Освітяни, які знаходяться на самоізоляції, недоотримують зарплату

Педагогічні працівники, які добровільно пішли на самоізоляцію, не приховуючи контакту з хворим на COVID-19, оформили лікарняний та продовжують працювати, фактично недоотримують 50% заробітної плати.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Facebook. За його словами, частина освітян, перебуваючи на самоізоляції, здійснює навчання учнів у дистанційному форматі
«Крім того, є випадки, коли вчителі, переносячи хворобу на COVID-19 в легкій формі, продовжують навчати учнів дистанційно, оскільки ця хвороба має довготривалий характер. Адже частина учнів, що перебувала в контакті з хворими на COVID-19, також знаходиться на самоізоляції й потребує дистанційного навчання», - повідомив омбудсмен.
Сергій Горбачов зазначає, що виникає інша проблема - частина керівників закладів освіти змушує вчителів здійснювати навчання учнів у дистанційному форматі під час самоізоляції, коли вчитель має листок тимчасової непрацездатності і, відповідно, не повинен працювати.
«Тобто, педагогічним працівникам, які виявили свідомість, пішли на самоізоляцію, не приховуючи контакту з хворим і оформивши листок із тимчасової непрацездатності, та продовжують здійснювати свої посадові обов'язки - навчання дітей для забезпечення права кожного на освіту, виплачується допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 50%. Фактично, така практика позбавляє педагогічних працівників половини заробітної плати», - наголошує освітній омбудсмен.
Крім того, він висловив переконання, що це порушує права вчителів на отримання винагороди за виконану ними роботу, відповідно до встановлених норм праці, часу та посадових обов’язків у повному обсязі. Адже здійснення одночасної оплати лікарняного листа по самоізоляції та дистанційної роботи законодавством не передбачене.
Раніше Український Дощ писав, що у Криму доступ до вивчення української мови мають тільки 0,2% учнів.