Найдорожчі скульптури, що продавалися на аукціонах світу

Найдорожчі скульптури, що продавалися на аукціонах світу

Найпрестижніші аукціони Christie's  та Sotheby's на протязі віків об'єднували покупців та продавців. У той час, коли ринок мистецтва переживав злети та падіння разом з економікою світу, деякі з найбільших аукціонів встановлювали рекорди продажів за одну ніч.

Найдорожчим виробом мистецтва, який коли-небудь було продано на аукціоні, стала картина Леонардо да Вінчі із зображенням Христа «Salvator Mundi», яка в 2017 році була продана на аукціоні Christie's за неймовірну суму- 450,3 млн доларів.

До списку 10 найдорожчих скульптур, які коли-небудь продавались на аукціоні (до уваги: ​​ці ціни не скоректовані з інфляцією).

  1. "L'Homme au doigt" (1947) Альберто Джакометті

Ціна: $141,3 млн

Де і коли: Christie's New York, 2015

Покупець: мільярдер хедж-фонда Стивен А. Коен, за даними New York Post.

Що робить лот таким привабливим: бронзова скульптура висотою 6 футів це робота світового рівня, інші версії подібних скульптур вже знаходяться у фондах Лондонської галереї Тейта та Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку. Швейцарський майстер залишається єдиним скульптором, роботи якого продаються за більш ніж 100 млн доларів.

Експерти відмічають:

«На перший погляд нам здається, що ми протистоїмо безтілесним мученикам Бухенвальда. Але за мить у нас виникає зовсім інше уявлення: ці прекрасні і стрункі натури піднімаються на небеса. Здається, ми натрапили на групу Вознесіння ".

Додаткові дрібниці: художник витратив лише ніч, щоб створити твір для майбутньої виставки.

  1. Альберто Джакометті "Людина до марші I" (1960) -"L'Homme qui marche I"

Ціна: $104,3 млн

Де і коли: Sotheby's London, 2010 р

Покупець: мільярдер-філантроп Лілі Сафра, повідомляє Bloomberg News.

Що робить його таким привабливим: покупець отримав воістину музейний зразок: інші зліпки тієї ж скульптури знаходяться у великих музеях, таких як Музей мистецтв Інституту Карнегі в Пітсбурзі і Художня галерея Олбрайт-Нокс в Буффало, штат Нью-Йорк. (на аукціоні Sotheby's в ту ніч вона першою скульптурою, проданої більш ніж за 100 мільйонів доларів.)

Експерти відзначають: У каталозі виставки 1988 року "Альберто Джакометті» в Хіршхорнском музеї і саду скульптур у Вашингтоні старший куратор Валері Флетчер написала:

«Хоча очі скульптури майже на рівні глядача, фігура залишається по суті віддаленої. З його нерівними поверхнями "Ходячий людина I" є символом людства, завжди прагне, завжди шукає, ніколи не знаходиться в світі. Грубо змодельовані поверхні мерехтять при різному освітленні, а нервова енергія фігури активізує навколишній простір ".

  1. «Колісниця» (1950) Альберто Джакометті

Ціна: $101 млн

Де і коли: Sotheby's New York, 2014 рік.

Покупець: знову Стівен А. Коен.

Що робить лот таким привабливим: в ніч продажу ця скульптура заввишки всього 4 фути 9 дюймів була продана другою за величиною ціною для Джакометті і другою за величиною ціною за скульптуру. Сюрреалістичний образ жінки в колісниці, яка не може рухатися, має цікаве походження. Художник пробув у лікарні після того, як в аварії зламав ногу, а пізніше згадував, що «захоплювався» візками медсестер, оздобленими дзвіночками.

Додаткова інформація: Сотбіс продав версію тієї ж скульптури в 1984 році приблизно за 1,4 мільйона доларів.

  1. «Кролик» (1986) Джеффа Кунса

Ціна: $91 млн

Де і коли: Christie's Нью-Йорк, травень 2019 р

Покупець: Стівен А. Коен.

В ту ніч від його імені торгував дилер Роберт Мнучін, батько Стівена Мнучіна, нині міністра фінансів при президенті Дональда Трампа.

