На орбіту запущений перший в історії «розумний» супутник

Супутник PhiSat-1, оснащений процесором Intel Movidius Myriad 2 і камерою, здатної робити знімки високої роздільної здатності, буде самостійно обробляти великі масиви даних, а вже потім відправляти їх вченим на Землю. Про це повідомляє Фокус з посиланням на видання DirectoryEeoportal.
Розробники PhiSat-1 впевнені, що нова смарт-система супутника допоможе знизити навантаження на канал зв'язку при передачі даних на 30%. Це відбувається завдяки тому, що алгоритми, який працює на основі штучного інтелекту, аналізуватиме та оброблятиме отримані фото прямо на борту, після чого відібрані знімки відправлятимуть на Землю.
Це вирішить "проблему хмар". Адже велика частина Землі прихована за хмарами, отже, більша частина знімків, яка відправлялась раніше, була просто непридатною для досліджень. Тепер же "розумний" супутник буде відбирати фото з найменшою кількістю хмар, щоб учені змогли розгледіти все детально.
Створити таку систему було нескладно. Для цього використовувався звичайний чіп Intel Movidius Myriad 2, яким часто оснащують фотокамери і дрони. Також розробники за допомогою машинного навчання "прокачали" програмне забезпечення камери, навчивши її відрізняти зображення хмар від інших зображень. Потім супутник протестували і, отримавши від нього "правильні" фото, відправили з місією на орбіту. На це команда витратила чотири місяці.
Згідно із заявою Європейського космічного агентства, PhiSat-1 отримав перший в історії апаратний прискорювач з ШІ. Планується, що супутник буде попереджати про лісові пожежі в лічені хвилини, відстежувати процес танення полярних льодовиків, сигналізувати про екологічні катастрофи, стежити за рівнем вологості грунту, виявляти судна, що зазнали катастрофи або ж нелегально перетнули територіальні води.
Раніше Український Дощ писав, що учені знайшли 24 екзопланети з кращими умовами для життя, ніж на Землі.