Невже Земля плоска? Світлана Тихановська сподівається на «конструктивну роль Кремля»

Невже Земля плоска? Світлана Тихановська сподівається на «конструктивну роль Кремля»

Екскандидатка у президенти Білорусі 2020 року Світлана Тихановська дала інтерв'ю російській радіостанції «Эхо Москви». Це інтерв'ю з'явилося як раз у розпал взаємних білорусько-російських медійних атак та напередодні засідання Вищої держради Союзної держави Білорусі та Росії, що відбудеться 4 листопада у Мінську, пише RFI.

Це перша поява лідерки білоруської опозиції у російському ЗМІ, близькому до Кремля - радіостанція належить Газпром-Медіа.

Відповідаючи на запитання про очікування білоруської опозиції від російського керівництва, лідер демократичних сил Білорусі сказала, що до визнання Кремлем виборів 2020 року "надіялася на мудрість Кремля".

«Нам хотілося б, щоб Кремль відіграв свою конструктивну роль у врегулюванні конфлікту в Білорусі. Ми хочемо продовжувати відносини з Росією, ми нікуди від вас не подінемось, так само, як і ви від нас, і нам потрібно буде працювати і в промисловості, і інші відносини мати далі. Але з нелегітимним президентом, де кожне його рішення не має жодної юридичної сили, це просто неможливо. Тому, щоб зберегти нормальні відносини з Білоруссю, що вигідно і вам і нам, потрібно прийняти волю білоруського народу», - сказала Тихановська.

За її словами, все, що підписувалося між білоруським режимом та іншими країнами після 9 серпня, може бути переглянуте, якщо ці домовленості шкодять Білорусі як країні. Щодо Союзної держави, то, на думку Тихановської, це об'єднання «не передбачає здавання суверенітету»: «І суверенітет, і незалежність — для Білорусі це найвища цінність. І ніхто не збирається нею торгуватись. Інтеграція вже настільки глибока між нашими двома країнами, і економічна зокрема, що нам із цим жити».

Світлана Тихановська переконана, що білоруський режим буде змушений йти на переговори із демократичною опозицією.

«Під час цих переговорів ми обговоримо, як відбуватиметься транзит влади, хто стане біля керма на транзитний період. Як буде організовано управління державою після нових виборів. Це буде президентська чи парламентсько-президентська республіка. Тобто це домовляються заздалегідь, потім мирно у стислий термін цей транзитний період. Найголовніше завдання — зберегти стабільність, як би це слово вже не викликало оскомину. І після нових виборів вступає на посаду новий президент. І далі якісь, можливо, зміни в парламенті і так далі. І найголовніше завдання – це зупинити насильство», - сказала опозиціонерка.

За словами Тихановської, можна вести переговори і з самим Лукашенком:

«Якщо так станеться, що він буде образно за столом переговорів, доведеться переговорюватися. Але є майданчики для переговорів, як ПАРЄ, наприклад. На цьому майданчику можуть бути представники режиму, демократичних сил та вестись переговори. Можливо, картинка ідеалізована, але я вважаю, що в XXI столітті це найдієвіший і наймирніший спосіб змінити владу в диктаторській країні».

Український Дощ писав раніше, що Білоруське об'єднання робочих оголосило загальнонаціональний страйк. З 1 листопада 2021 року БОР зупинить «виробництва по всій країні, поки кожна з десяти вимог не буде виконана»

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"1","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
На Шрі-Ланці українець виправив мурал, створений росіянами-шовіністами
Світ
На Шрі-Ланці українець виправив мурал, створений росіянами-шовіністами
Кейт Міддлтон розповіла про чотирилапого улюбленця їх з принцом Вільямом родини
Світ
Кейт Міддлтон розповіла про чотирилапого улюбленця їх з принцом Вільямом родини
Днями Кейт та Вільям вирушили до місцевої лікарні в Ланкширі — Clitheroe Community Hospital, де познайомилися із цуценям на ім'я Альфі...
Берлусконі зняв свою кандидатуру з виборів президента Італії
Світ
Берлусконі зняв свою кандидатуру з виборів президента Італії
Берлусконі під час зустрічі з лідерами правоцентристських партій «Ліга» та «Брати Італії» запропонував висунути єдину «гідну» кандидатуру, не назвавши імен...
Держдума Росії розгляне питання «визнання» «ДНР» та «ЛНР» вже наступного тижня
Світ
Держдума Росії розгляне питання «визнання» «ДНР» та «ЛНР» вже наступного тижня
«Йдеться про ініціативу, внесену на розгляд депутатами від КПРФ на чолі з Геннадієм Зюгановим», - заявив Володін через Telegram-канал...
У США закликали виключити Росію з усіх міжнародних організацій
Світ
У США закликали виключити Росію з усіх міжнародних організацій
Експосол США в ОБСЄ Джеймс Гілмор: Росію необхідно виключити з усіх міжнародних організацій...