Що робить його таким привабливим: люди люблять Джеффа Кунса або люди ненавидять Джеффа Кунса. Створена в 1980-х роках художником, який раніше працював біржовим маклером, ця ретельно точна копія надувної іграшки чудово ілюструє цілий комплекс робіт, які одні вважають за несмаком, а інші кажуть, що це архаїчний коментар до культури споживання.

Експерти відзначають: після аукціону мистецтвознавець з New York Times Роберта Сміт була змушена написати статтю «Досить ненавидіти Джеффа Кунса», в якій вона написала, що художник «змінив те, як ми бачимо світ» і що «(він) кидає нам виклик.

  1. «La jeune fille sophistiquée (Портрет Ненсі Кунар)» (1928-32) Костянтина Бранкузі.

Ціна: $ 71,2 млн

Де і коли: Christie's Нью-Йорк, травень 2018 р

Що робить його таким привабливим: цей твір не продавався з 1955 року, з того часу, коли продавець купив його безпосередньо у художника, так що покупець в той вечір був другою людиною, яка коли-небудь володіла твором. Героїня твору народилася в Британії і була спадкоємецею судноплавного стану Кунарда, зневажала суспільні звичаї і надихала таких видатних письменників, як Луї Арагон і Езра Паунд. У різний час вона також була пов'язана з ними обома романтичними стосунками.

Що стосується мінімалістичного зовнішнього вигляду скульптури, сам скульптор сказав:

«Ніс і ваші вуха не є частиною вашої суті ... Але я дивлюся на те, що для мене реально. Я намагаюся домогтися духовного ефекту ».

  1. «Тет» (1911-12) Амедео Модільяні.

Ціна: $70,7 млн

Де і коли: Sotheby's New York, 2014 рік, покупець забаєав залишитись інкогніто.

Що робить лот таким привабливим: Модільяні задумав кілька скульптур з кам'яних голів як групу в своїй студії і представив їх на великій паризькій виставці.

Переважна більшість з двох дюжин різьблених фігурок, які створив Модільяні, знаходяться в музеях світового рівня, таких як Музей сучасного мистецтва і Музей Гуггенхайма в Нью-Йорку, Художній музей Філадельфії і Національна галерея Австралії в Нью-Йорку.

Знавці відзначають: уельський художник серпня Джон купив цю скульптуру безпосередньо у художника.

«Кам'яні голови дивно вплинули на мене», - написав він у своїй автобіографії. «Протягом кількох днів після цього я виявляв, що у мене галюцинації  - зустрічаю на вулиці людей, які могли позувати їм ... Чи може Моді відкрити новий і секретний аспект «реальності»?»

Цікава деталь: згідно інфи Sotheby's, жебрак-художник збирав матеріал з будмайданчиків Парижа, котив його на тачці в свою майстерню, яку художник Жак Липшиц називав «жалюгідною дірою».

  1. "Собака-повітряна куля (помаранчевий)" (1994-2000) Джеффа Кунса.

Ціна: $58,4 млн

Де і коли: Christie's New York, 2013 рік.

Що робить лот привабливим: висота близько 10 футів і вагав одну тонну, ця собака-повітряна куля - один з посліду, що складається з п'яти частин, ідентичних, за винятком кольору.

Коли його виставили на продаж, у нього був тільки один власник - колекціонер і видавець журналу Пітер Брант, який купив його в лондонській галереї. Решта перебувають в фондах інших колекціонерів світового рівня, таких як засновник групи Kering Франсуа Піно, грецький судноплавний магнат Дакіс Жоанну і Стівен А. Коен.

«Це дуже оптимістичний твір, це повітряна кулька, який клоун, можливо, скрутив би для вас на дні народження. Але в той же час це троянський кінь. Тут є і інші речі, які всередині: може, навіть, сексуальність» - сказав скульптор Кунс покійному британському критику Девіду Сильвестру.

  1. "Ендормальная муза" (1913) Костянтина Бранкузі.

Ціна: $57,4 млн

Де і коли: Christie's Нью-Йорк 2017

Що робить його таким привабливим: інші роботи з цієї групи «сплячих муз» живуть в музеях, таких як Чиказький інститут мистецтв, Метрополітен-музей у Нью-Йорку і Національний музей сучасного мистецтва в Парижі. Один був показаний на історичній виставці Armory Show в Нью-Йорку в 1913 році, виставці, на якій сучасні європейські художники були представлені американській публіці, а Бранкузі був одним з найбільш освітлюваних в місцевій пресі.

