На Закарпатті у Невицькому замку знайшли секретну кімнату з артефактами

На Закарпатті у Невицькому замку знайшли секретну кімнату з артефактами

Невицький замок, пам'ятка архітектури національного значення, багато років чекав реставраційних робіт. Вони були розпочаті нещодавно завдяки гранту, призначеному для розвитку інфраструктури в сфері туризму і рекреації Закарпаття. Почали з внутрішньої площі центральної вежі замку - донжона. 

Про це повідомляє Медіацентр з посиланням на  інформацію представника Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України Володимира Мойжеса.

Зазначається, що в ході розкопок були знайдені, зокрема, наконечники арбалетних стріл, а також багато фрагментів керамічних виробів, розчавлених грунтом і каменями. Зараз їх склеюють і реставрують. Передбачається, що вони датуються кінцем XVI - першою половиною XVII століття. Ці вироби без візерунків і мають різну форму - в інших замках таких не знаходили. Швидше за все, всі вони з однієї печі.

Примітно, що всі уламки були складені в одному місці на глибині близько 4 метрів. Дослідники припустили, що їх вперше розкопали в ХХ столітті. Але ніякої інформації про проведення в замкау археологічних розкопок немає. Та й по залишених слідах видно, що працювали тоді не археологи, а будівельники, які виконували якісь реставраційні роботи.

"Але і археологи тут же були. Правда, пізніше. І була це не наукова експедиція, а "чорна" археологія, орієнтовно на початку 2000-х років", - говорить Мойжес.

Зараз відновили вхід в донжон - раніше він був замурований. В ході розкопок в самій вежі виявили невелике приміщення, про яке раніше не було відомо. Його глибина 4 метри, площа 11-12 квадратних метрів. Швидше за все, це підвал, складське приміщення. Там залишилися частини дерев'яної конструкції - стелажів або сходи. Зазвичай в таких приміщеннях зберігали продукти і вино. Після реставрації та зміцнення фундаменту це приміщення буде відкрито для огляду.

Довідково. Невицький замок розташований біля села Кам'яниця Закарпатської області, в 12 км на північний схід від Ужгорода. Замок був побудований в XIII столітті на вершині пагорба над долиною річки Уж на місці більш раннього дерев'яного укріплення. У 1241 році був зруйнований монголами, але в другій половині XIII століття був відновлений.

З розвитком вогнепальної зброї замок постійно удосконалився і перебудовувався і остаточні свої контури придбав на початку XVI століття. У 1644 році замок захопив і зруйнував трансільванський воєвода Дьордь Ракоці. З тих пір замок не відновлювався і дійшов до наших часів у вигляді руїн. Верхні частини збережених веж обладнані шатровими перекриттями.

Раніше Український Дощ писав, що у Нижній Дуванці, на Сватівщині, де працюють археологи, серед поля знайшли курган. У ньому збереглися залишки поховань, вік яких приблизно 4000-4500 років.

У Великій Британії археологи під час обстеження руїн середньовічної церкви виявили символи, які призначалися для відлякування відьом та інших злих сил. Малюнки виявили на двох каменях під час обстеження руїн церкви в Сток-Мандевіллі, графство Бакінгемшир.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
В Україні створили електросамокат, який попереджає про аварійну ситуацію
Наука і технології
В Україні створили електросамокат, який попереджає про аварійну ситуацію
Новий електросамокат четвертого покоління, створений на базі інноваційного апаратного і програмного забезпечення...
Німці назвали найкращі вживані авто до 5 000 євро
Наука і технології
Німці назвали найкращі вживані авто до 5 000 євро
Німецькі експерти Асоціації з технічного нагляду (TUV) склали список найкращих уживаних авто, які можна купити до 5 000 євро...
Журнал «Time» вперше обрав дитину року
Наука і технології
Журнал «Time» вперше обрав дитину року
15-річна Гітанджалі Рао досліджує штучний інтелект і сенсорні технології вуглецевих нанотрубок, а також застосовує свої розробки для вирішення проблем повсякденного життя...
Легендарний телескоп Аресібо розвалився у Пуерто-Ріко  
Наука і технології
Легендарний телескоп Аресібо розвалився у Пуерто-Ріко  
Радіотелескоп Аресібо представляв собою сферичний відбивач завширшки більше 300 метрів, розташований всередині воронки, і 900-тонну рухливу платформу...
Учені створили вірус, який здатний знищити метастази раку
Наука і технології
Учені створили вірус, який здатний знищити метастази раку
Протягом декількох десятиліть учені по всьому світу проводять дослідження штучно створених онколітичних вірусів, спрямованих на вибіркове вистежування і знищення ракових клітин...