На параді 9 травня путін виправдовувався за війну в Україні: мобілізацію так і не оголосив

На параді 9 травня путін виправдовувався за війну в Україні: мобілізацію так і не оголосив

Президент росії владімір путін на військовому параді 9 травня в Москві більшу частину промови присвятив виправдовуванню повномасштабного військового вторгнення російських військ в Україну. Про мобілізацію та офіційне оголошення війни Україні він на параді так і не сказав, всупереч припущенням аналітиків, пише RFI.

На початку своєї промови російський диктатор згадав битви Другої світової війни, перемогу над нацистською Німеччиною 1945 року, але водночас Мініна з Пожарським і польську "інтервенцію" та битву під Бородіно.

 Після цього путін дуже швидко перейшов до нинішньої повномасштабної війни, розв'язаної ним проти України 24 лютого. Ця війна, за версією Путіна, є «битвою за наших людей на Донбасі» та «за безпеку росії». 

Він нагадав, що у грудні 2021 року Москва запропонувала США та НАТО укласти договори про те, що в росії називають «гарантіями безпеки».

"Все марно. Країни НАТО не захотіли нас почути, а це означає, що насправді вони мали зовсім інші плани», — заявив путін.

Диктатор знову почав базікати про атаку на Донбас та анексований росією Крим. І знову згадав, що «у Києві заявляли про можливе придбання ядерної зброї», а також звинуватив НАТО в «активному військовому освоєнні» територій, що «прилягають» до росії. Це путін назвав "неприйнятною загрозою", "причому безпосередньо біля наших кордонів".

Президент країни-агресора заявив, що бойові дії в Україні були нібито «неминучими», і «росія дала попереджувальну відсіч агресії».

«Це було вимушене, своєчасне і єдине правильне рішення», — сказав путін про розв'язану ним велику війну у Європі, жертвами якої вже стали тисячі людей, а руйнування сягають сотень мільярдів доларів.

Не забув путін згадати на урочистому параді і про іншу свою ідею — про те, що на Заході йде «моральна деградація», там «вирішили скасувати тисячолітні цінності», а в росії, за його словами, «інший характер», і вона не відмовиться від "любові до батьківщини", "віри", "традиційних цінностей" та "звичаїв предків".

Звертаючись до російської армії та так званих «ополченців Донбасу», путін заявив:

«Ви б'єтеся за батьківщину, за її майбутнє, за те, щоб ніхто не забув уроків Другої світової... І за те, щоб у світі не було місця катам, карателям та нацистам».

Потім путін нагадав про пожежу в Будинку профспілок в Одесі 2014 року та жертви бойових дій на Донбасі. Він оголосив хвилину мовчання, закликавши схилити голови перед «нашими бойовими товаришами», хто «пав смертю хоробрих» у бою «за росію».
Після хвилини мовчання путін сказав про держпідтримку сімей загиблих російських солдатів та офіцерів, побажав одужання пораненим та заявив, що на Червоній площі знаходяться військові, «хто прибув прямо з Донбасу, безпосередньо із зони бойових дій».

Наприкінці промови він повернувся до «покоління переможців», на честь та на згадку про яких завжди організовувалися паради 9 травня. А потім знову переключився на сьогоднішній день і нинішню війну:

«Слава нашим доблесним збройним силам! За росію! За перемогу! Ура!».

Примітно, що путін у своїй урочистій промові не дав жодної оцінки ходу воєнних дій в Україні. Він офіційно не оголосив війну Україні і не оголосив у росії загальну мобілізацію, про що раніше висловлювалися припущення у ЗМІ. У Кремлі ці припущення назвали «нісенітницею».

Повітряну частину параду у Москві скасували, пояснивши це погодними умовами. Авіаційні паради скасували і в інших містах росії, пояснивши це також погодою. На параді 9 травня у Москві цього року не був присутній жоден іноземний лідер.

9 травня було опубліковано підписаний путіним указ, де йдеться, що діти учасників війни проти України отримають спеціальні квоти на прийом до вузів — на них виділять 10% усіх бюджетних місць. Діти загиблих та поранених зможуть поступити без іспитів.

Український Дощ писав раніше, що у Парижі 8 травня пройшла акція «Безсмертний полк»: українці скандували «Путін - терорист».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Світ
Союзники мають намір озброїти Україну протикорабельними ракетами дальньої дії
Декілька держав, стверджують джерела, готові відправити Україні ракети Harpoon, але ніхто з них не хоче бути першою або єдиною країною-постачальником...
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Світ
Сенат США нарешті схвалив виділення 40 мільярдів доларів на підтримку України
Для набуття чинності закон ще має підписати президент США Джозеф Байден...
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Світ
Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера через зв'язки з росією позбавили привілеїв 
Права на пенсію Шредера поки не позбавили, хоча його соратники у Соціал-демократичній партії і схиляються до такого варіанту...
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Світ
МЗС рф оголосило про видворення 85 співробітників посольств Франції, Іспанії та Італії
Про це заявила речниця МЗС рф Марія Захарова ще до того, як посли прибули до міністерства закордонних справ рф...
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
Світ
Фінляндія та Швеція офіційно передали заявки на вступ до НАТО
У середу, 18 травня, скандинавські країни подали заявки на членство в НАТО. Генсек Альянсу привітав це «історичне рішення у критичний момент для нашої безпеки»...