Нова мутація коронавірусу. Що турбує учених?

Нова мутація коронавірусу. Що турбує учених?

Мутація вірусу звучить лякаюче, але в більшості випадків вони або абсолютно безглузді, або вірус змінює себе таким чином, що починає менш ефективно поширюватися і вмирає. Але трапляється і так, що мутації роблять віруси більш заразними. Про це повідомляє ВВС.

Поки немає прямих доказів того, що нова мутація коронавірсу, виявлена ​​на південному сході Англії, може легше передаватися, викликати більш серйозні симптоми або зробити вакцину марною.

Але існує дві причини, за якими вчені пильно стежать за ситуацією в Британії. По-перше, кількість випадків зараження новим видом коронавірусом вище там, де вище захворюваність в цілому. Ці дані можна інтерпретувати двояко.

Вірус міг мутувати так, що тепер легше передається між людьми. Але штам також міг стати "успішним", заразивши потрібних людей у ​​потрібний час. Наприклад, широке поширення "іспанського штаму" цього літа було результатом того, що люди заражалися вірусом на відпочинку і привозили його додому.

На даний момент необхідні лабораторні експерименти, щоб з'ясувати, чи дійсно новий штам більш зараний ніж інші види коронавірусу.

Інша причина стурбованості серед учених полягає в тому, як вірус мутував.

"У нього дивно велика кількість мутацій, набагато більше, ніж ми очікували, і деякі з них виглядають цікаво", - каже професор Нік Ломан з британським консорціумом Covid-19 Genomics (Cog-UK).

Знайдено два набори мутацій коронавірусу. Обидва містяться в шиповидном білку вірусу, який використовується для зараження клітин в людському організмі.

Мутація N501 змінює найбільш важливу частину шиповидного білка, відому як рецептор-зв'язуючий домен (RBD домен) - свого роду "гачок", чіпляється за клітину. Будь-які зміни в ньому, які полегшать проникнення вірусу всередину, дадуть коронавірусу величезну перевагу.

"Це схоже на важливу адаптацію вірусу", - говорить Ломан.

Інша мутація - делеція H69 / V70, яка виникала вже кілька разів, зокрема, була знайдена у інфікованої норки. Мутація стурбувала вчених тим, що антитіла з крові тих хто перехворів цим штамом були слабші, ніж в інших випадках.

"Ми знаємо, що є новий штам, але нічого не знаємо про те, що це означає біологічно. Ще занадто рано робити які-небудь висновки про те, наскільки зміни серйозні", - говорить професор з Університету Бірмінгема Алан МакНеллі.

Мутації в шиповидном білку також кидають тінь на розроблені вакцини, так як три провідних препарату від Pfizer, Moderna і Oxford, націлені на шіповідний білок. Однак антитіла атакують кілька частин шипа. Ось чому представники охорони здоров'я, як і раніше переконані, що вакцина буде працювати і проти нового штаму коронавірусу.

З моменту своєї появи коронавірус мутує близько двох разів на місяць. Наприклад, якщо взяти перші зразки з Ухані і порівняти їх з тим коронавірусом, що циркулює зараз, то їх буде розділяти близько 25 мутацій.

Коронавірус все ще пробує різні комбінації мутацій, щоб краще заражати людей. Широке поширення іншого штаму G614 було якраз такою мутацією.

Але незабаром масова вакцинація ствоить новий тиск на вірус, тому йому доведеться змінитися, щоб заражати людей, які були імунізовані. Якщо це дійсно стимулює еволюцію вірусу, можливо, людям доведеться регулярно оновлювати вакцини, як це робиться у відношенні грипу. 

Раніше Український Дощ писав, що учені запропонували тестувати COVID-19 за сльозами. Вони з'ясували, що в сльозах людини присутні такі ж маркери COVID-19, як і в крові, що дасть змогу використовувати їх для визначення тяжкості захворювання.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
 Учені пояснили феномен повторного зараження COVID-19
Наука і технології
Учені пояснили феномен повторного зараження COVID-19
Вони висунули гіпотезу, що коронавірус «ховається» в позаклітинних бульбашках, а потім виходить назовні...
Концерн FCA випробує на своїх машинах нового голосового помічника Amazon
Наука і технології
Концерн FCA випробує на своїх машинах нового голосового помічника Amazon
Технологія Custom Assistant дозволить «брендировать» асистентів і наділяти їх новими можливостями...
Учені виявили рідкісну зірку, що мчить по Чумацькому Шляху з неймовірною швидкістю
Наука і технології
Учені виявили рідкісну зірку, що мчить по Чумацькому Шляху з неймовірною швидкістю
За словами астрономів, нейтронній зірці всього 500 років, що за мірками Всесвіту можна порівняти з віком немовля...
Які машини були найпопулярніші в Україні 2020 року
Наука і технології
Які машини були найпопулярніші в Україні 2020 року
За 12 місяців 2020 року українці придбали в автосалонах 85 тис. авто на загальну суму 2,6 млрд доларів США...
Нас чекає вимирання куди швидше, ніж очікувалося, - учені
Наука і технології
Нас чекає вимирання куди швидше, ніж очікувалося, - учені
Світ ще просто не усвідомив масштаби загрози, яка створюється втратою біорізноманіття та кліматичною кризою...