«Перетворимо на кіберарену»: стало відомо, хто купив готель «Дніпро»

15 липня 2020 Фонд держмайна з аукціону продав готель «Дніпро» товариству «Смартленд». Журналісти назвали нового власника будівлі в центрі української столиці «мільярдером із нетрів». Засновник компанії «Смартленд», яка виклала за «Дніпро» 1,11 млрд грн (40 млн доларів), Максим Терещук живе у звичайній висотці у спальному районі Києва. Згодом виявилось, що перемогу в аукціоні за готель "Дніпро" одержали українські айтішники, які планують перетворити його на перший у світі готель, повністю підготований для кіберспортивних івентів.
Про це написав український кіберспортсмен та менеджер кіберспортивних команд у Facebook Олександр Кохановський.
"Перемогу в аукціоні за готель "Дніпро" одержали не російські олігархи, а українські айтішники. Ми перетворимо його у перший готель у світі, повністю підготований для кіберспортивних івентів", - написав Кохановський.
За його словами, готель буде включати не лише атрибути топового готелю (ресторани, бари, SPA-зони та фітнес-центри), але й унікальні кіберспортивні елементи: тренувальні зони, кіберспортивну сцену, спеціальні номери для професійних гравців, а також найкращий у світі players’ lounge.
"Коли я кажу "ми", то маю на увазі групу партнерів та інвесторів, які здатні реалізувати великий проєкт, першою частиною став готель "Дніпро", - зауважив Кохановський.
Кохановський написав, що задумка великого інфраструктурного кіберспортивного проєкту виникла кілька років тому.
"Це ціла екосистема, яка включає у себе створення сучасної багатофункціональної кіберспортивної арени з всеукраїнськими та міжнародними турнірами, кіберспортивної академії, освітніх проєктів та Кіберспортивної асоціації, яка об'єднує ключових гравців ринку - які будуть розвивати індустрію та допомагати в удосконаленні законодавчої бази", - підкреслив він.
За словами Кохановського, проєкт мав стартувати з будівництва арени, але він змінив свої плати, побачивши нову унікальну можливість.
"Ви знаєте, що я все життя презентував Україну у світі кіберспорта. Це величезний світовий ринок і великі можливості для економіки нашої країни, тож прийшов час презентувати Україну світу кіберспорту", - додав Кохановський.
Олександр вважає, що готель «Дніпро» - це один з ключових інфраструктурних проектів в рамках розвитку кіберспорту в Україні. Його мета - "зробити Київ Меккою світового кіберспорту, а Україну наблизити за рівнем до Південної Кореї і США."
Також команда українских айтішників планує за 5 років ми змінити вигляд вітчизняного кіберспорту. Розвивати інфраструктуру почали з «Дніпра». І вже найближчим часом приступають до реалізації проекту по створенню багатофункціональної киберспортівной арени в центрі Києва, якому нема аналогів в Україні. Це - основний проект команди, завдяки якому можна проводити івенти міжнародного рівня. При цьому не тільки киберспортівні, а й музичні, а також спортивні.
Наступний крок, за словами Кохановського, - відкриття двадцяти суперсучасних ігрових центрів в найбільших містах України. Крім того, в рамках стратегії компанії планується відкриття Академії кіберспорту, а також влаштування Чемпіонату України з куберпорту, Кубку України, а також змагання шкільних і студентських ліг. Не залишиться без уваги і освіта - кафедри кіберспорту будуть запущені в провідних вузах країни.