[]

Обрано найкращого вчителя України за версією Global Teacher Prize Ukraine

Обрано найкращого вчителя України за версією Global Teacher Prize Ukraine

Переможцем національної премії Global Teachers Prize Ukraine 2020 став учитель всесвітньої історії та громадянського суспільства з міста Заліщики Тернопільської області - Василь Дяків. Він вже 24 роки працює у Заліщицькій державній гімназії і зізнається, що найбільше його натхнення - це успіхи учнів. 

Про це йдеться на сторінці премії у Facebook. 

Як нагороду Василь Дяків отримає: 250 тисяч гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum 2021, яке відбудеться у Лондоні, один рік безкоштовного навчання від організатора премії - громадської спілки "Освіторія" та інші призи від партнерів. 

"Моя бабуся мене вчила нести відповідальність. Вона закладала це в мене. А друге - вона вчила мене вчитися впродовж життя. І досі від освітнього процесу отримую насолоду, кайф. Зараз, у 21 столітті, головна навичка - комунікація. Я вчу цьому дітей за допомогою дебатів, групової роботи, я хочу записати TED-виступи з учнями", - сказав вчитель.

Серед головних тез Василя Дяківа, якими він поділився у коментарі "Освіторії":

"Найперше, треба підіймати імідж вчителя через вищу освіту — студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін. 
По-друге, вважаю, що 20 предметів у старшій школі — це забагато. Оптимальна кількість 6–8 обов’язкових дисциплін. 
Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили геть усе, а ті часто не знають, ким взагалі хочуть бути.
Наша система освіти потребує виходу із зони комфорту: профільну школу планують реформувати аж через 7 років — це занадто пізно". 


Вчитель також розповів, що й його мрія - аби серед педагогів не було людей з комплексом раба, який не хоче нести відповідальність і боїться робити вибір. Реалізовувати свою мрію та різні освітні проєкти він планує разом з іншими колегами та представниками влади.

"Кожна дитина - особистість і має своє бачення, але я їх вчу бути командними гравцями. Пам’ятаймо просту істину Нової української школи - вчитель повинен бути особистістю, патріотом і новатором. Школа завжди обмежена, тому ми маємо виходити за межі, маємо ставити перед дітьми питання, які вони мають вирішувати. Бо за них цього ніхто не зробить", - додав переможець. 

Як писав Український Дощ, в Україні вимирає професія вчителя.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В школах України панує явище «двомовності»
Освіта
В школах України панує явище «двомовності»
90 відсотків школярів у загальноосвітніх школах України навчаються українською мовою, проте загальний шкільний простір досі є двомовним...
Чи відновлять навчання у школах після канікул
Освіта
Чи відновлять навчання у школах після канікул
Після закінчення осінніх канікул найбільші шанси повернутися до повноцінного навчання матимуть учні початкових класів...
МОН про новий стандарт базової освіти (5-9 класи)
Освіта
МОН про новий стандарт базової освіти (5-9 класи)
Міністерством освіти і науки надані відповіді на поширені запитання щодо застосування норм нового Державного стандарту базової середньої освіти...
Нове положення про дистанційну освіту набуло чинності
Освіта
Нове положення про дистанційну освіту набуло чинності
Відсьогодні в Україні застосовуватимуться норми нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти...
Кабмін виділив кошти на онлайн-курси для школярів
Освіта
Кабмін виділив кошти на онлайн-курси для школярів
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування коштів на забезпечення дистанційного навчання для шкіл...