Нова мутація коронавірусу. Що турбує учених?

Нова мутація коронавірусу. Що турбує учених?

Мутація вірусу звучить лякаюче, але в більшості випадків вони або абсолютно безглузді, або вірус змінює себе таким чином, що починає менш ефективно поширюватися і вмирає. Але трапляється і так, що мутації роблять віруси більш заразними. Про це повідомляє ВВС.

Поки немає прямих доказів того, що нова мутація коронавірсу, виявлена ​​на південному сході Англії, може легше передаватися, викликати більш серйозні симптоми або зробити вакцину марною.

Але існує дві причини, за якими вчені пильно стежать за ситуацією в Британії. По-перше, кількість випадків зараження новим видом коронавірусом вище там, де вище захворюваність в цілому. Ці дані можна інтерпретувати двояко.

Вірус міг мутувати так, що тепер легше передається між людьми. Але штам також міг стати "успішним", заразивши потрібних людей у ​​потрібний час. Наприклад, широке поширення "іспанського штаму" цього літа було результатом того, що люди заражалися вірусом на відпочинку і привозили його додому.

На даний момент необхідні лабораторні експерименти, щоб з'ясувати, чи дійсно новий штам більш зараний ніж інші види коронавірусу.

Інша причина стурбованості серед учених полягає в тому, як вірус мутував.

"У нього дивно велика кількість мутацій, набагато більше, ніж ми очікували, і деякі з них виглядають цікаво", - каже професор Нік Ломан з британським консорціумом Covid-19 Genomics (Cog-UK).

Знайдено два набори мутацій коронавірусу. Обидва містяться в шиповидном білку вірусу, який використовується для зараження клітин в людському організмі.

Мутація N501 змінює найбільш важливу частину шиповидного білка, відому як рецептор-зв'язуючий домен (RBD домен) - свого роду "гачок", чіпляється за клітину. Будь-які зміни в ньому, які полегшать проникнення вірусу всередину, дадуть коронавірусу величезну перевагу.

"Це схоже на важливу адаптацію вірусу", - говорить Ломан.

Інша мутація - делеція H69 / V70, яка виникала вже кілька разів, зокрема, була знайдена у інфікованої норки. Мутація стурбувала вчених тим, що антитіла з крові тих хто перехворів цим штамом були слабші, ніж в інших випадках.

"Ми знаємо, що є новий штам, але нічого не знаємо про те, що це означає біологічно. Ще занадто рано робити які-небудь висновки про те, наскільки зміни серйозні", - говорить професор з Університету Бірмінгема Алан МакНеллі.

Мутації в шиповидном білку також кидають тінь на розроблені вакцини, так як три провідних препарату від Pfizer, Moderna і Oxford, націлені на шіповідний білок. Однак антитіла атакують кілька частин шипа. Ось чому представники охорони здоров'я, як і раніше переконані, що вакцина буде працювати і проти нового штаму коронавірусу.

З моменту своєї появи коронавірус мутує близько двох разів на місяць. Наприклад, якщо взяти перші зразки з Ухані і порівняти їх з тим коронавірусом, що циркулює зараз, то їх буде розділяти близько 25 мутацій.

Коронавірус все ще пробує різні комбінації мутацій, щоб краще заражати людей. Широке поширення іншого штаму G614 було якраз такою мутацією.

Але незабаром масова вакцинація ствоить новий тиск на вірус, тому йому доведеться змінитися, щоб заражати людей, які були імунізовані. Якщо це дійсно стимулює еволюцію вірусу, можливо, людям доведеться регулярно оновлювати вакцини, як це робиться у відношенні грипу. 

Раніше Український Дощ писав, що учені запропонували тестувати COVID-19 за сльозами. Вони з'ясували, що в сльозах людини присутні такі ж маркери COVID-19, як і в крові, що дасть змогу використовувати їх для визначення тяжкості захворювання.

Теги
Схожi
1 мільярд доларів інвестує Huawei в електромобілі та автономні технології
Наука і технології
1 мільярд доларів інвестує Huawei в електромобілі та автономні технології
Технологічний гігант Huawei інвестує 1 мільярд доларів у дослідження технологій електромобілів та безпілотних автомобілів....
SpaceX запустить на Місяць апарат NASA для пошуку води і льоду
Наука і технології
SpaceX запустить на Місяць апарат NASA для пошуку води і льоду
Компанія Ілона Маска отримала контракт для доставки місяцеходу з посадковим модулем середньої місткості на Місяць у 2023 році...
Український стартап з доставки на електровелосипедах став одним із кращих у Європі
Наука і технології
Український стартап з доставки на електровелосипедах став одним із кращих у Європі
Український Delfast увійшов до 10-ти кращих стартапів Європи з доставки...
В Україні презентували нову броньовану медичну машину
Наука і технології
В Україні презентували нову броньовану медичну машину
Українська науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі плавучого бронетранспортера МТЛБу...
Перший український електромобіль виїхав на випробування (фото, відео)
Наука і технології
Перший український електромобіль виїхав на випробування (фото, відео)
На Дніпропетровщині почалися ходові випробування першого українського електромобіля CoolOn...