Один, без літаків та військових перемог: про те, як путін відзначив «своє» 9 травня

Один, без літаків та військових перемог: про те, як путін відзначив «своє» 9 травня

Путін влаштував 9 травня на Червоній площі безумовно провальний захід — як з погляду зовнішньої політики, так і з чисто технічного боку: жодного іноземного гостя (не приїхав навіть Лукашенко), абсурдні заяви про те, що на росію готувався напад «неонацистів» та «бандерівців», привласнення Дня перемоги, заради якої з 1939 року воювавли Великобританія і США, жителі багатьох республік СРСР, включаючи Україну, та партизани Франції та Польщі. Здивувало слабке технічне виконання пропагандистського заходу - техніки в рази менше, ніж на торішньому параді, а обіцяні літаки так і не піднялися в небо через "нелітну погоду".

«Літак Судного дня» залишився на землі, начальник Генштабу відсутній… Провальний для путіна парад 9 травня?», — з таким заголовком вийшов матеріал у виданні La Dépêche du Midi.

Хоч жодних офіційних коментарів з цього приводу і не було, але цей провал є наслідком знищення багатьох підрозділів ЗС рф в Україні, літаків, вертольотів та бронетехніки насамперед. Флот рф також був позбавлений традиційних морських парадів у Севастополі, Санкт-Петербурзі та Владивостоці.

Заплановані маневри восьми Міг-29 СМТ, які мали утворити в небі букву „Z“, що символізує військову операцію проти України та новий агресивний російський націоналізм, не відбулися. 

Але не вдався не тільки сам парад - путіну, крім того, нічого було представити як військову «перемогу» в Україні. Через два з половиною місяці після того, як російські війська повномасштабно увійшли на територію України, бойові дії зосередилися на сході, росії довелося відкинути свої амбіції щодо захоплення усієї країни та Києва, зіткнувшись із запеклим опором українців, озброєних західними союзниками.

«Штурми, вжиті останніми днями на останній ділянці, що обороняється (у Маріуполі) українськими бійцями, що закріпилися на заводі „Азовсталь“, не увінчалися успіхом, і Кремль святкує 9 травня власну велич і міць, не маючи жодної серйозної перемоги у конфлікті з Україною. Іншими словами, напис „На Берлін!“, який росіяни роками зображували на своїх автомобілях чи дитячих візках, розбився про реальність передмість Миколаєва та Чернігова», — пише французька Le Monde.

Російський диктатор спробував представити свою війну проти України як продовження перемоги, здобутої СРСР у 1945 році, без жодних підстав називаючи українців «неонацистами». З самого приходу до влади у 2000 році путін перетворив 9 травня на основний інструмент внутрішньої та зовнішньої пропаганди.

Протягом чотирьох останніх років "Велика вітчизняна війна" була у центрі уваги російської дипломатії. Путін виступав проти вигаданого антиросійського історичного ревізіонізму, який нібито прагне мінімізувати роль СРСР у поразці Гітлера, проти західних демократій та поляків, які "несуть відповідальність за війну", українських, прибалтійських та польських "нацистів", які співпрацювали з Гітлером під час війни, а також проти поширення „расистських дискурсів, дискурсів національної переваги та русофобії“ на Заході.

Цьогоріч Узбекистан і Киргизстан повідомили, що на 9 травня не планується проведення військового параду, а Киргизстан заборонив використання російських символів підтримки війни в Україні. Молдова також заборонила використання цих символів, зокрема георгіївської стрічки. На думку деяких російських коментаторів, Молдова та Казахстан приєднуються до Польщі та країн Балтії у списку країн, які слід «денацифікувати».

У колишніх радянських республіках багато людей вкрай роздратовані тим, що росія прирівнює себе до СРСР, фактично привласнюючи перемогу. Відсоток загиблих жителів інших республік у порівнянні з їхнім населенням того часу, був не нижче, ніж у росії, а іноді й вище.

«Сьогодні ми відзначаємо День Перемоги над нацизмом і нікому не віддамо жодного шматка своєї історії. Ми пишаємось нашими предками, які разом з іншими народами у складі антигітлерівської коаліції перемогли нацизм. І ми нікому не дамо привласнити цю перемогу», — заявив президент України Володимир Зеленський.

Наразі путін змушує свою країну жити в альтернативній реальності держави, яка нібито зазнає агресії з боку НАТО.

France Presse цитує виступ міністра оборони Великобританії Бена Уоллеса, який відреагував на путінські слова про те, що на Україну потрібно було «превентивно» напасти, оскільки НАТО «оточило» Росію.

"На долю НАТО припадає 6% сухопутного кордону росії", - підкреслив Уоллес, запитавши, як це можна назвати "оточенням".

«Вторгненням в Україну путін та його найближче генеральське оточення відтворюють фашизм і тиранію 77-річної давності», — сказав міністр, заявивши також, що для російської армії та її головнокомандувача «не може бути Дня перемоги, а тільки безчестя і, звичайно, поразка в Україні».

Український Дощ писав раніше, що на параді 9 травня путін виправдовувався за війну в Україні: мобілізацію так і не оголосив.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Мирні пропозиції Китай нехай обговорює з Україною»: Сунак закликав Сі Цзіньпіна до перемовин із Зеленським
Світ
«Мирні пропозиції Китай нехай обговорює з Україною»: Сунак закликав Сі Цзіньпіна до перемовин із Зеленським
Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що щодо «мирних пропозицій» варто спілкуватися напряму з президентом України Володимиром Зеленським...
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
Світ
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування військових злочинів РФ в Україні...
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Світ
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Пірати у Гвінейській затоці напали та захопили корабель Данії, канали зв'язку з судном не працюють, екіпаж у безпеці...
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Світ
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Французькі депутати ухвалили резолюцію «Про визнання геноцидом і засудження великого голоду 1932−1933 років, відомого як Голодомор»...
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Світ
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Колишній президент Тайваню Ма Їнцзю відвідав КНР де заявив, що обидві сторони мають працювати разом, аби уникнути війни, адже народи обох держав «є китайцями»...