На Закарпатті ексчиновники Держгеокадастру незаконно відчужили 200 га землі

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров, відкрито звернувся до Закарпатської обласної прокуратури, заявивши, що деякі чиновники "з числа колишніх керівників Держгеокадастру", які скористалися від'їздом нинішнього керівництва обласного Держгеокадастру до Києва, провернули "масштабну схему по відчуженню" понад 200 га землі підставним особам.
Про це голова ОДА написав на своїй сторінці у Facebook.
"Скориставшись відрядженням керівництва Управління до Києва, окремі негідники-чиновники з числа колишніх начальників цього відомства, вдалися до відчайдушних кроків. Застосували масштабну схему відчуження понад 200 га закарпатських земель підставним особам, переважно з-за меж області", - йдеться в дописі.
Він закликав усіх всіх правоохоронців області відреагувати на ці факти, розкрити і притягти до відповідальності винних.
"Найскандальніша земельна афера року повинна стати наймасштабнішим кримінальною справою останніх років!", - продовжує Петров.
Голова Закарпатської ОДА підкреслив, що він з перших днів на посаді заявляв, що має бути повний мораторій госземель до передачі їх у володіння ОТГ і просив "земельників" дотримуватися цього принципу.

Місцевий блогер Віталій Глагола у своєму телеграм-каналі детальніше розповів про цю схему. Він написав, що після виклику начальника Держгеокадастру його заступника в Київ тимчасово виконуючим обов'язки призначили якогось Богдана Хранюка. За два дні на посаді, 5 і 6 листопада, він встиг роздати понад 200 гектарів землі. Також він повідомив, роздачу земель планували продовжити 11 листопада.
"Землі, в тому числі, лунали на піджаків з інших областей України. Заяви про виділення землі були миттєво розглянуті. Вчора подав заяву - сьогодні отримав гектари", - написав Глагола.
Раніше Український Дощ писав, що на Закарпатті у Невицькому замку знайшли секретну кімнату з артефактами.