Історик мистецтва Карола гедіон-Велкер писала:

««Ендормальная муза» 1909-1910 років становить вирішальний прорив у творчості Бранкузі. Тут вперше відчувається, що психологічна еманація його робіт повністю змінилася. Ніжне розслаблення і глибоке занурення, духовний відпочинок в собі - ось його домінуючі фігури. Наче ми дивимося на казкову усмішку Будди».

  1. Левиця Геннол, близько 3000-2800 рр. До н.е.

Ціна: $57,2 млн

Де і коли: Sotheby's New York, 2007 рік.

Що робить лот таким привабливим: ця невелика фігура з вапняку заввишки більше 3 дюймів, відома як Левиця Геннол, була виставлена до 18 мільйонів доларів, а продана більш ніж в три рази більше очікуваної ціни. Це був рекорд в той час для будь-якої скульптури будь-якого періоду.

Робота була виставлена ​​в Бруклінському музеї з 1948 року і побувала на кількох виставках в деяких з найбільших музеїв країни. Неможлива поза твору, коли весь тулуб повернуто вправо, а ноги і голова скручені вперед, його потужна мускулатура, невідоме походження  роблять його чарівним і загадковим голосом давнини.

Більш того, ця робота особливо була приваблива для любителів спорту – вона була в колекції Едіт і Алістера Бредлі Мартін. Алістер був переможцем в одиночному розряді на Національному чемпіонаті США 1951 року (нині Відкритий чемпіонат США) і тричі вигравав відкритий парний чемпіонат на тому ж турнірі.

  1. «Велика тонка голова» (Grande tête mince) (1955) Альберто Джакометті.

Ціна: $53,3 млн

Де і коли: Christie's New York, 2010 р

Що робить лот таким привабливим: у цього твору було всього два власника з тих пір, як воно вийшло з нью-йоркської галереї, що належала П'єру Матіссу, молодшому синові художника Анрі Матісса та Френсіс Ласкер Броуді, великій покровительці мистецтв.

Відомий своїми безіменними скульптурами у вигляді фігурок з паличок (див. «Колісницю» вище), Джакометті створив лише невелику кількість, прототипами яких були реальні люди, в тому числі його брат Дієго, дружина Аннет і інших, з якими він був близький. Можна сказати, що це додає роботам більшу емоційну вагу.

 «Саме робота Джакометті робить наш всесвіт ще більш нестерпним для мене, так багато, здавалося б, вдалося цьому художнику відкинути того, що стояло на його шляху, щоб виявити, що залишилося від людини, коли будуть усунені помилкові претензії», - писав Жан Жене, улюблений сучасний письменник художника. «Вся його творчість здається мені прагненням, яке стосується не тільки людини, а й будь-якого об'єкта, навіть самого звичайного. Те, що він дає нам, чудово ".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Найвідомішу картину Шагала продадуть на аукціоні Sotheby's
Мистецтво
Найвідомішу картину Шагала продадуть на аукціоні Sotheby's
За очікуваннями, за картину заплатять від 12 до 18 мільйонів доларів...
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Мистецтво
В цей день 1909 року на Київщині народилася наївна і геніальна Марія Примаченко
Її твори дивували і зачаровували, підкоряли і брали в полон  чудорнацькими сюжетами і дивовижними казковими істотами...
Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі
Мистецтво
Неповторний сюрреалістичний шарм ювелірних шедеврів Сальвадора Далі
Сальвадор Далі не раз переконував світ в універсальності свого таланту. Ідею власної колекції ювелірних виробів він виношував багато років...
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Мистецтво
Автопортрет Фріди Кало в сльозах і з чоловіком на лобі продали за майже $ 35 млн
Фріду Кало народилася у 1907 році, а померла у 1954. Все життя вона пропагувала мистецтво корінного населення Мексики
...
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Мистецтво
На аукціоні Christie's продали діамантові браслети страченої французької королеви Марії-Антуанетти
Дружина Людовика XVI не потребує особливого представлення. Її стиль і розкіш визначили естетику Версаля XVIII сторіччя...