Білоруське об'єднання робочих оголосило загальнонаціональний страйк

Білоруське об'єднання робочих оголосило загальнонаціональний страйк

Білоруське об'єднання робочих (БОР) заявило, що вимоги руху, висунуті владі Білорусі 30 серпня, не виконуються. З 1 листопада 2021 року БОР зупинить «виробництва по всій країні, поки кожна з десяти вимог не буде виконана». Про це заявив голова організації Сергій Дилевський, передає RFI. 

Головними вимогами Білоруського об'єднання робітників є припинення політичних репресій; підвищення зарплат; початок переговорів про мирну передачу влади демократичним силам за участю лідерів робітників; дотримання конституційних прав громадян; забезпечення доступу до вакцинації від COVID-19; нормалізація відносин з сусідніми країнами і припинення «гібридної війни» із Заходом із залученням нелегальних мігрантів.

Сергій Дилевські, член президії Координаційної ради, колишній працівник Мінського тракторного заводу, є одним з лідерів робочих виступів проти підсумків президентських виборів 2020 року і насильства влади на мирних акціях протесту. Після адміністративного арешту у серпні 2020 року Дилевський покинув країну.

«Пора робочим взяти майбутнє у свої руки. Ми не маємо права зволікати далі, поки наші родичі, друзі та соратники сидять в тюрмах, поки наші матері і сестри, брати і батьки гинуть у переповнених лікарнях від коронавірусу... Ми не можемо допустити, щоб нашу країну продали, підписавши інтеграційні карти! Ми готові змінити нашу країну, ми готові сказати "Досить над нами знущатися", ми готові вбити останній цвях в кришку труни режиму! Ми, Білоруське об'єднання робітників, оголошуємо початок загальнонаціонального страйку з 1 листопада 2021 года! Ми зупинимо провадження по всій країні, поки кожну з десяти вимог не буде виконано! » - йдеться у заяві БОР від 25 жовтня. - «Перестаньмо годувати режим, припинимо ходити на роботу! Залишимося вдома. Так ми відстоїмо нашу країну, повернемо в неї закон і справедливість. Тільки так ми захистимо себе і своїх близьких від епідемії, яка обрушилася на наш дім. Режим слабкий і безпорадний як ніколи, санкції добивають луканоміку, ще не вступивши в повну силу! Але головна надія на вас. Тільки разом ми повернемо владу в країні народу!»

Остання спроба провести загальнонаціональний страйк була організована 26 жовтня 2020 року - тоді до неї закликала екскандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка після виборів була вимушена покинула країну. Страйк не став загальнонаціональним, проте, був помітним - страйкували вийшли деякі великі держпідприємства, на прохідних активістів затримували силовики; у Парку високих технологій мітингували близько тисячі чоловік - присутніх двічі розганяв ОМОН; багато підприємств приватного сектора в цей день не працювали.

Згодом бізнесмени, які підтримали страйк, або закрили свій бізнес під тиском влади, або продали його і покинули країну через переслідування. 12 лютого Олександр Лукашенко розповів учасникам Всебілоруських народних зборів, що особисто розпорядився закрити приватні підприємства, які припинили роботу на один день 26 жовтня.

21-23 вересня цього року пройшли обшуки в активістів «Рабочага руху» ( «Робочого руху»), ініціативи, близької до штабу Тихановської. 13 осіб - представники страйкомів «Гродно Азот», Білоруського металургійного заводу, «Нафтан» та Білоруської залізниці - заарештовані. Їм загрожує до 15 років ув'язнення за статтями КК Білорусі «Зрада державі» і «Створення екстремістського формування». За інформацією білоруських державних ЗМІ, представники ініціативи нібито під контролем американських і литовських спецслужб готували страйк і диверсії. Заарештовані активісти визнані правозахисниками політичними в'язнями.

На сьогоднішній день в Білорусі, за інформацією закритого владою правозахисного центру «Весна», налічується 815 політв'язнів.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Світ
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Араб відкрив вогонь по людях, коли вони виходили з синагоги «Атерет Авраам» після вечірньої п'ятничної молитви...
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
Світ
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
У Лондоні чоловіка затиснуло під висувним громадським туалетом. Він помер...
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Світ
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Із 5500 супутників, які зараз перебувають на орбіті, майже 10% — це військові супутники, «але серед інших багато хто має подвійне призначення...
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Світ
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Варіант суду безпосередньо в Україні підтримує ФРН, яка не впевнена, що створення спеціального трибуналу отримає при голосуванні в ООН необхідну підтримку країн-членів ...
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
Світ
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
У Баку поклали відповідальність на Тегеран за невиконання зобов'язань Віденської конвенції з питань охорони дипломатичних представництв...