля кордону з Україною
Російська армія звела величезний військовий табір зі шпиталем недалеко від українського кордону, у полях на південь від Воронежу...
«Називати Патріарха Кирила агентом КДБ не є образою» - рішення Болгарського суду
Світ
«Називати Патріарха Кирила агентом КДБ не є образою» - рішення Болгарського суду
Болгарський суд не побачив наклепу в словах екс-віце-прем’єр міністра Болгарії Валері Симеонова, котрий назвав Кирила (Ґундяєва) аґентом КДБ...
Єлизавета ІІ повернулася до виконання обовʼязків - через 4 дні після смерті чоловіка
Світ
Єлизавета ІІ повернулася до виконання обовʼязків - через 4 дні після смерті чоловіка
Монарх прийняла відставку графа Піла з посади лорда Чемберлена. Він керував організацією похорону принца Філіпа...
Через новий штам коронавірусу Франція призупинила авіасполучення з Бразилією
Світ
Через новий штам коронавірусу Франція призупинила авіасполучення з Бразилією
Цікаво, що сама Франція у світовому рейтингу Worldometer щодо ковід залежних країн посідає четверту сходинку, відразу після Бразилії...