Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали

Pfizer у Києві! В Україну прибула вакцина, на яку всі чекали
Сьогодні, 16 квітня, в Україну приїхали 117 тисяч доз Pfizer. Ця вакцина надійшла в межах глобальної ініціативи COVAX — механізму розподілу вакцин у межах ВООЗ. Також Україна розраховує отримати ще 10 мільйонів доз до кінця 2021 року.
 
Що це за вакцина, на яку всі так чекали, та кого нею будуть щепити?

Pfizer-BioNTech — вакцина, яку виготовляє німецька біотехнологічна компанія BioNTech разом із американським фармацевтичним гігантом Pfizer. Цей препарат першим отримав дозвіл до застосування в США та ЄС. 

Pfizer — це РНК-вакцина. Її головний компонент — молекула матричної РНК, у якій записана інформація про антиген — білок вірусу SARS-CoV-2, що є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, синтезується білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь. Pfizer, як і більшість інших вакцин, не містить вірусних часток, і вони не використовуються в процесі виробництва вакцини. Крім того, вона навіть теоретично не може вплинути на геном людини. Зберігати таку вакцину потрібно за температури -70°C. Для повної імунізації вводять дві дози з інтервалом у три тижні.   

За даними виробника, ефективність вакцини після першої дози становить 95%. Імовірно, через високу ефективність цієї вакцини в Україні чимало людей чекають саме на неї. Також нещодавно компанія заявила про 100-відсоткову ефективність вакцини проти COVID-19 серед дітей 12-15 років. У третій фазі клінічних випробувань взяли участь 2 260 підлітків 12-15 років у США. Найближчим часом розробники планують подати до регуляторів із лікарських засобів у США та ЄС документи для екстреного використання препарату для вакцинації дітей 12-15 років.

Кого будуть щепити?

Людей у будинках похилого віку та працівників цих закладів. Потім працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. Цю партію вакцини планують розділити на дві частини, щоб потім нею ж зробити друге щеплення.

Як препарат зберігатимуть і розвозитимуть у регіони?

За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україна зараз може зберігати 600 тисяч доз вакцини Pfizer, тож ситуації, коли вакцина є, а холодильників для її зберігання немає, виникнути не повинно. 

«Якщо Україна замовить наперед контракт і скаже, що треба більше, то компанії, які зберігатимуть вакцину, збільшать склади. Їм треба півтора-два місяці, щоб це зробити», — заявив Ляшко. 

До регіонів вакцину везтимуть у транспортних контейнерах із сухим льодом, де температура тримається на рівні -70 градусів. Так (у контейнерах) вакцина може зберігатися впродовж місяця.

Які побічні ефекти?

Серед побічних ефектів на вакцинацію Pfizer в учасників клінічних досліджень виявили типові реакції на вакцинацію: підвищену втому та головний біль. У двох співробітників Національної служби охорони здоров’я у Великій Британії після щеплення вакциною зафіксували алергічні реакції.

Які країни використовують Pfizer?

Препарат внесений до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ. Також її дозволили для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді, ЄС та інших країнах. 22 лютого Pfizer для екстреного використання зареєстрували в Україні.

Український Дощ повіомляв, що у Pfizer заявили про необхідність третьої дози вакцини від коронавірусу, а потім – щорічної

Теги
Схожi
МОЗ знищило дані публічних осіб, які хотіли вакцинуватися поза чергою
Медицина
МОЗ знищило дані публічних осіб, які хотіли вакцинуватися поза чергою
МОЗ знищило персональні дані публічних осіб, які хотіли отримати щеплення від COVID-19 поза чергою, але не встигли...
Діти стали частіше хворіти на коронавірус: інфекціоніст назвала причину і головні симптоми
Медицина
Діти стали частіше хворіти на коронавірус: інфекціоніст назвала причину і головні симптоми
Останнім часом в Україні на коронавірусну інфекцію все частіше заражаються діти, при цьому хвороба у деяких з них протікає в досить важких формах...
Половину хворих на COVID-19 у світі виявили в Індії
Медицина
Половину хворих на COVID-19 у світі виявили в Індії
За показником захворюваності на коронавірус Україна перебуває на 19-му місці у світі, серед європейських країн Україна на шостому місці...
У світі станом на 3 травня - 153 млн інфікованих і понад 3,2 млн померлих від COVID-19
Медицина
У світі станом на 3 травня - 153 млн інфікованих і понад 3,2 млн померлих від COVID-19
За даними Worldometer, Україна за рівнем захворюваності посідає 16 місце в світі з 2,085,938 інфікованих і 44,750 летальних випадків...
Частка вакцинованого населення в Україні менша, ніж у Зімбабве та Ботсвані
Медицина
Частка вакцинованого населення в Україні менша, ніж у Зімбабве та Ботсвані
Відсоток громадян України, які встигли отримати бодай перше щеплення від коронавірусу, наразі є менша ніж у Зімбабве та Ботсвана...