[]

0,2 % школярів вчать українську мову в Криму

 0,2 % школярів вчать українську мову в Криму

У Криму доступ до вивчення української мови мають тільки 0,2% учнів. Про це в День української писемності та мови повідомило Представництво президента України в Криму.

«На жаль, діти і молодь, які проживають на території тимчасово окупованого Криму і Севастополя не мають доступу до вивчення української мови і змушені шукати для цього альтернативні інструменти: онлайн-курси, репетиторів, самостійно вивчати тощо», - йдеться в повідомленні.

Представник президента України в АР Крим і Севастополі Антон Кориневич повідомив, що до російської анексії Криму, станом на 2013/2014 навчальний рік, 13 589 дітей в АР Крим здобували освіту українською мовою. В 2019 навчальному році цей показник скоротився всього до 249, тобто зменшився в 54 рази.

За результатами моніторингу відкритих джерел інформації, в 2018/2019 навчальному році в 544 загальноосвітніх організаціях анексованого Криму всіх форм власності навчалося 200 700 учнів. З них здобували освіту російською мовою - 194 400 учнів (96,7% від загальної кількості), на кримськотатарській мові - 6100 учнів (3,1%), українською мовою - 249 учнів (0,2%).

При цьому класи вивчення української мови продовжують скорочуватися. Представництво зазначає, що в Криму діти дошкільного віку українську мову не вчать взагалі.

За даними «Кримської правозахисної групи», в школі № 20 Феодосії з українською мовою навчання немає жодного українського класу, про що повідомляли учні школи та їх батьки. У гімназії № 11 Сімферополя єдиний український клас був ліквідований в 2016 році. Зараз українська мова в цьому навчальному закладі вивчають факультативно.

Довідково

У лютому 2014 року сталася анексія Криму країною-загарбником Російською Федерацією. Без попереджень і підстав в українському Криму з'явилися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, а також сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялися визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя пройшов невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Діти з ОРДЛО та Криму зможуть безкоштовно навчатися на підготовчих курсах для українських вишів
Освіта
Діти з ОРДЛО та Криму зможуть безкоштовно навчатися на підготовчих курсах для українських вишів
МОН повідомило, що слухачі підготовчих курсів зможуть отримувати соціальні стипендії...
Коронавірус у Європі: школи у Польщі будуть зачинені до Різдва
Освіта
Коронавірус у Європі: школи у Польщі будуть зачинені до Різдва
Наступного тижня у Польщі знову відкриють торговельні центри...
Освітяни, які знаходяться на самоізоляції, недоотримують зарплату
Освіта
Освітяни, які знаходяться на самоізоляції, недоотримують зарплату
Педагогічні працівники, які добровільно пішли на самоізоляцію, не приховуючи контакту з хворим на COVID-19, оформили лікарняний та продовжують працювати, фактично недоотримують 50% зарплати...
Google проведе безоплатне навчання українських учителів
Освіта
Google проведе безоплатне навчання українських учителів
Педагогів навчатимуть тонкощам дистанційного навчання в умовах карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією...
В Дніпрі професор накинувся на студентку через прохання викладати державною мовою (запис)
Освіта
В Дніпрі професор накинувся на студентку через прохання викладати державною мовою (запис)
Професор Валерій Громов навідріз відмовився викладати українською мовою у державному виші. Він заявив: «Два язика - адна нация. Адін – руіна, а нє Украіна»...